Autor Wątek: Świecąca dioda Check  (Przeczytany 2748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

prohol

  • Gość
Świecąca dioda Check
« dnia: 17 Wrzesień 2009, 08:32:30 »
Co moze oznaczac swiecaca dioda check? Zona jechala i jej sie zapalila - za malo bylo plynu w chlodnicy. Dolalem i jest teraz full a dioda nadal nie gasnie? Dodam ze 2 dni temo zalozylem instalacje gazowa. Co moze byc nie tak? Kolega mowil ze w niektorych modelach samochodow to te diody samoczynnie nie gasna i trzeba komputer resetowac itp. Czy podobnie jest w matrixie?

prohol

  • Gość
Świecąca dioda Check
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Wrzesień 2009, 13:30:20 »
Wyczytalem ze moze to byc problem z lambda:( Na razie to zmienie swiece i przewody wysokiego napiecia. Ma ktos jeszcze jakies pomysly co moze byc nie tak?

Cendra

  • Gość
Świecąca dioda Check
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Wrzesień 2009, 14:15:16 »
check oznacza błąd jaki wyłapał komputer sterujący jednostką, musisz podpiąć się pod komputer silnika i odczytać błędy, ps, może to być związane z instalacją gazową, prawdopodobnie źle zamontowaną... (jeżeli to ona powoduję błąd)

prohol

  • Gość
Świecąca dioda Check
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Wrzesień 2009, 20:02:37 »
To rozumiem ze czeka mnie wizyta w ASO?

espen

  • Gość
Świecąca dioda Check
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Wrzesień 2009, 23:32:26 »
Nie koniecznie w ASO, w warsztacie który posiada komputer z odpowiednim oprogramowaniem. Mojemu koledze w Accent zapala się ta kontrolka co jakiś czas bez przyczyny-chyba taki rodzaj przypomnienia i napełnienia kieszeni serwisom.

baphomet1984

  • Gość
Świecąca dioda Check
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Październik 2009, 08:09:17 »
gaz ma wyzsza temperature spalania i check engine zapala sie jak przejedziesz okolo 5-80 km na benzynie zgasnie mam to samo a instalacje poprawnie zamontowana holenderska ten typ z gazem tak ma

xwaldik

  • Gość
Świecąca dioda Check
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Grudzień 2009, 16:05:03 »
Witam.Ten typ wcale tak niema.Mój Matrix 1.8 już prawie rok na gazie i kontrolka check engine się nie zapala z tego powodu.

wtom

  • Gość
Świecąca dioda Check
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Grudzień 2009, 16:10:29 »
Cytat: "baphomet1984"
gaz ma wyzsza temperature spalania i check engine zapala sie jak przejedziesz okolo 5-80 km na benzynie zgasnie mam to samo a instalacje poprawnie zamontowana holenderska ten typ z gazem tak ma


bzdury!!! nie wprowadzaj w błąd kolegow.