Autor Wątek: Nie moge odpalic auta sonata 1996r 2,0  (Przeczytany 1678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

miron50

  • Gość
Nie moge odpalic auta sonata 1996r 2,0
« dnia: 07 Październik 2009, 23:07:32 »
Witam wszystkich forumowiczów!Chyba wysiadł akumulator,bo jak przekrecam kluczyk w stacyjce na zaplon,slychac tylko prace stycznikow,i wszystko przygasa,ladowalem ale to nic nie pomoglo.Mam takie pytanie co sie stanie jak rozlacze akumulator i zaloze nowy?czy komputer sie nie rozprogramuje,nie mam pojecia bo mam sonate od niedawna.Prosze o pomoc,plizzz

wlad

  • Gość
Nie moge odpalic auta sonata 1996r 2,0
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Październik 2009, 07:05:29 »
śmiało wymieniaj-nic się nie stanie.

edbba

  • Gość
Nie moge odpalic auta sonata 1996r 2,0
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Październik 2009, 22:08:54 »
Przede wszystkim należało "pożyczyć" trochę prądu od sąsiada, czyli zapalić silnik z innego akumulatora (innego auta) specjalnymi kablami. W nowszych instrukcjach jest opisana procedura.
Łatwiej jest wówczas stwierdzić przyczynę niedomagania.
 Akumulator raczej nie traci gwałtownie sprawności. Spadek sprawności na ogół postępuje systematycznie (spadek siły elektromotorycznej).
Taka niespodziewana niesprawność występuje np.; po pozostawieniu świateł, awarii alternatora lub regulatora napięcia, ect., rzadziej uszkodzenia akumulatora.

 Z pozdrowieniami - EdBBa

BLOONDYN

  • Gość
Nie moge odpalic auta sonata 1996r 2,0
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Październik 2009, 20:06:13 »
Podłączyć miernik napięcia stałego do aku ( powinien pokazać 12,6 V ) ustawić go tak by było go widać z kabiny i odpalać. Spadek napięcia w czasie rozruchu moze wynosić 11 V ( poniżej tj 10,5 V wskazuje że zbliza się koniec aku) p. Po odpaleniu auta napięcie z prostownika będzie 14,5 V. Jeśli już w trakcie podłączenia jest 10 V znaczy że jedna z cel aku" is death" ;-)

Lucass

  • Gość
Re: Nie moge odpalic auta sonata 1996r 2,0
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Październik 2009, 11:29:58 »
Cytat: "miron50"
Witam wszystkich forumowiczów!Chyba wysiadł akumulator,bo jak przekrecam kluczyk w stacyjce na zaplon,slychac tylko prace stycznikow,i wszystko przygasa,ladowalem ale to nic nie pomoglo.Mam takie pytanie co sie stanie jak rozlacze akumulator i zaloze nowy?czy komputer sie nie rozprogramuje,nie mam pojecia bo mam sonate od niedawna.Prosze o pomoc,plizzz


W takich przypadkach zaczynamy od sprawdzenia wszystkich mas na silniku oraz połączenia elektryczne ;-) dopiero potem kupujemy nowy aku.

miron50

  • Gość
Nie moge odpalic auta sonata 1996r 2,0
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Październik 2009, 18:43:06 »
Dzieki za odpowiedzi ,probowalem kablami z drugiego akumulatora(na dwa)palic go ale niestety,rozrusznik bylo slychac ale jednak nie mial mocy,kupilem nowa baterie i jest ok.pozdrawiam

cezary46

  • Gość
Nie moge odpalic auta sonata 1996r 2,0
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Październik 2009, 16:26:21 »
Sprawdź sobie jeszcze prąd ładowania akumulatora. Przy włączonych odbiornikach powinien być 13.9-14.4 V. U mnie przy walniętym alternatorze też nie odpalał z "pożyczki".

Hants

  • Gość
Nie moge odpalic auta sonata 1996r 2,0
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Październik 2009, 10:52:08 »
U mnie przy swiezej baterii i peknietym alternatorze bez problemu przejechal jakies 70 km, przezyl trzy odpalenia, włączone wycieraczki, jeden klaskon i jazde na swiatlach. Czuje, ze jeszcze by pociagnał ze dwa razy tyle. :lol: