Autor Wątek: Wskaźnik paliwa  (Przeczytany 3656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

leroo89

  • Gość
Wskaźnik paliwa
« dnia: 30 Wrzesień 2009, 21:08:56 »
Witam dziś zatankowałem auto do pełna i wskaźnik coś zaczął wariować nie dosyć ze nie podnosi się do końca to prawie cały czas jest na dole raz na jakiś czas podniesie się do polowy czy na 3/4 i znowu na dol do góry i na dół i tak w kolko :-/ Wcześniej tak nie miałem tylko ze nie lałem do pełna... Czy jak ubędzie trochę wachy to jest szansa ze będzie prawidłowo ?? Pewnie coś z pływakiem się stało :-/
Mam pytanie czy żeby coś z tym zrobić to trzeba zdejmować bak?? ile taki zabieg może kosztować ?? Pewnie sporo ;(

Marek-B

  • Gość
Wskaźnik paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrzesień 2009, 22:23:09 »
Zdechł ci suwakowy czujnik poziomu paliwa .
Przerabiałem to w swoim poniaku.
przetarł sie drut oporowy , po którym przesuwa sie cały czas suwak od pływaka. zerwane druciki powoduja niestabilna pracę wskażnika i blokuja wskazania.
Aby dostać się do czujnika , odkrecasz tylko klapkę pod kołem zapasowym w bagazniku . Nie na samym dole , ale lekko na boku wneki na koło.
Masz juz pod klapka dostep do czujnika paliwa , wystarczy go odkrecić od baku .
ja nastepny czujnik , używany ale w dobrym stanie , kupiłem na allegro. poszukaj .

szczuraz

  • Gość
Wskaźnik paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Październik 2009, 00:02:41 »
a czy też tak macie , że po zatankowaniu za 50 pln jest na wskaźniku pół zbiornika a każda kolejna kreska kosztuje 50 pln ?

leroo89

  • Gość
Wskaźnik paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Październik 2009, 17:25:42 »
Dzięki Marek-B za pomoc na szczęście będę mógł to zrobić sam :-D tylko że na allegro nie ma aktualnie pływaka do poniacza ;/ są tylko do lantry i accenta... a może ktoś wie czy pasuje od innego modelu :?:

Marek-B

  • Gość
Wskaźnik paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Październik 2009, 22:18:46 »
widzę ,że ten od lantry http://www.allegro.pl/item759075752_czujnik_poziomu_paliwa_hyundai_lantra.html jest taki sam jak do poniaczka. Ale , ajki kłopot wymontować i na własne oczy sie przekonać , co padło i jak wyglada . sześć srubek łacznie i masz czujnik na wierzchu , potem montujesz z powrotem...
Zresztą jakby nawet minimalnie nie pasował ...zawsze mozesz przelutowac tylko drfut oporowy , jest nawiniety na płaskim plastiku i łatwo go wylutować . Mój tez musiałem przelutowywać .

leroo89

  • Gość
Wskaźnik paliwa
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Październik 2009, 22:34:09 »
racja racja najpierw go wymontuje i zobaczę co tam się narobiło...

leroo89

  • Gość
Wskaźnik paliwa
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Październik 2009, 17:39:33 »
No i mam problem z wyjęciem pływaka śruby tak są zardzewiałe ze nie da się ich odkręcić a jedną urwałem :-/ będzie musiało się trzymać na 2 śrubach o ile uda mi się wogole to odkręcić :-/ jadę po środek odrdzewiający zaraz i zobaczę jak to będzie po opryskaniu śrub, może ruszą...

leroo89

  • Gość
Wskaźnik paliwa
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Październik 2009, 22:04:04 »
Naprawione :mrgreen: nie obyło sie bez nerwów (dużych) najpierw ponad 1,5godzinna walka z odkręcaniem śrub później włożenie nowego pływaka i... niemiła niespodzianka - wskaźnik na dole... ale jest ok co ciekawe stary pływak był sprawny tylko za osłonką poluzowała się taka sprężynka udało mi się ja naciągnąć i ustawić i wszystko pięknie śmiga (jak nigdy) Niestety pływak trzyma się na 2 śrubkach bo jedną urwałem ale uszczelniłem go dodatkowo dużą ilością sylikonu, najgorsze jest to że niepotrzebnie kupowałem nowy pływak (jak się okazało uszkodzony :-/ )
Temat uważam za zamknięty dzięki za pomoc ;-)

KOSTEK_GW

  • Gość
Wskaźnik paliwa
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Styczeń 2010, 09:47:07 »
Witam,

podepne się tutaj, bo problem mam bardzo zbliżony.

Nie świeci mi pomarańczowa kontrolka oznaczająca rezerwe paliwa.

Podczas wizyty u elektryka, stwierdzono ze lampka jest sprawna, ale powiedziano mi że za dzialanie tej kontrolki odpowiada jakiś czujnik.

Czy to jest ten sam czujnik o ktorym byla tutaj rozmowa? Ten do ktorego jest dostep przez klapke kolo kola zapasowego??

Jesli tak, to napiszcie mi czy wymiana tego czujnika wiaze sie z wizyta u elektryka, czy poradze sobie sam?

Dziekuje!

voytekk1

  • Gość
Wskaźnik paliwa
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Styczeń 2010, 11:50:45 »
To jest ten sam czujnik, na pewno poradzisz sobie sam, trudno jest tylko odkręcić tą klapkę :/ Sam też to przerabiałem bo mój czujnik też nie działa tak jak powinien. Wszystko w środku jest p&p więc wyjmujesz stary i wpinasz nowy

Marek-B

  • Gość
Wskaźnik paliwa
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Styczeń 2010, 08:02:33 »
Potrzebny ci jest taki czujnik http://www.allegro.pl/item886588030_czujnik_rezerwy_paliwa_termistor_daewoo_lanos.html
Pasuje do Hyundaia . Wlutowujesz w miejsce starego . Nic trudnego .U mnie działa:)

KOSTEK_GW

  • Gość
Wskaźnik paliwa
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Styczeń 2010, 09:38:46 »
Dzieki kolego :) To mi bylo potrzebne, bo szukalem, szukalem i nic.
Jak piszesz ze dziala, to skladam zamówienie. Napisze jeszcze jak bedzie po wszystkim...

Marek-B

  • Gość
Wskaźnik paliwa
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Styczeń 2010, 14:10:07 »
Zachowaj tylko odpowiednią wysokość montażu , tak jak stary. Bo inaczej będzie ci błędnie pokazywał.