Autor Wątek: Kolejny problem z podswietleniem zegarow-tym razem natezenie  (Przeczytany 1905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maspex

  • Gość
Kolejny problem z podswietleniem zegarow-tym razem natezenie
« dnia: 26 Sierpień 2009, 18:58:02 »
Witam,jak czytaliscie nizej mialem problem z bezpiecznikami. Po usunieciu przyczyny zwarcia doczekalem sie podswietlenia zegarow,ale nie dziala mi pokretlo natezenie,tzn dziala samo w sobie chyba,bo jak mierze miernikiem i krece to sie wartosc zmienia,ale zarowki sie nie przygaszaja,caly czas na maxa swieci. Przerabialiscie to ? Pozdrawiam



ps. najlepsze jest to,ze nawet jak wypne wtyczke z tego regulatora,to i tak dziala podswietlenia na maxa

ps2.chyba jeszcze mam problem z zegarkiem,wydaje mi sie,ze jak bez kluczyka wlaczylem pozycyjne,to podswietal sie zegarek,teraz podswietla sie jak wlacze zaplon

on86

  • Gość
Kolejny problem z podswietleniem zegarow-tym razem natezenie
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpień 2009, 20:13:32 »
Z tym regulatorem natężenia podświetlenia to dziwna sprawa. Po wypięciu wtyczki podświetlenie powinno zgasnąć. Podejrzewam, że jest podłączone na stałe przez obejście regulatora.

maspex

  • Gość
Kolejny problem z podswietleniem zegarow-tym razem natezenie
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sierpień 2009, 20:22:28 »
Czesc, ale wczesniej przed zwarciem ten regulator normalnie dzialal,w nocy zawsze sobie przygaszalem. Jak masz intsrukcje,to 3.pdf strona 124 masz pokazany schemat,to tak wyglada jakby wpiete bylo w obwod tylko jakos. Czy moglbys u siebie sprawdzic czy po odpieciu wtyczki bedzie dzialalo? Wystraczy pod regulatorem srubke odkrecic,lekko czarne odgiac i wkretakiem pchnac od srodka :-) aha,i czy zegarek dziala bez zaplonu,wtedy bede wiedzial gdzie szukac,pozdrawiam

Cibor

  • Gość
Kolejny problem z podswietleniem zegarow-tym razem natezenie
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sierpień 2009, 21:52:35 »
Podświetlanie nie działa bez regulatora, zegarek bez przekręcenia nie działa.... Podejrzewam że mechanior coś zwalił ;)

maspex

  • Gość
Kolejny problem z podswietleniem zegarow-tym razem natezenie
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sierpień 2009, 21:58:06 »
Zaden mechanior :-) tylko ja kabelek za radyjkiem izolka pociagnelem zeby zwarcia nie robil,nie mam pojecia czemu to tak dziala,nic wiecej nie ruszalem,nie wpinalem,nie przekladalem

Cibor

  • Gość
Kolejny problem z podswietleniem zegarow-tym razem natezenie
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sierpień 2009, 22:20:35 »
kurde.... odpinasz regulator i nadal swieci .... Dziwne albo coś narobiłeś jeszcze albo cuda na ziemi....

maspex

  • Gość
Kolejny problem z podswietleniem zegarow-tym razem natezenie
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Sierpień 2009, 22:24:39 »
bylem sie teraz jeszcze upewnic, odpialem i na mierniku mam na zielonobialym 11,5v, czarny masa, zielonoczarny albo 0,06 na minimum skrecone albo 0,2v max czy odwrotnie,ale nie idzie plyyni tylko dwustopniowo ,jak nie wpiete w regulator to cos kolo 0,02v :-) Aha tam chyba zaroweczka jest? Bo ona nie swieci i nie pamietam niestety czy swiecila kiedys


zobacz

rheostat to ten regulator,podswietlenie chyba nawet bez niego powinno dziala,to jakas wyzsza fizyka z liceum,ale ja 2 mialem :-P jakies obwody,sumowania itd ;-D

maspex

  • Gość
Kolejny problem z podswietleniem zegarow-tym razem natezenie
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Sierpień 2009, 20:20:17 »
Nie uwierzycie :D samo sie naprawilo,wczoraj ide do auta,wyciagnelem pokretlo,zeby sciezki posprawdzac czy to dziala wogole,nic nie dotykalem,odpalilem sobie radyjko,wylaczylem, wlaczam podswietlenie bez regulatora i..nie dziala :P ,podlaczylem regulator i juz normalnie dziala,cud. Wydaje mi sie,ze to przez radio teraz,wczesniej nie wlaczalem,dziwne.Teraz mam 9,5V na min i 0.5 V na maxa podswietlenie, teraz w zielonoczarnym kabelku nie ma napiecia bez podpieca pod regulator,musialo byc jakies spiecie zmowu

Złośnik

  • Gość
Kolejny problem z podswietleniem zegarow-tym razem natezenie
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sierpień 2009, 16:48:05 »
Może wybebesz radio bo tu chyba jest "[pies pogrzebany" i przepatrz kostkę lub przewody, wolne lub uszkodzone, niewykorzystane dobrze zaizoluj.
Jak to nie to to pewnie potencjometr trafiło na regulatorze i do wymiany lub przeczyść ścieżkę na nim :) Pozdrawiam.