Autor Wątek: [Santa Fe CM] napięcie w gniazdku zapalniczki po wyłączeniu  (Przeczytany 3004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tekomp

  • Gość
Czy ktoś wie jak zrobić żeby po wyłączeniu kluczyka lub po jego wyjęciu pozostawić napięcie w gniazdku zapalniczki? W moim poprzednim samochodzie napięcie było nawet po wyjęciu kluczyka, w jeszcze wcześniejszym trzeba było w tym celu wcisnąć specjalny przycisk przy stacyjce przy wyłączaniu.
Taka funkcja przydaje się np w celu naładowania telefonu lub GPS i trochę się do tego przyzwyczaiłem.
Wiem, że w instrukcji jest że napięcie jest wyłączane ale może ktoś robił jakąś małą przeróbkę?

martinez98

  • Gość
[Santa Fe CM] napięcie w gniazdku zapalniczki po wyłączeniu zapłonu
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Marzec 2014, 15:18:05 »
Pociągnij kabel z akumulatora, lub stacyjki na którym masz napięcie cały czas. Schematy są w dziale download.

tekomp

  • Gość
[Santa Fe CM] napięcie w gniazdku zapalniczki po wyłączeniu zapłonu
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Marzec 2014, 18:30:33 »
Jak nie da się prościej to pociągnę nowy kabel...

fliper_nx

  • Gość
[Santa Fe CM] napięcie w gniazdku zapalniczki po wyłączeniu zapłonu
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Marzec 2014, 20:11:47 »
Jak napisali koledzy powyżej - jest to w sumie najlepsza opcja. Oczywiście nową instalację zabezpiecz odpowiednim bezpiecznikiem. Sam taką przeróbkę muszę dokonać w swoim aucie, ale czekam mimo wszystko na cieplejsze dni...  ;-)

tekomp

  • Gość
[Santa Fe CM] napięcie w gniazdku zapalniczki po wyłączeniu zapłonu
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Marzec 2014, 23:20:25 »
Ja już zacząłem :). Rozebrałem konsolę bo przymierzam się do wymiany radia fabrycznego na trochę lepsze. Już wiem przynajmniej jakiej przejściówki potrzebuję  Przy okazji pomyślałem że prościej chyba będzie pociągnąć zasilanie z radia. Z niewielkim bezpiecznikiem chyba nie powinno być problemów