Autor Wątek: Zimny silnik często gaśnie.  (Przeczytany 1641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ciastol

  • Gość
Zimny silnik często gaśnie.
« dnia: 27 Wrzesień 2009, 15:39:44 »
Witam codziennie rano jak jest zimny i odpalam, to często kilka razy mi gaśnie, nawet jak chodzi i dodam gazu to gaśnie jakby się dławił, dodam że mam kłopoty z krokowcem, ale z informacji wiem że to raczej nie jego wina, możliwe że gdzieś paliwo ucieka, może coś z pompą, krokowiec jest w silniku, ale elektryk stwierdził że nie da się go poprawnie podłączyć bo komputer go nie wykrywa.

Jeszcze drugi problem:
Nie działają mi światła długie, nie mam pojęcia od czego, sprawdzałem bezieczniki itp.

Może ktoś z was miał już taki problem?

Z góry dzięki...

sebasecr

  • Gość
Zimny silnik często gaśnie.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Październik 2009, 16:48:51 »
Mi też zimny silnik gasł ale również nie równo pracował przyczyną jak się okazało był przepływomierz,za wiele powietrza pompował. Jeśli u Ciebie silnik pracuje równo na jałowym to nie wiem co może być przyczyną.Wina paliwa to raczej nie jest bo u mnie przy wymianie filtra nie dokręcili go i ciekło z węża jak z kranu ale silnik pracował

Ciastol

  • Gość
Zimny silnik często gaśnie.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Październik 2009, 18:41:23 »
Nie pracuje mi równo, dopiero jak troche pojeżdzi to równo chodzi, jak zimny to strasznie sie trzęsie, nierówno chodzi.

sebasecr

  • Gość
Zimny silnik często gaśnie.
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Październik 2009, 19:05:49 »
Możesz w bardzo łatwy sposób sprawdzić przepływkę, poprostu odepnij wtyczkę tylko jest jedna wada u mnie po chwili silnik gasł jak był zimny ale dało się przez tę chwilę stwierdzić że pracował równo. Ja to sprawdzałem na zapalonym silniku.

Tigersoft

  • Gość
Zimny silnik często gaśnie.
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Październik 2009, 20:34:23 »
bo silnik GT nie bedzie chodził bez przepływomierza!

Ciastol

  • Gość
Zimny silnik często gaśnie.
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Październik 2009, 20:38:08 »
Podłączyłem dziś krokowca, odpaliłem auto i czekałem aż załapie, po ok 7 min załapał idealne obroty, myślałem że będzie działał, zgasiłem zapaliłem jeszcze raz, idealnie chodził, przejechałem się trochę i dziwnie się zachowywał, zaczęło nim szarpać, wspomaganie ciężko chodziło, a najlepsze raz gaz działał raz nie, cisłem pedał na maxa a on ani wył ani jechał, po chwili załapywał i jechac aby za chwile znowu nie mieć reakcji żadnej, tak jakby silnik zgasł, ale chodził, musiałem się zatrzymać i odłączyć krokowca, wtedy wszystko idealnie działało...

Cibor

  • Gość
Zimny silnik często gaśnie.
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Październik 2009, 23:20:01 »
Dziwne... Jak się ma krokowy do otwarcia przepustnicy.... Jakoś tego nie łapię.... Dla mnie to zacznij od tego... http://forum.hyundaifanklub.pl/viewtopic.php?t=108