Autor Wątek: Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu  (Przeczytany 37072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

stan;

  • Gość
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Lipiec 2017, 09:16:18 »
ja przyprowadziłem swojego od elektronika też mi gasł i zero błędów jak mi zgasł przy hamowaniu to czekałem do ostygnięcia do temperatury 40 50 stopni i dopiero odpalił a jak zgasł na wolnych obrotach to mogłem odpalić po pięciu sekundach żaden mechanik z okolicy sobie nie poradził aż znalazłem fachowca który przemierzał ręcznie wszystkie czujniki i strzał czujnik na wale zrobiłem 200 km. i spokój

Offline talib323f

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Październik 2017, 21:12:01 »
siema,
jeśli chodzi o gaśnięcie auta przy nagłym hamowaniu, to na pewno wina nieoryginalnej pompki w baku. Dopiero przy trzeciej pompce to zrozumiałem :-P . Jak wam wyje coś pod podwoziem z tyłu auta, to wyciągacie pompke z baku i czyścicie sitko, bo zawalone ta pieprzoną farbą z baku :lol: proponuje też wymiane filtra paliwa razem z wymiana oleju przerabiałem to już pare razy i wiem co mówie :-P teraz czeka mnie przeprawa z jakimś zaworem ciśnienia paliwa bo mój żuczek traci moc i nagle gasnie podczas jazdy- koszmar, sam sie dziwie czemu go jeszcze nie sprzedałem, ale jak go sprzedac jak on jest taki fajny  :shock:   :lol:

Offline marcin13_nc

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
gaśnie
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Grudzień 2017, 14:04:06 »
Posiadam Tuscona 2006rok 2.0 crdi 113 koni bez dpf-u i dwumasy, auto przy hamowaniu gwałtowniejszym bądź tez mniej potrafi zgasnąć i odpala bez problemu, wymieniłem filtr paliwa, pompkę paliwa w baku, wyczyściłem bak paliwa, masy podokrecalem oraz wyczyściłem, wtryski sprawdzane, auto nie kopci ani nie traci mocy miał ktoś z Was taki przypadek ? Komputer pokazuje ze ma słabe ciśnienie na listwie wtryskowej co to może być ?
Zabieram się za wymianę regulatora ciśnienia paliwa

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Grudzień 2017, 15:16:59 »
Pompa paliwa wysokiego ciśnienia sprawdzana?? Sucha jest??

Offline marcin13_nc

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Grudzień 2017, 18:08:36 »
To pompa ma byc sucha ?

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Grudzień 2017, 18:28:43 »
No jak cieknie to cuda się dzieją, trzeba uszczelniac.
Mówimy oczywiście o pompie która jest przy silniku.

Offline marcin13_nc

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Grudzień 2017, 18:31:10 »
Wymieniony regulator cisnienia ale teraz przy 3 tys obrotow gasnie i przy hamowaniu rowniez, pompa sucha co jeszcze moze byc.nie tak ??

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Grudzień 2017, 18:44:11 »
A dobrze wysprzega???  Może przy hamowaniu nie do końca rozłącza silnik/skrzynia i go dusi tak jakby na biegu.


Offline marcin13_nc

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Grudzień 2017, 19:26:55 »
Dobrze wysprzegla,nie dawno zmieniane bylo sprzeglo od samego dolu bierze

Offline talib323f

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Re: gaśnie
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Grudzień 2017, 14:01:45 »
Cytat: "marcin13_nc"
Posiadam Tuscona 2006rok 2.0 crdi 113 koni bez dpf-u i dwumasy, auto przy hamowaniu gwałtowniejszym bądź tez mniej potrafi zgasnąć i odpala bez problemu, wymieniłem filtr paliwa, pompkę paliwa w baku, wyczyściłem bak paliwa, masy podokrecalem oraz wyczyściłem, wtryski sprawdzane, auto nie kopci ani nie traci mocy miał ktoś z Was taki przypadek ? Komputer pokazuje ze ma słabe ciśnienie na listwie wtryskowej co to może być ?
Zabieram się za wymianę regulatora ciśnienia paliwa

Po trzeciej wymianie pompki w baku znalazłem przyczynę- winna jest właśnie ta rąbana pompka w baku!!!  warunek jest jeden- musi być oryginalna hyundai zamienników możesz wymienić tysiąc i tak to nic nie da. Ja za swoją używkę dałem 150 zł. i prawie dwa lata jej nie dotykam (z wyjątkiem czyszczenia sitka, co miesiąc bo bak się ku.....a łuszczy  :evil: ) .

[ Dodano: 2017-12-07, 14:03 ]
jak ktoś ma jakieś problemy z układem paliwa w tusconie to pisać- temat przerobiłem w swoim już chyba cały  :-P

[ Dodano: 2017-12-07, 14:12 ]
zapomniałem jeszcze o tym ciśnieniu na listwie :-P  zacznij szukać przyczyny od filtra paliwa- nie ważne, że niedawno wymieniałeś, jak się zawali to takie daje objawy a zawali się naprawdę szybko. Też przerabiałem ten temat- czujnik ciśnienia 500, zawór ciśnienia- 500 doszedł do tego czujnik temperatury paliwa- 100 a wystarczyło wymienić filtr za 40 zł ale mechanik pomyślał o tym na końcu oczywiście  :shock:

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Grudzień 2017, 15:22:06 »
Problem z łuszczącą się farbą w baku dotyczy tylko diesli czy PB też?

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Grudzień 2017, 16:11:18 »
Ja słyszałem  o problemie farby w baku tylko w dieslu.

Offline marcin13_nc

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Grudzień 2017, 20:50:20 »
MAGNETI MARELLI POMPA PALIWA taka kupilem to nie jest orginal ?? Po wymianie listwy wtryskowej wraz z regulatorem i czujnikiem dalej gasnie auto

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Grudzień 2017, 21:33:58 »
Muszę przyznać, że to ciekawy przypadek.
Może to coś po elektrycznej stronie. Jakieś zwarcie przy mocnym hamowaniu???