Autor Wątek: Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu  (Przeczytany 37074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alien

  • Gość
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Styczeń 2016, 11:24:28 »
Ja mam w 2 komorach takie same długie jak na rozpisce po lewej stronie. Dziwne ze na rysunku są 2 inne - to tak ma być czy 2 dłuższe to też standard? A skąd masz taki fajny schemat. Jest może jakiś katalog na necie?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Styczeń 2016, 22:46:51 »
Cytat: "alien"
A skąd masz taki fajny schemat. Jest może jakiś katalog na necie?


http://hyundai.afora.ru/eur/

Cytat: "alien"
Dziwne ze na rysunku są 2 inne - to tak ma być czy 2 dłuższe to też standard?


Na pompie paliwa

http://vsemavto.com/part/48898-filtr_toplivnyiy_setka-31090-2d450

Na rezerwie

http://baza.drom.ru/gorno-altaisk/sell_spare_parts/setka-toplivnogo-baka-40076632.html

Jarpen861

  • Gość
Podobny problem w automacie
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Marzec 2016, 23:16:51 »
mam podobny problem, tylko ze silnik nie gaśnie a obroty spadają do 500, nie reaguje na pedał gazu,trzesie sie i dymi, czasem samo mu po chwili przechodzi, czasem wystarczy go zgasić i opaci na nowi, czasem za drugi odpalenie jest ok. żadna kontrolka się nie świeci, komputer nie pokazuje żadnego błędu...
rok 2005 2.0 crdi bez dwumasy i pdf

czy problem moze byc po stronie turbosprężarki?
miał ktos podobny problem?

alien

  • Gość
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Czerwiec 2016, 12:39:21 »
Nadal szukam rozwiązania co do gaśnięcia 2.0 CRDI podczas hamowania lub skrętu tylko przy mniejszej ilości paliwa w baku. Jeśli ktoś ma jakieś rozwiązanie albo naprawiał coś podobnego to piszcie.

[ Dodano: 2016-06-23, 00:29 ]
Dziś walczyłem dalej z Tucsonem ale nadal to samo. Czyściłem bak łącznie z przedmuchaniem węży oraz rurki którą idzie paliwo do takiej aluminiowej miski w środku zbiornika przy małym poziomie ropy(bo to ważne jest) i ten czujnik na listwie też. Próbowałem i gaśnie wystarczy 40 na godz i hamulec i silnik zgasł, przy mniejszych prędkościach dławi się ale nie gaśnie całkowicie. Co ciekawego na wstecznym było OK. U mnie poprzedni właściciel na pewno grzebał. Na silniczku pompki nie pisze Hyundai - wiec pewnie założył jakiś zamiennik (no chyba że nie ma być oznaczeń). Mam jakieś inne dłuższe sitko niż pompy które widziałem na aukcjach internetowych. I sitko to może przy mocowaniu z silniczkiem nie trzymać się dobrze bo dosyć to luźne(mam nadzieje że nie łapie lewego powietrza.) Nie wiem też do końca jak ma być prawidłowo zamocowany silniczek w tej białej obudowie tzn ile o-ringów i gdzie mają być.

hoyrac

  • Gość
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Lipiec 2016, 09:09:26 »
Hej, miałem podobny problem przeszukałem wszystkie możliwe fora internetowe i jednoznacznej odpowiedzi  nie znalazłem (prawdopodobnie tak jak Wy).  Każdy mechanik z automatu zabierał się za wymianę czujników wału i… NIE POMOGŁO. Wymiana pompki w zbiorniku (na zamiennik  oczywiście ) NIE POMOGŁO . Chociaż uważam, że trzeba było, bo oryginalna już i tak słaba była. Uwaga pompka z  Magnetti Marelli jest minimalnie mniejsza i węższa więc trzeba ją dobrze osadzić i unieruchomić  żeby nie wyskoczyła z gniazda. Co zatem POMOGŁO ?  Piaskowanie baku, wymiana wszystkich filtrów, sitek itd, przepłukanie CAŁEGO układu paliwowego + wymiana pompki o której wspominałem.  Profilaktycznie staram się nie dopuszczać do jazdy na rezerwie.  Nie gaśnie przy hamowaniu, skręcaniu, nagłych zmianach prędkości . Pali na dotyk. Dajcie znać czy pomogło.

stan;

