Autor Wątek: Lantra 97, nie pasuje radio  (Przeczytany 1312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jawolf

  • Gość
Lantra 97, nie pasuje radio
« dnia: 31 Sierpień 2009, 17:29:05 »
witam, jestem nowym użytkownikiem forum. Zakupiłem landrynę rok 97 1,6 16v i mam problem ponieważ radio sony x-plode które jest wstawione, poprostu wystaje i nie mozna go poprawnie włożyć/zamontować :( Moje pytanie brzmi: czy wie ktoś czy są jakieś półkieszenie montażowe, takie jak w daewoo, w które wkładamy "normalne " radio. Nie można zamontować zwykłego ponieważ w lantrze jest jakaś dziwna ramka przez którą nowe radio nie dochodzi do końca, z góry dziękuje za pomoc.

Złośnik

  • Gość
Lantra 97, nie pasuje radio
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Sierpień 2009, 18:31:55 »
Miałem ten sam problem. Kolego dostań się od strony spodu kierownicy lub schowka pasażera, kable od radia lubią się zawinąć od tyłu radia (sorki za niefachowość) i przeszkadzać w poprawnym umiejscowieniu, dociśnięciu do końca.
Chyba że masz metalową kieszeń po oryginalnym radiu typu: "puszka: to należy ją wykręcić i wstawić zwykłą półkieszeń, zakupisz to za kilka złotych lub oryginalną do tego radia i zamontować w otworze na radio.
W każdym razie nic na siłę.

jawolf

  • Gość
Lantra 97, nie pasuje radio
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Sierpień 2009, 23:47:22 »
nie w tym problem, w zamontowaniu przeszkadza oryginalna ramka i dlatego radio nie da się wcisnąć do końca. zauważyłem, że są wewnątrz dwa otwory gwintowane jakby na jakąś kieszeń przelotowa ale do lantry nie ma nigdzie na allegro, są do pony,getz....

azahiel

  • Gość
Lantra 97, nie pasuje radio
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Wrzesień 2009, 19:45:04 »
Cytat: "Złośnik"
Miałem ten sam problem. Kolego dostań się od strony spodu kierownicy lub schowka pasażera, kable od radia lubią się zawinąć od tyłu radia (sorki za niefachowość) i przeszkadzać w poprawnym umiejscowieniu, dociśnięciu do końca.
Chyba że masz metalową kieszeń po oryginalnym radiu typu: "puszka: to należy ją wykręcić i wstawić zwykłą półkieszeń, zakupisz to za kilka złotych lub oryginalną do tego radia i zamontować w otworze na radio.
W każdym razie nic na siłę.




Witam- kolega ci wszystko ładnie opisał jak to zrobić .Jeśli masz problem zrób zdjecia i wklej ,może to nam cos wyjaśni o co w tym montarzu ci dokładnie chodzi .Pozdrawiam :evil:

krzysiekf

  • Gość
Lantra 97, nie pasuje radio
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Wrzesień 2009, 20:26:50 »
heh ja mialem tez problem z radiem bo standardowa kieszen nie pasowala ale przy pomocy mocowan z orginalnego radia po prostu radio przykrecilem na stale

jokansen

  • Gość
Lantra 97, nie pasuje radio
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Wrzesień 2009, 11:00:27 »
Cytat: "krzysiekf"
heh ja mialem tez problem z radiem bo standardowa kieszen nie pasowala ale przy pomocy mocowan z orginalnego radia po prostu radio przykrecilem na stale


Ja rozwiązałem ten problem wykonując samodzielnie uszy z cienkiej aluminiowej blaszki które przykręciłem do oryginalnej kieszeni radia. Patent sprawdza się wyśmienicie.
Pozdrawiam

bzyk

  • Gość
Lantra 97, nie pasuje radio
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Październik 2009, 12:52:04 »
A probowaliscie Panowie zdjac panel srodkowy ?? (3 srobki i 5 minut roboty... trzeba uwazac na linke od nagrzewnicy , nad pedalem gazu)... po zdjeciu tego czegos miesci sie kazde radio i potem dopiero zaklada sie panel srodkowy z powrotem :) Oczywiscie radio zostaje na stale, a zabieramy z auta tylko froncik :); a radyjko wyglada jak zamontowane orginalnie !


pozdrawiam
bzyk