Autor Wątek: [Santa Fe SM] W jaki sposób sprawdzić poziom oleju w skrzyni  (Przeczytany 8046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aaro

  • Gość
Witam. Na początku stycznia pękła w moim Hultajku "koronka" ABS-u. W czasie jej wymiany konieczne było wyjęcie półosi. Niestety w czasie tej czynności przez otwór wylało się "trochę" oleju ze skrzyni biegów. Niestety nie posiadam żadnej instrukcji serwisowej do tego autka, w którym byłaby jakakolwiek informacja o wymianie/sprawdzaniu oleju w manualnej skrzyni biegów, stąd moje pytanie do kolegów z większym doświadczeniem w użytkowaniu tego autka: W którym miejscu znajdę wlew oleju do skrzyni biegów, i jak sprawdzić czy poziom oleju jest prawidłowy (czy zalewać "do przelania" czy może do jakiegoś znacznika).
Pozdrawiam.

HMP

  • Gość
[Santa Fe SM] W jaki sposób sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marzec 2014, 14:32:08 »
zanim odkrecisz korek do spuszczania oleju, sprawdz czy dasz rade odkrecic korek wlewu.

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe SM] W jaki sposób sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów?
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marzec 2014, 15:49:20 »
Widzę, że nawet instrukcji do samochodu się nie chciało przeczytać... jest tam informacja o sprawdzeniu ilości płynu oraz wskazówka o dolewaniu.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] W jaki sposób sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów?
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Marzec 2014, 18:27:41 »
http://hyundaiklub.pl/forum/dload.php strona 145. Olej najlepiej wymień na nowy (2,3 litra) choć instrukcja tego nie przewiduje. W Sonacie EF z tym samym silnikiem już trzeba wymienić co 30 tyś km.

Zajrzyj jeszcze tutaj http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=52146#52146

aaro

  • Gość
[Santa Fe SM] W jaki sposób sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów?
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Marzec 2014, 22:07:42 »
Już się poprawiłem  :-) co do zaglądania do serwisówki, jak by się jakąś konkretną miało, to by się czytało ;-). Niestety ta serwisówka ze strony nie pokazuje gdzie ten korek miałby się znajdować na skrzyni, bo u siebie znalazłem tylko jedną śrubę która mogłaby być wlewem, ale znajduje się ona prawie na samym dole skrzyni biegów, w przedniej jej części, ale nie jestem niestety pewny czy to jest wlew, a po dzisiejszej awarii niestety sprawę poziomu oleju muszę odłożyć deczko na plan dalszy.
      Co do awarii, autko odpala bezproblemowo, na luzie chodzi cicho, ale przy próbie ruszenia wydaje podobny dźwięk jakby bendix się nie cofnął, i szorował po kole zębatym, przy puszczonym pedale sprzęgła jak już autko jedzie hałasów brak, ale w czasie ruszania odczuwalny jest brak mocy (jak by ślizgało się sprzęgło).
Pozdrawiam.