Autor Wątek: [i20 PB] Komputer pokładowy classic+  (Przeczytany 5860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomek505

  • Gość
Komputer pokładowy classic+
« dnia: 19 Luty 2014, 11:37:55 »
Witam Szanownych Kolegów i oczywiście Koleżanki. Mam takie pytanie na razie czysto teoretyczne: Czy Ktoś może kiedyś myślał nad rozszerzeniem funkcji komputera pokładowego w wersji classic+ do takiej jaka jest chociażby w wersji comfort (i20 sprzed liftu bo nie wiem jak jest w tych nowych)? Chodzi tu o spalanie itd. Wydaje mi się iż wystarczy wymienić moduł  (czarny) pod kierownicą ten sterujący między innymi centralnym zamkiem, ale tego do końca nie wiem. Nie wiem także czy w wersji classic podpięte są wszystkie sygnały potrzebne do wyliczeń np spalania (bo głównie o to się tu rozchodzi). Co wy drodzy klubowicze myślicie na ten temat?
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 12:55:45 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Komputer pokładowy classic+
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Luty 2014, 20:27:53 »
Z tej strony https://service.hyundai-motor.com:444/euro5/login.tiles można pobrać schematy instalacji elektrycznej i porównać co trzeba zamienić aby zwiększyć funkcjonalność komputerka.

anel

  • Gość
Komputer pokładowy classic+
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Luty 2014, 21:13:04 »
Cytat: "kosmos2011"
Z tej strony https://service.hyundai-motor.com:444/euro5/login.tiles można pobrać schematy .




Rozumiem iż pobieranie plików z tej strony jest płatne?

kevin55

  • Gość
Komputer pokładowy classic+
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Luty 2014, 09:43:19 »
A po co ci rozszerzenie komputera? Te wszystkie odczyty na nim i tak kłamią, no może poza licznikiem kilometrów :-D . Jak dla mnie szkoda kasy, kupisz nowy to wydasz majątek, a kupisz używkę to ci się popsuje, o ile da się tak zrobić w ogóle, szkoda zachodu. Lepiej zbieraj kasę na naprawę korozji hehe ;-)

tomek505

  • Gość
Komputer pokładowy classic+
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Luty 2014, 20:49:35 »
Kevin zawsze to inaczej wygląda jak na wyświetlaczu masz coś więcej niż dwa przebiegi dzienne i czas jazdy. Napisałem tylko że to pytanie czysto teoretyczne i tylko chciałbym wiedzieć czy tak się da, może akurat ktoś zastanawiał się nad czymś takim. A propo rdzy to chyba trafiłem na jakiś wyjątkowy egzemplarz bo po 75000km nie widać ani jednego miejsca w którym owa by wylazła. Kosmos fajna stronka tylko szkoda, że płatna.
Pozdrawiam Wszystkich Klubowiczów

kevin55

  • Gość
Komputer pokładowy classic+
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Luty 2014, 08:08:03 »
No to jak już wolisz, ale zobaczyć możesz. Ja sam chciałem kupić kierownice z guziczkami, ale nie wiem czy będzie pasować.

tomek505

  • Gość
Komputer pokładowy classic+
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Luty 2014, 14:55:03 »
Trzeba byłoby zdemontować poduszke na kierownicy i zobaczyć czy są przewody a właściwie to jeden bo wszystko jest sterowane jednym przewodem. Natomiast jeśli chodzi o mechaniczną zmianę to pewnie wystarczy zmienić sam ten szary plastik w kierownicy na taki z "guziczkami". A tak a propo są gdzieś dostępne schematy elektryczne do i20 tak za darmo?:) Może coś gdzieś na jakiejś rosyjskiej srtonie?