Autor Wątek: Brak ogrzewania tylnej szyby  (Przeczytany 2930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sarna

  • Gość
Brak ogrzewania tylnej szyby
« dnia: 26 Lipiec 2008, 11:24:03 »
Witam moj problem jest nastepujacy brak ogrzewania tylnej szyby. Jak narazie sprawdzilem przelacznik jest sprawny i po wciscieciu slychac tykniecie pod fotelem pasazera. czyli cos załacza prawdopodobnie obstawim przewody ktore ida do tylnej szyby moze ktos wie gdzie one biegna zebym mogl je sprawdzic. Chyba ze ktos z was mial podobny problem i wina lezala w czyms innym to moze mnie pokieruje gdzie szukac.

maspex

  • Gość
Brak ogrzewania tylnej szyby
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lipiec 2008, 14:54:00 »
wez miernik elektryczny i przy samej szybie na wtyczce zobacz czy napiecie jest,moze tam cos nie styka

Sarna

  • Gość
Brak ogrzewania tylnej szyby
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lipiec 2008, 18:35:10 »
Problem rozwiazany tak dla potomnosci przyczna byl nietrzymajacy lut przy jednej z nozek przekaznika w komputerze umieszczonym pod siedzeniem pasażera. Zostal na nowo przylutowany i wszystko dziala jak powinno.

dzako

  • Gość
Brak ogrzewania tylnej szyby
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Luty 2009, 17:12:00 »
mam ten sam problem od kilku dni ;/ podświetlenie działa , a jak sie naciska na ogrzewanie tylnej szyby to ten włącznik powinien załapać czy i zostać wciśniety czy on tylko powinien wrócic do pozycji wyjściowej ;/ bo nie wiem moze włacznik sie popsuł ;/ pozdrawiam

maspex

  • Gość
Brak ogrzewania tylnej szyby
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Luty 2009, 19:53:06 »
lampka na guziku sie zapala i gasnie, nie zaskakuje przycisk gora dol,w tej samej pozycji zostaje

dzako

  • Gość
Brak ogrzewania tylnej szyby
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Luty 2009, 20:43:17 »
aha :D dzieki za odpowiedz :D czyli lampka sie nie zapala ;/ jak będę miał chwilke czasu to zobaczę co jest nie tak :D

maspex

  • Gość
Brak ogrzewania tylnej szyby
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Luty 2009, 21:03:40 »
znaczy zapala jak ogrzewanie dziala,gasnie jak wylaczasz ogrzewanie :D

twardy11

  • Gość
Brak ogrzewania tylnej szyby
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Luty 2009, 23:50:04 »
Widzę, że nie tylko ja mam ten problem :mrgreen:
Będę musiał sprawdzić czy napięcie dochodzi do szyby.
Do czego jest ta puszka po fotelem pasażera?
Cytuj
Jak narazie sprawdzilem przelacznik jest sprawny i po wciscieciu slychac tykniecie pod fotelem pasazera.

U mnie nic nie słychać, może tam tkwi przyczyna?

on86

  • Gość
Brak ogrzewania tylnej szyby
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Luty 2009, 22:29:57 »
Ten komputerek pod fotelem steruje m.in. ogrzewaniem tylnej szyby, wycieraczkami...
Kontrolka niekoniecznie musi się zapalać, bo może być przepalona żaróweczka. Po załączeniu ogrzewania słychać u mnie tyknięcie w tym właśnie komputerku i zaraz zaczyna grzać szybę.

Cendra

  • Gość
Brak ogrzewania tylnej szyby
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Luty 2009, 10:03:13 »
u mnie chyba nie słychać tykania, a grzeje... muszę się przysłuchać...

on86

  • Gość
Brak ogrzewania tylnej szyby
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Luty 2009, 19:07:11 »
z tego co mnie uczyli w szkole to w im lepszym stanie znajduje sie przekaźnik, stycznik, itp. tym to "tyknięcie" jest cichsze

Tigersoft

  • Gość
Re: Brak ogrzewania tylnej szyby
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Luty 2009, 21:29:25 »
Cytat: "Sarna"
Witam moj problem jest nastepujacy brak ogrzewania tylnej szyby. Jak narazie sprawdzilem przelacznik jest sprawny i po wciscieciu slychac tykniecie pod fotelem pasazera. czyli cos załacza prawdopodobnie obstawim przewody ktore ida do tylnej szyby moze ktos wie gdzie one biegna zebym mogl je sprawdzic. Chyba ze ktos z was mial podobny problem i wina lezala w czyms innym to moze mnie pokieruje gdzie szukac.


miałem dokładnie to samo i nie mogłem znaleźć przyczyny :(
w obecnym scoupe na szczescie mi to działa :)

Kucol

  • Gość
Brak ogrzewania tylnej szyby
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Marzec 2009, 21:32:25 »
heh u mnie tez nie grzeje sprawdzę tą skrzyneczkę ;p :)