Autor Wątek: [i30] Odbarwienie - porysowanie lakieru  (Przeczytany 4389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Roksana

  • Gość
[i30] Odbarwienie - porysowanie lakieru
« dnia: 05 Kwiecień 2014, 17:16:35 »
Witam,
wczoraj zostawiłam auto pod drzewami, no i narobił mi ptak. Musiał to był jakiś "gigant" gdyż pół drzwi było brudne. Zanim wróciłam do domu, był już wieczór. Umyłam to płynem do szyb, nie chciało dobrze schodzić więc poszłam po gąbkę, taką do mycia naczyń. Przetarłam i zeszło. Dziś rano przeżyłam szok, patrząc na drzwi. Mam ślad odbarwionego, matowego lakieru i rysy. Na mokrym znika. Wiem, że moja wina bo użyłam tej gąbki.
Możecie polecić mi jakiś preparat, pastę czy cokolwiek by pomogło to mi nabłyszczyć i by nie było widać odbarwień. Bo pewnie z ryskami sama nic nie zrobię.
Pozdrawiam

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[i30] Odbarwienie - porysowanie lakieru
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Kwiecień 2014, 17:59:10 »
Są woski koloryzujące co powinny pomóc ale trzeba ponawiać co jakiś czas. Teraz lakiery są tak miękkie, że w gorący dzień można porysować przecierając szmatką. A i nawet zwykły tani ketchup pozostawiony na lakierze zrobi fajny ślad gdzie popękany będzie lakier.

hiko

  • Gość
[i30] Odbarwienie - porysowanie lakieru
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwiecień 2014, 11:51:59 »
A kredka nie dała by rady ryskom?

Roksana

  • Gość
[i30] Odbarwienie - porysowanie lakieru
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwiecień 2014, 13:11:37 »
hiko,  nie wiem, spróbowałam pastą lekkościerną i już mniej widać, natomiast widać jak się przyjrzy odbarwienie i te ryski. Najbardziej denerwuje mnie to odbarwienie.

[ Dodano: 2014-04-06, 13:12 ]
robaszek127, a woski koloryzujące można stosować na lakier metalic??

ParadoxalShadow

  • Gość
[i30] Odbarwienie - porysowanie lakieru
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwiecień 2014, 22:46:13 »
Dla najlepszego efektu bez konieczności ponawiania woskowoania czy koloryzowania co kilka myć samochodu proponuję wybrać się do warsztatu na lekką polerkę uszkodzonego miejsca. Niestety tą gąbką starłaś warstwę lakieru bezbarwnego, który nadaje błysk ale polerka powinna pomóc lepiej i przede wszystkim na dłuzej niż różne preparaty, które po prostu po pwenym czasie zejdą.

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[i30] Odbarwienie - porysowanie lakieru
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Kwiecień 2014, 21:27:35 »
Cytat: "Roksana"
Umyłam to płynem do szyb
Zasada pierwsza: Nie myje się lakieru płynem do szyb - matowi.
Cytat: "Roksana"
poszłam po gąbkę, taką do mycia naczyń
Zasada druga: nie drapie się lakieru gąbką do naczyń.

Cytat: "robaszek127"
nawet zwykły tani ketchup pozostawiony na lakierze zrobi fajny ślad
Im zwyklejszy i tańszy, tym bardziej cuchnie octem (jestem czujnikiem octu, wyniucham wszędzie), a ocet to w końcu silny kwas i lakier spokojnie wyżre. Więc jak ktoś w gorący dzień chce sobie smażyć na masce kiełbaski, to lepiej keczup lać na nie już po zdjęciu z maski  :-P

arek

  • Gość
[i30] Odbarwienie - porysowanie lakieru
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Kwiecień 2014, 22:12:30 »
Kup UC Megsa do tego gąbka tricolor godzinka polerowania i po problemie ;-)