Autor Wątek: [Santa Fe CM] Demontaż grilla - atrapy  (Przeczytany 7798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
[Santa Fe CM] Demontaż grilla - atrapy
« dnia: 21 Luty 2014, 08:19:20 »
Witam...
Mam zapytanie odnośnie demontażu grilla...czy ktoś demontował - porady, na co zwrócić uwagę , instrukcja
Chciałbym w swoim samochodzie zdemontować ten oryginalny i założyć taki jak na foto :

Dziękuję i Pozdrawiam





Dziś przy pięknej pogodzie zrobione, trzeba zdjąć niestety zderzak...wymontować grill i w jego miejsce zamontować nowy - czas całej wymiany 1 godz. Efekt wizualny po wymianie :





Pozdrawiam

misiu8126

  • Gość
[Santa Fe CM] Demontaż grilla - atrapy
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Maj 2014, 04:22:44 »
Kolego gdzie kupiłeś taką fajną atrapkę, możesz podać jakieś namiary???? Pozdrawiam

Offline DjKosmit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • http://www.cafe-chocolate.pl
[Santa Fe CM] Demontaż grilla - atrapy
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Maj 2014, 08:48:32 »
Podpinam się do pytania kolegi wyżej :) Wygląda to godnie :)

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
[Santa Fe CM] Demontaż grilla - atrapy
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Maj 2014, 20:32:21 »
Witam...

Właśnie wróciłem z pobytu majowego a tu w Polsce mamy zimno...co do zapytania to znalazłem tą atrapę u sprzedawcy na Allegro a wcześniej widziałem w Hyundaiu Santa Fe wersja ,,SPORT,, jak tylko się rozpakuję i trochę ochłonę poszukam i dam znać...namiary na sprzedawcę

Znalazłem :
genek_c

Pozdrawiam

Offline DjKosmit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • http://www.cafe-chocolate.pl
[Santa Fe CM] Demontaż grilla - atrapy
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Maj 2014, 10:37:02 »
mirek70 masz może zdjęcie tej atrapy w wyższej rozdzielczości już zamontowanej ?? Sprzedawca ma ten produkt w ofercie, ale nie wiem czy to jest nowe czy z demontażu jak wskazuje na to rodzaj jego asortymentu.

Dzięki :)

misiu8126

  • Gość
[Santa Fe CM] Demontaż grilla - atrapy
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maj 2014, 13:39:34 »
Witam serdecznie ponownie, mirek70 mógłbyś opisać krok po krok demontaż zderzaka pod grilla bo nie chciałbym niepotrzebnie zdemontować czegoś innego przy okazji bo nie robiłem tego jeszcze, może posiadasz jakieś fotki z twojej pracy. Będę wdzięczny za okazałą pomoc.

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
[Santa Fe CM] Demontaż grilla - atrapy
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Maj 2014, 16:04:32 »
Witam...
Demontowałem go dwukrotnie: montaż orurowania, wymiana grilla. Nie mam żadnej dokumentacji fotograficznej ale zdjęcie zderzaka jest bardzo proste. Opiszę w kilku zdaniach : potrzebne są dwie osoby, podnosimy maskę, odkręcamy wkręty na pasie przednim, od spodu + wyjmujemy klipy, odkręcamy wkręty znajdujące się w nadkolach, wysuwamy powoli zderzak do przodu zwracając szczególnie uwagę żeby nie uszkodzić zaczepów zderzaka znajdujących się na ślizgach (miejsce łączenia zderzaka z błotnikiem) odpinamy wtyczki od świateł przeciwmgielnych. Odkładamy zderzak możemy już odkręcić atrapę grilla...

Zapytaj użytkownika Djkosmit w najbliższych dniach będzie wymieniał grilla - może zrobi kilka fotek z demontażu ?

Pozdrawiam

Offline DjKosmit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • http://www.cafe-chocolate.pl
[Santa Fe CM] Demontaż grilla - atrapy
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Maj 2014, 18:35:39 »
Raczej nie będę zakładał. Allegrowicz oferujący ten grill nie jest uczciwy dostałem coś co pochodzi z demontażu, cała siwa ramka wkoło kratki maskującej podrapana po całości, maskownica wyłazi z jednej strony bo klej nie trzyma. To ponoć nowa sztuka prosto z magazynu Hyundai (taka była kont odpowiedź na mojego mejla) ;))

mirek70 pisałem do Ciebie na gg jaki był stan Twojej atrapy bo to co ja mam bez renowacji do założenia się nie nadaje.

Pozdro

misiu8126

  • Gość
[Santa Fe CM] Demontaż grilla - atrapy
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Maj 2014, 10:02:51 »
No ja mam taki sam problem, chcę zamówić z Alledrogo ale uczciwość sprzedających ma wiele do życzenia, muszę wymienić bo mój wygląda tragicznie ale nie chcę też zamienić na lepszy szajs bo to też bez sensu. A ktoś z was ma może wiedzę jak by można było odnowić obdrapany grill???

pgaz

  • Gość
[Santa Fe CM] Demontaż grilla - atrapy
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Maj 2014, 11:22:16 »
Nie mam jeszcze strasznie obdrapanego ale zastanawiałem się nad oklejeniem folia tą kurczliwą w czarny mat ale też kusi mnie zaryzykować jak się sprawuje ten plastic dip lub plastic lak.

PS. Co do ładnych i dobrych jakiś pech w tych częściach do Santa Fe miałem dostać bardzo ładną kierownice a dostałem w gorszym stanie niż moja :/ i teraz myślę że oddam na obszycie.

misiu8126

  • Gość
[Santa Fe CM] Demontaż grilla - atrapy
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Maj 2014, 12:52:28 »
Witam ponownie, czy jesteście w stanie wypowiedzieć się z kwestii atrap nowych ale nie oryginalnych
Czy jest to warte swej ceny??? Pytam o jakość i wytrzymałość.

Czy może zainwestować te same pieniądze w coś oryginalnego ale używanego z Alledrogo???

Nie wiem czy można wstawiać linki do alledrogo ale zaznaczam, że nie jest to reklama artykułu, proszę tylko o opinie, może ktoś coś takiego kupował i jest w stanie się podzielić opinią....

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Demontaż grilla - atrapy
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Maj 2014, 21:52:40 »
Napisz na Pw do Administratora o poprawę i uzupełnienie profilu.