Autor Wątek: Kilka wątpliwości w Trajecie  (Przeczytany 5256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Savi

  • Gość
Kilka wątpliwości w Trajecie
« dnia: 05 Luty 2014, 18:10:58 »
Witam
Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.Jakimś trafem stałem się właścicielem Hyundai Trajet 2.0 CRDI, 113KM z 2004r.
Jest parę rzeczy do zrobienia jak to w używanym samochodzie.Tym się jednak zbytnio nie przejmuję.Zastawia mnie bardziej kilka rzeczy jakie zaobserwowałem i do końca nie wiem czy tak ma być czy też coś nie gra.Przeszukałem już chyba cały internet i nic nie znalazłem dlatego może ktoś z was użytkowników Trajeta mi pomoże w kilku kwestii aby rozwiać moje wątpliwości.

1.Pierwsza jest taka czy przełącznik zespolony pod kierownicą podczas włączenia światła powinien być podświetlony czy też nie.Czy w ogóle jest podświetlany?
2.Druga to czy zdarza się wam włączenie ABS podczas hamowania mimo że droga jest sucha i czysta.Mi zdarza się to w chwili jak lekko zaczynam hamować.Jak od razu hamuje mocniej to jest OK,tylko jak znowu puszczę hamulce i zaczynam lekko hamować znowu czuć buksowanie kół czyli włącza się ABS.Kontrolka ABS zapala się i gaśnie więc tak jak być powinno .Nie ma żadnych błędów.Czyżby ABS w Trajetach był aż tak czuły?
3.Czy wskaźnik paliwa po zatankowaniu powinien pozostawać w takiej samej pozycji bez względu jak włączymy zapłon i go wyłączymy. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim.
4.Zdarza mi się jak zapalę samochód na postoju przez kilka minut to wskazówka temperatury nawet nie drgnie,lecz jak samochód jedzie to wskazówka jest w połowie więc OK.Termostat trzyma a czujnik też ok. Czy to normalne w Trajecie?

Może to pierdoły ale naprawdę będę bardzo zobowiązany za pomoc.
Z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam
Savi

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Kilka wątpliwości w Trajecie
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2014, 21:53:27 »
Od końca:
- polonez rozgrzewał się szybciej, a termostat to może wydawać się sprawny.
- odnośnie paliwa to dziwne, u mnie spada po wyłączeniu zapłonu.
- abs może warto oczyścić czujniki, poza tym skarżą się niektórzy że powodem były przewody czujników.
- u mnie światła włączają się patykiem od kierunków, a podświetlenie jest na wskaźniku  "światła góra -dół" i siła podświetlenia tablicy.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Kilka wątpliwości w Trajecie
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2014, 22:01:35 »
3. http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4723&highlight=wskaz%F3 w Accent LC po wyjęciu kluczyka ze stacyjki wskaźnik nadal pokazuje aktualny poziom paliwa w zbiorniku.

Offline Lord Flashheart

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Odpowiedzi
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2014, 10:58:47 »
Ja miałem problem z ABS.

Latem jak było trochę piasku na ulicy przy hamowaniu włączał mi się ABS.
Aż któregoś dnia zapaliła się kontrolka i ABS umarł.
 
Walczyłem długo bo nie wiedziałem co się stało.
Sprawdziłem bezpieczniki, oczyściłem pierścienie ABS i czujniki i nic.
Sprawdziłem rezystancję czujników i wyszło mi, że jeden jest martwy. Postanowiłem wymienić czujnik.

Była zima [ubiegły rok] i nie chciało mi się grzebać przy minusowych temperaturach.
I pewnego zimowego dnia ABS ożył.
Sprawdziłem na lodzie i działa. Ale po ponownym uruchomieniu znowu martwy. Wniosek!
Coś nie łączy w czujniku. Obciąłem kawałek przewodu i wlutowałem nowy teraz działa.

Początkowe objawy masz jak ja, więc jak zaświeci się kontrolka ABS to:
Sprawdź rezystancję czujników
Ten, który będzie "martwy" po odcięciu przewodu sprawdź przy czujniku rezystancję.
Mi pomogło.

Wskaźnik paliwa pokazuje cały czas poziom paliwa.

Po włączeniu świateł podświetla się tablica

U mnie silnik w czasie jazdy i na postoju bardzo szybko nagrzewa się i wskaźnik temperatury ustawia się tuż pod połową podziałki temperatury

Savi

  • Gość
Kilka wątpliwości w Trajecie
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2014, 15:30:03 »
No to czeka mnie w przyszłości robótka. Eee nie jest tak źle zresztą wszystko idzie zrobić tylko żeby wiedzieć co naprawić.
Lord Flashheart - u mnie po włączeniu światła też podświetla się tablica, chodziło mi czy ten włącznik świateł po lewej stronie jak i włącznik wycieraczek po prawej stronie jest podświetlany tzw. czy ikonki świateł, przeciwmgielnych przednich, wycieraczek są podświetlane z chwilą włączenia świateł pozycyjnych jak również mijania.
Jeśli chodzi temperaturę to mam taką samą jak ty ale podczas jazdy. Kiedy np. włączę samochód i zaczynam jechać to też po chwili wskazówka pokazuje tuż pod płową podziałki temp. Natomiast kiedy silnik jest zupełnie zimny i odpalę go na postoju to wskazówka jakoś nie chce pójść w górę.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Kilka wątpliwości w Trajecie
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Luty 2014, 20:03:43 »
Przycisk tylnych świateł przeciwmgielnych-podświetlany
Włącznik tylnej wycieraczki-podświetlany
Regulator wysokości przednich świateł-podświetlany
Włącznik klimatyzacji-podświetlany
Regulator wydatku dmuchawy-podświetlany
Włącznik świateł awaryjnych-podświetlany

Savi

  • Gość
Kilka wątpliwości w Trajecie
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Marzec 2014, 16:50:37 »
Witam
Chciałbym podziękować wszystkim za informacje.
Wszystkie moje wątpliwości już wyjaśniłem.
Pozdrawiam
Savi