Autor Wątek: Wspomaganie Kierownicy  (Przeczytany 1686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wal7i

  • Gość
Wspomaganie Kierownicy
« dnia: 26 Sierpień 2009, 23:41:34 »
Witam posiadam Ponego GLS 1.5 na gazniku rok 94 bez wspomagania czy ktoś orientuję się czy jest możliwość przekładki z innego modelu całego osprzętu ze wspomaganiem. Jeżeli tak to jakie są mniej wiecej koszta u mechanika i jak to potem działa czy są problemy a może jakieś inne info. Pozdrawiam

T_O_M_A_L_A

  • Gość
Wspomaganie Kierownicy
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpień 2009, 01:34:40 »
Jeżeli przeszkadza Ci że ciężko chodzi kierownica, to przede wszystkim powymieniaj sworznie wahacza

i końcówki drążków kierowniczych.

Koszt części to około 120 zł np w intercars (wszystkiego potrzeba po dwa razy). O koszty założenia musisz się popytać mechaników, ja sam zmieniałem. Potem jeszcze trzeba jechać zrobić zbieżność kół i to też koło 100 zł będzie kosztować.
Po tej operacji już raczej nie będziesz potrzebował wspomagania.

BTW To jakie masz w końcu auto z gaźnikiem (treść postu) czy wtryskiem (opis)? W 94 gaźników już chyba nie robili.

wal7i

  • Gość
Wspomaganie Kierownicy
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sierpień 2009, 11:26:06 »
autko z takim silnikiem jak w opisie spisywałem z dowodu


były w nim wymieniane luty 2006 sworznie plus ustawienie zbieznosci

grudzien 2006 tulejka przekladni kier, koncowka drazka, przod wymiana tulejki przekladki kierowniczej i koncowki drazka, ustrawienie zbieznosci kol porzod

Mi nie przeszkadza ze kierownica ciezko chodzi ale Moja dziewczyna tez nim jezdzi i musi sie naszarpac troche. Czy po 3 latach po wymianie kolejna wymiana moze pomoc ??

T_O_M_A_L_A

  • Gość
Wspomaganie Kierownicy
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Sierpień 2009, 21:43:19 »
Jeżeli silnik wygląda tak jak na zdjęciu to masz gaźnik, a przy GLS w stopce nie powinieneś mieć "i" (oznaczenie wtrysku). To tak BTW.

Ogólnie po wymianie powinieneś odczuć poprawę, głównie ze względu na to, że wymieniana była tylko końcówka drążka, a największe opory stawiają sworznie wahaczy, które mają już po 15 lat pewnie. Zresztą jak nawet by to nie wystarczyło to i tak, przy zmianie maglownicy na taką ze wspomaganiem, było by wskazane wymienić te części.
Aha, jeśli się zdecydujesz proponuje zakup oryginału, te tańsze niestety strasznie szybko się zużywają :evil:

A wogóle masz jakieś luzy na kierownicy dziwne?

tomek_27

  • Gość
Wspomaganie Kierownicy
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sierpień 2009, 16:43:59 »
U mnie kierownica chodzi bardzo ciężko mimo,że przy przebiegu 55 tys.km.wymieniałem końcówki drążków kierowniczych,później mając 110 tys.km. wymieniane były sworznie zwrotnicy,następnie przy 115 tys.km.regenerowana była przekładnia kierownicza.Jedynie w Żuku było gorzej w pozostałych którymi jeździłem tylko lepiej włącznie z Polonezem.Także u mnie wymiana tych elementów nie miała żadnego znaczenia.

wal7i

  • Gość
Wspomaganie Kierownicy
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Wrzesień 2009, 13:19:02 »
Juz po zabiegu. :) dla zainteresowanych: Kupno maglownicy, pompy, zbiorniczka, + paski i mocowanie dla pompy 350 zł. Przełożenie u mechanika 250 zł, Olej i ustawienie zbieżności 100 zł razem 700 zł. dziewczyna zadowolona a kierownica śmiga aż miło. Żadnych problemów z założeniem na wszystkie części jest miejsce tylko żeby przymocować uchwyt na pompę trzeba trochę rzeczy zdemontować dlatego takie koszta mechanika.