Autor Wątek: [S-Coupe GT] Demontaż turbiny  (Przeczytany 1527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tigersoft

  • Gość
[S-Coupe GT] Demontaż turbiny
« dnia: 05 Wrzesień 2009, 10:09:47 »
"Demontaż Turbiny" :

A więc tak: od spodu auta mamy do odkręcenia trzy nakrętki (lub śruby - różnie juz widziałem) mocujące wydech do turbiny [1,2,3] [[[KLUCZ: 17 NASADKA NA DŁUGIEJ PRZEDŁUŻCE]]] oraz opaskę od węża powrotu oleju z turbo [4]



zanim wyjdziemy jeszcze spod auta to jeszcze odkręcamy uchwyt mocujący turbinę do bloku silnika. nie miałem jak fotki zrobic jak było turbo wsadzone więc zrobiłem po wyjęciu, chodzi mi o to:



Teraz wychodzimy spod auta. Odkręcamy rurę doprowadzającą powietrze z turbo do kolektora ssącego [5], czujnik oleju [6] [[[KLUCZ: 17 PŁASKI]]], i zdejmujemy opaskę z przewodu doprowadzającego wodę do turbiny[7]:



Dalej - odkręcamy opaskę mocującą rurę do przepustnicy [8], zdejmujemy opaskę mocującą regulator wolnych obrotów do rury [9] i zdejmujemy rurę [10]:



następnie odkręcamy opaskę z powrotu wody [11] i odkręcamy 9 nakrętek mocujących kolektor wydechowy do głowicy [12] [[[KLUCZ: 12 NASADKA I KRÓTKA PRZEDŁUŻKA]]]:



wyciągamy Turbinę razem z kolektorem wydechowym pamiętając zeby jeszcze odłączyć przewody od sondy lambda wczesniej: