Autor Wątek: [Elantra XD] elantra 3 2000-2006 - awaryjność  (Przeczytany 2083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jaro

  • Gość
elantra 3 2000-2006 - awaryjność
« dnia: 06 Wrzesień 2009, 13:07:07 »
proszę uzytkowników elantry 3 o opinie w temacie awaryjnosci tego auta
interesuje mnie silnik benzynowy 1.6
zamierzam go zagazowac
na co zwrocic uwagę podczas ogladania uzywki?
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2020, 14:12:29 przez Brt »

Tajniaczek

  • Gość
elantra 3 2000-2006 - awaryjność
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Wrzesień 2009, 23:37:24 »
Witaj kolego ja od ponad roku jestem posiadaczem Elantry XD 2001r 8-) 1600ccm + LPG 24 seqent BRC ( <piwo> dzięki BartBartezowi). Samochód ten szczególnie obciążony przy tej jednostce napędowej 107KM jest raczej pojazdem do spokojnego poruszania się po naszych drogach. Po przejechaniu nim 30 tysięcy mogę śmiało stwierdzić że naprawdę mało pali przy mojej jeździe na trasie pali około 6-6,5 litra gazu. Bardzo pojemny i obszerny bagażnik pomimo butli w kole. W moim wypadku na co nie zwróciłem uwagi to lakier jest on w tym modelu bardzo słaby widać każdą rysę. Potrafią trochę (jak jest gorąco) trzeszczeć plastiki, ceny części nie są wygórowane dobre fabryczne nagłośnienie przyjemna ergonomia. Gdybym miał teraz kupować auto wybór ponownie padłby na Elantre tylko albo 2,0 CRDi albo 2,0 GLS. Denerwujący jest również spadek mocy przy włączonej klimie (konkretnie w momencie załączania się sprężarki) w 2,0 nie jest to odczuwalne tak bardzo. Pozdrawiam Serdecznie i życzę udanego zakupu !!

wlad

  • Gość
elantra 3 2000-2006 - awaryjność
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Wrzesień 2009, 07:09:21 »
Cytat: "Tajniaczek"
Gdybym miał teraz kupować auto wybór ponownie padłby na Elantre tylko albo 2,0 CRDi

no to chyba nie jezdziłeś tą wersją-ja od razu zamieniłbym się na benzynę. :-D

Lesiu

  • Gość
elantra 3 2000-2006 - awaryjność
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Wrzesień 2009, 10:55:13 »
jaro, również posiadam Elantrę 1,6 GLS z 2001 roku, autko jest bardzo przyjemne. Jak narazie poruszam się na benzynce, ale równiez mam zamysł zagazować silniczek.

Cytat: "Tajniaczek"
W moim wypadku na co nie zwróciłem uwagi to lakier jest on w tym modelu bardzo słaby widać każdą rysę


Tajniaczek, widocznie jest to jakaś wada fabryczna bo mam to samo. :-?

Cytat: "Tajniaczek"
Denerwujący jest również spadek mocy przy włączonej klimie


I to strasznie irytujące jest, ale pomijając te fakty, Elantra to świetne auto :)

Arthur101

  • Gość
elantra 3 2000-2006 - awaryjność
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Wrzesień 2009, 20:02:50 »
Witam
to mój pierwszy post na forum wiec witam Wszystkich.
Od roku jestem posiadaczem elantry sedana z 2001 roku z silnikiem 1,6.przejechałem ok 13000 km. auto ma na liczniku ok 13500 km ile na prawdę nikt nie wie ale raczej niewiele więcej.
Poniewaz wszedłem w jego posiadanie zupełnie przypadkowo( musiałem kupic auto w ciagu jednego dnia po wypadku xsary-miał być C5 lub Rover 75 , ale znajomi "importerzy" mieli tylko szajwageny , alfę 156 i to coś czyli elantre sedan, czarną - żonie sie spodobała - deska nawet taka xsarowata- ja do tej pory doszukuje sie czegoś w jej urodzie...tj w elantrze..) wymieniłem rozrząd ,pompe wody, paski, jakieś pierdoły w zawieszeniu i wymieniłem olej i filtry i przeserwisowałem klime - koszty : szok nie wydałem 1000 PLN .Czesci kupowałem w Kutnie w Bosch serwisie (mimo ,że jestem z Łodzi) po blisko 20 autach na "f" które co prawda nie były awaryjne jednak koszty serwisu zdecydowanie były wyższe ,duzo wyższe od Hyundaia. We wnetrzu nic nie skrzypi, zawieszenie jest miłym kompromisem między wygoda i dobrym prowadzeniem. Potwierdzam uwagi Poprzedników, silnik wyraźnie zauwaza włączenie klimy 9 nie miałem czegoś takiego w zadnym aucie ,nawet w 75 konnej Xsarze , o urzytkowanym równolegle z hyudkiem focusie 1,6 nie wspomnę) lakier wrażliwy ale dość "plastyczny drobne rysy łatwo mozna usunąc. Zauważalnym problemem z którym w żadnym moim aucie do tej pory sie nie spotkałem jest dość słabe zabezpieczenie antykorozyjne, drobne ogniska pojawiaja się w nabardziej zaskakujacych miejscach ( nadkola tylne , krawędzie dolne drzwi, elementy zawieszenia..... delikatny powierzchniowy nalot ale po francuzach kazde ognisko w odcieniu pomarańczy nieco mnie dziwi. nie gazuje auta - jestem przeciwnikiem LPG- zreszta elantra pali tyle co nic w mieście nie osiagam 8l w trasie potrafie zejść do 5,5.
Wymieniłem tez szybe przednia - nie było by tanio ale akurat tym sie zawodowo zajmuje wiec dostałem z firmy po kosztach produkcji......
zdecydowanie polecam to autko ( następny chyba tez bedzie hyundai)
pozdrawiam
Arthur

Marcin Wojtal

  • Gość
elantra 3 2000-2006 - awaryjność
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Wrzesień 2009, 14:51:05 »
Witaj!
Mam Elantrę XD sedan z 2006 r. (kupiona nowa w salonie w 2007).
Auto ma 38.000 km, awaryjność nie występuje.
Jedyne, czego się dotykałem, to przepalone żarówki - dwie od mijania, trzy pozycyjne i podświetlanie poziomowania świateł na konsoli.
Koniec, kropka!
Auto z silnikiem 107 KM istotnie nie jest typem wyścigówki i załączenie klimy od razu się czuje, ale daleki jestem od stwierdzenia, że jest zawalidrogą.
Gazu nie ma.
W mieście bierze ok. 8,5 - 9,0 l/100 km, w trasie (przy włączonej A/C!) udało mi się zejść do 5,9.
Fajne, wygodne, nieprzekombinowane - polecam!
Gdybyś miał jakieś pytania - oczywiście służę!
Pozdrawiam i życzę udanego zakupu!
Marcin