  • Gość
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Sierpień 2016, 21:02:38 »
witam kolegów ; mam ten sam problem problem i komputer cały czas pokazuje mi niskie cisnienie paliw a ja zastanawiam się dlaczego tylko przy hamowaniu i w zakrętach ostrych więc szukałem dalej i dziś w diagnostyce znalazłem błąd przepustnicy tps która ma wpływ na dawkowanie paliwa mam problem bo nie wiem gdzie jest ten czujnik może ktoś zna jego położenie proszę o pomoc

lesiu197

  • Gość
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Wrzesień 2016, 17:34:56 »
witam kolegów z problemem gaśnięcia waszych Hultajów. Miałem ten sam problem, gasł przy każdym mocniejszym naciśnięciu na hamulec...powodem był CZUJNIK PEDAŁU HAMULCA !!!Powiem wam więcej, wymiany dokonałem w dniu dzisiejszym w autoryzowanym serwisie HYUNDAI-a w ramach AKCJI NAPRAWCZEJ !!!.Dodam, że auto nie było zakupione w polskim salonie tylko sprowadzone w 2008 r. Cała operacja zajęła serwisowi 20 minut, a ja cieszę się ponownie jazdy moim Hyundi  :lol: czego i Wam życzę...dajcie cyne jak Wam poszło...powodzonka..

stan;

  • Gość
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Listopad 2016, 21:15:09 »
piszę jeszcze raz bo nie mogę się dobić do forum co zrobiłem natomiast w wyjezdzić paliwo ile się da wyciągnąć pompę i ją wypłukać w misce zbiornika jest otwór zatkać go szmatą wyciągnąć syf jaki jest w misce zbiornika z pierwsze tankowanie zrobić z bańki bezpośrednio przez dziurę do zbiornika zamontować pompę wymienić filtr paliwa powinno pomóc mi pomogło może na jakiś czas bo całego zbiornika nieda się wyczyścić a jeżeli ktoś pisze że zgasł i nie można odpalić to nie prawda wystarczy nie kręcić od razu tylko cofnąć kluczyk odczekać pięc sekund i odpali

sstar

  • Gość
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Grudzień 2016, 11:46:56 »
Niestety trzykrotnie zdarzyło mi się, że zgasł mi przy gwałtownym zahamowaniu, prawdopodobnie nie zdąrzyłem wysprzęglić, ew. zrobiłem to za późno. Sprawdzę to co sugerowano - zahamuję na postoju, zobaczymy...

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Styczeń 2017, 23:46:22 »
U mnie dziś zgasł, dosłownie godzinę temu, gdy wracałem z drugiej zmiany.
Na oblodzonej, bocznej drodze testowałem ABS. Jak zaczęło trzepać pedałem postanowiłem wcisnąć go do dechy, wtedy zgasł silnik. Nie zapaliły się kontrolki oleju i akumulatora a jedynie kontrolka immobilisera. Odruchowo puściłem sprzęgło i tak odpaliłem silnik ponownie.

Silnik był wysprzęglony, włączony 4WD Lock i wyłączony TCS - bawiłem się mając okazję bo nie było żadnego ruchu. Specjalnie nie zastanawiam się dalej nad tym problemem.

Co ciekawe benzyna, nie diesel :)

stan;

  • Gość
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Kwiecień 2017, 19:56:06 »
u mnie wymiana jutro zbiornika cztery stówy nawy podróba bo nie mam zdrowia czyścić a ostatni przejechane dwieście pięćdziesiąt kilometrów a on gaśnie na światłach czy na rondzie

Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Kwiecień 2017, 20:30:02 »
W KIA i Mitsubishi słyszałem o problemach z łuszczącą się farbą w zbiornikach paliwa, co prowadzi do gaśnięcia silnika, ale w momencie przyspieszenia, a nie hamowania  :roll:  Przy problemach występujących przy hamowaniu raczej poszedł bym w stronę powietrza, nieszczelności, czujników.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Kwiecień 2017, 13:11:07 »
Jeśli się da to spróbować przekręcić pompę tak, by pływak był bardziej do przodu niż do tyłu. Może dawać błędny odczyt, że paliwa w baku nie ma i wtedy silnik gaśnie. Skoro wszystko co się dało zostało wymienione to może być problem z położeniem pływaka. Nawet największy syf nie powinien dać takich problemów bo od tego jest filtr i sitko. Szczególnie jeśli autko jeździ normalnie i przyspiesza normalnie.

Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Kwiecień 2017, 22:27:29 »
W związku z powyższym nasuwają się pytanie, czy np. w sytuacji zawieszenia się pływaka możemy nie odpalić w ogóle auta ? Jeżeli położenie pływaka ma taki wpływ, to jak się to ma na sam proces hamowania ?

hoyrac

  • Gość
Tucson gaśnie przy nagłym hamowaniu
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Lipiec 2017, 02:51:52 »
Hej, po dwóch latach problem powrócł... przy bardzo ostrym hamowaniu gaśnie. Ciekawe jest to, że gdy hamuje na "raz" i trzymam do końca pedał hamulca w podłodze z +/-90 km/h to zgaśnie, ale gdy zrobię to np. do dechy ale pulsacyjnie lub gdy  wcisnę pedał do ok 80% to już nie zgaśnie. Gdy mam pedał w podłodze i czuje że słabnie po opuszczeniu nie gaśnie. Ma ktoś jakieś teorie ?  :shock:  Filtry, sitka OK poziom paliwa w baku 50 %  :evil: