Autor Wątek: Zdjęcie korbki otwierania szyby  (Przeczytany 2559 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szczuraz

  • Gość
Zdjęcie korbki otwierania szyby
« dnia: 02 Październik 2009, 11:54:12 »
temat dla mnie żenujący i to przez duże RZ ... byłem pewien , że korbka blokowana jest jakąś omegą . Skończyły mi się wizje bo śrubek nie widać i dostęp znikomy . Demontował to ktoś kiedyś W CAŁOŚCI ?? :>

Marek-B

  • Gość
Zdjęcie korbki otwierania szyby
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Październik 2009, 20:33:35 »
Dalej jest blokowana na trzpieniu za pomoca spreżynki w kształcie OMegi.
Kombinuj dalej :) Cienki wkretak i do dzieła,

Łukasz

  • Gość
Zdjęcie korbki otwierania szyby
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Październik 2009, 23:36:46 »
Włóż cienki płaski śrubokręt pomiędzy pierścień a korbę a pierścień, jak nie widzisz w szczelinie małego drucika (czyli wspomnianej omegi) to przekręć kawałek korbę i podważ ten kawałek dalej.

Wyjęcie tego jest nieco upierdliwe (zakładam, że w Pony jest to rozwiązane tak samo jak w Lanosie bo w zasadzie to tylko w tym aucie wyciągałem korbę). Ja to robiłem tak:
jednym śrubokrętem delikatnie podważyłem wspomnianą wyżej szczelinę, po czym wziąłem cienki drucik, zagiąłem go na końcu (robiąc taki malutki delikatny haczyk), włożyłem ten drucik w szczelinę, zahaczyłem o "omegę" i wyciągałem tymże drucikiem.

kamil_lbn89

  • Gość
Zdjęcie korbki otwierania szyby
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Październik 2009, 22:43:38 »
na początku zrób szparę miedzy tapicerka a taka podkładką z plastiku poyem wsadz plaski srubokręt tak aby zablokować taki drucik w kształcie omegi a potem przekręc korbą a sprezynka (drucik) sama spadnie tylko uwazaj bo moze wystrzelic :-D

szczuraz

  • Gość
Zdjęcie korbki otwierania szyby
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Październik 2009, 00:40:05 »
pracowałem parę lat na lakierni ... ale takiego modelu nie miałem ... zawsze tylko beemki , mazdy , hondy i audi ... korba rozpracowana dziękuję za pomoc

jagiza

  • Gość
Zdjęcie korbki otwierania szyby
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Grudzień 2009, 13:33:52 »
Nie widziałem tu problemu zwykły wieloklin i tyle samo wypada ale widzę temat zamkniety