Autor Wątek: Telepie autem przy załączonym wentylatorze - tylko na gazie  (Przeczytany 2417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gleda

  • Gość
Witam.
Może ktoś wie co może być przyczyną takiego zachowania:
autko ma stabilne obroty jałowe na gazie ale po załączeniu wentylatora zaczyna nim telepać (obroty skaczą może w niewielkim zakresie ale są gwałtowne i schodzą trochę nisko przez co właśnie jest ta telepawka).Na benzynie jest wszystko ok.(tzn.przy załączeniu wiatraka min.chybotnięcie w dół i po 1s stają idealnie na swoich jałowych).
Czy przyczyna leży po stronie instalki (np.krokowy gazu,komputer) czy może gdzie indziej?


Inst.II gen.+komp.+emulator

Grzesik1

  • Gość
Telepie autem przy załączonym wentylatorze - tylko na gazie
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lipiec 2008, 22:05:55 »
tak sobie mysle, ze to moze być wina krokowego... a spróbuj włączyć podgrzewanie szyby na LPG i np światła do tego i zobacz co się stanie, jeśli objaw będzie podobny to krookowiec nawala...

slawekb1

  • Gość
Telepie autem przy załączonym wentylatorze - tylko na gazie
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipiec 2008, 23:17:22 »
A może przyczyna jest prozaiczna... źle wyprowadzone powietrze. Uruchamia sie wentylator i wdmuchuje bezpośrednio powietrze do filtra....

gleda

  • Gość
Telepie autem przy załączonym wentylatorze - tylko na gazie
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipiec 2008, 23:53:35 »
Cytat: "slawekb1"
A może przyczyna jest prozaiczna... źle wyprowadzone powietrze. Uruchamia sie wentylator i wdmuchuje bezpośrednio powietrze do filtra....


na benzynie nie telepie
...a swoją drogą to jak wentylator ma dmuchać w bok <hahaha> ...pod prawym błotnikiem mam wlot powietrza ,który przez rurę idzie do filtra.

Cendra

  • Gość
Telepie autem przy załączonym wentylatorze - tylko na gazie
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lipiec 2008, 10:19:56 »
Jakie są obroty jak włączy się wentylator :?:

pioter2647

  • Gość
Telepie autem przy załączonym wentylatorze - tylko na gazie
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Wrzesień 2008, 23:21:14 »
na 90% powodem jest napływanie powietrza fałszywego z wentylatora w kierunku filtra powietrza. auto dostaje zwiększona ilośc powietrza i telepie, a nawet gasnie. jak jednak przygazujesz to przestaje pewnie.
moja rada to oddzielić kartonem wentylator od miejsca gdzie powietrrze jest zbierane do filtra.
ja tak zrobiłem w poniaczu i od tej pory jest ok, a miałem takie objawy jak u Ciebie.

gleda

  • Gość
Telepie autem przy załączonym wentylatorze - tylko na gazie
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Październik 2008, 12:36:42 »
napisałem na początku,że dzieje się tak tylko przy zasilaniu gazowym :-x - więc jeżeli to byłaby przyczyna lewego powietrza to na benzynie byłyby chyba podobne objawy - czy nie mam racji ?

pioter2647

  • Gość
Telepie autem przy załączonym wentylatorze - tylko na gazie
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Październik 2008, 11:33:24 »
niestety nie masz racji. instalacja gazowa jest dużo czulsza niż benzynowa.
ponizej wklejam fotki jak jest to rozwiązane u mnie już od 2 lat:-) oraz i

gleda

  • Gość
Telepie autem przy załączonym wentylatorze - tylko na gazie
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Październik 2008, 13:47:09 »
w sumie dzięki - nie zaszkodzi spróbować - najwyżej jak nie zadziała to wyjmę kartonik ;-)

wodzu666

  • Gość
WIELKIE DZIĘKI
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Październik 2008, 17:33:32 »
Miałem taki sam problem i skorzystałem z rady dotyczącej kartonika <lol2>
I muszę przyznać TO DZIAŁA :mrgreen:
Super Wielkie Dzięki