Forum > Lantra

[Lantra J2] Nie odpala - tylko jedna iskra

<< < (6/8) > >>

kosmos2011:
Do wymiany rozrządu trzeba odkręcić koło pasowe na wale korbowym co bez porządnego klucza pneumatycznego może  być niemożliwe.
Przy wymianie rozrządu trzeba wymienić pasek, napinacz, rolkę, uszczelkę pokrywy zaworów, olej i pewnie paski klinowe. Do wymiany pewnie będzie też łańcuszek spinający walki rozrządu i dwa ślizgi http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1874&highlight=%B6lizg . Na YT są filmy jak to wszystko wykonać.

Rozrząd
 http://hyundai.epcdata.ru/elantra/19250/engine/raspredelitelniy_val_i_klapani-2024011/remen_sinhr-24312/

Pokrywa rozrządu
http://hyundai.epcdata.ru/elantra/19250/engine/krishka_remennogo_privoda_i_maslyaniy_karter-20215/

Koło pasowe
http://hyundai.epcdata.ru/elantra/19250/engine/kolenval_i_piston-2023111/shkiv_kolenvala-23124A/

Uszczelka pokrywy zaworów
http://hyundai.epcdata.ru/elantra/19250/engine/krishka_golovki_cilindrov-2022411/krishka_v_sbore_koromislo-22410A/

Złośnik:
Ale skoro wcześniej palił to chyba sam mu się na postoju rozrząd nie przestawił.
Wykręć świece i zobacz czy na samych świecach masz iskrę podłączonych pod przewody i cewkę. Bo jeśli iskra jest słaba to zanim dotrze do świecy to się już dawno zgubi.
Skoro świece mokre to paliwo dociera. Brakuje tylko iskry i musi jej nie być bo już by coś się działo - tu nie ma cudów. Jeśli by był czujnik wału lub wałka walnięty to iskry by nie było.
Czujnik wału sprawdź według książki jeszcze czyli wykręć czujnik i rozepnij wtyczki.



Wtyczka czujnika, terminale 2 i 3 - rezystancja między nimi ma być w granicach
486-594Ohm w temperaturze 20st.C otoczenia.
Sprawdź go dokładnie bo nie ma sensu czepiać się rozrządu gdy na tym samym palił. Jeśli by się nawet przestawił to byś miał traktor, problemy z uruchomieniem ale byś uruchomił. Ważne jest że świece są mokre czyli nie ma iskry dalej.
Sprawdź czujnik i jego wtyczkę i kable idące od czujnika do ECU, bo czujnik daje sygnał bezpośrednio do ECU. Skoro ruszałeś komputer i poprawiła się sprawa z iskrą to coś może być też najprawdopodobniej z wtyczką lub samym ECU.
Rozrządu czepiałbym się na końcu.

Tekkenmoor:
Czujnik już patrzałem i jest ok, iskrę właśnie dzisiaj patrzałem na świecach i jest bardzo ładna, jutro/jutrze będę rozbierał rozrząd.

Złośnik:
Jak dla mnie szkoda czasu.
Skoro iskra jest i paliwo to czemu nie pali ?
Sterowaniem wtryskiem zajmuje się ECU zbierając informacje z czujników, głównie z wału kiedy dać wtrysk i iskrę i to wszystko. Paliwo masz więc odkładasz sprawy paliwa.
Twoim problemem jest iskra.
Dla mnie to czujnik wału lub ECU.
Wiem ze sprawdzałeś czujnik ale sprawdzałeś go na zasadzie: mierzyłem i wartości zmierzone są w granicach katalogowych czy może - coś tam się pokazało tzn. że działa ? Czujnik jest w miarę tani, ecu na podmianę też, rozrząd - na pewno jest dużo droższy. Żeby sprawdzić czy masz dobrze zgrany rozrząd to musisz zdjąć koło pasowe wału, osłony rozrządu górną i dolną. A koła pasowego łatwo nie zdejmiesz, już nie mówię o ponownym dokręceniu.
Rozrząd nie przestawił się sam. Jeśli przestawi się o jeden ząbek będzie ciężej zapalić ale odpali, nawet na dwóch garach odpali i będzie chodził. Gdyby przestawił się bardziej to już samym kręceniem rozrusznikiem zawory by dostały i na pewno byś to usłyszał, że coś jest nie tak.

Tekkenmoor:
Dzisiaj była ładna pogoda i zabrałem się z ojcem za rozrząd. Okazało się że wszystko jest OK, tylko czas traciłem. Żeby tak całkiem nie stracić tego czasu to już wymieniłem tuleje wahacza i stabilizator który miałem wymienić już wcześniej.

Ale do rzeczy, poskładałem wszystko. Próba odpalenia i po długim kręceniu i operowaniu przepustnicą samochód zapalił ! :shock:  Auto odpala teraz za każdym razem, ale pojawił się inny problem  :-(

Dziwnie chodzi tak trochę jak traktor, jest taki stukot co obrót jakby nie miał oleju albo coś z popychaczem czy coś. Ale jeździ i jakby miał większego "buta".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej