Autor Wątek: Ciagle sie przepala bezpiecznik od podswietlenia zegarow  (Przeczytany 1939 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maspex

  • Gość
Ciagle sie przepala bezpiecznik od podswietlenia zegarow
« dnia: 26 Sierpień 2009, 02:26:48 »
Witam,
przedwczoraj zgaslo mi podswietlenie,okazalo sie,ze pod maska znajduje sie bezpiecznik od tego :-) Wymienilem i dzialal, dzisiaj patrze,znowu brak, wymienilem na 20A ,zapalilem silnik,wlaczylem swiatla i znowu zgaslo,wiecie moze gdzie moglbym szukac przyczyny takiego stanu rzeczy? Czy gdzies przy lampach ? Przelaczniku zespolonym? Pod deska? Pozdrawiam

Cendra

  • Gość
Ciagle sie przepala bezpiecznik od podswietlenia zegarow
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpień 2009, 09:03:23 »
mi kiedyś się palił bezpiecznik w Ponym odpowiedzialny za podświetlenie zegarów i światła pozycyjne, okazało się że wine za to ponosi beznadziejne podłączanie radia...

ociec

  • Gość
Ciagle sie przepala bezpiecznik od podswietlenia zegarow
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sierpień 2009, 09:06:08 »
20A ? tak od razu się przepalił? no to musi być gdzieś zwarcie - zacząłbym od świateł a później po wiązkach do przełącznika - w szczególności miejsca przy ostrych krawędziach

maspex

  • Gość
Ciagle sie przepala bezpiecznik od podswietlenia zegarow
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sierpień 2009, 11:32:12 »








Witam,
popalilem z 5 bezpiecznikow zeby potestowac, przejrzalem kable,wszystko wyglada dobrze,odlaczylem lapmy i tak samo przepala,jak wlozylem 30A to przepala dopiero po odpaleniu silnika, 15A odrazu jak wlacze swiatla przepala. Moglibyscie dac mi jakas
wskazowke? Wole to sam zrobic,niz dac zarobic stowe elektrykowi bo za biedny jestem :D


Wiem co to,to jest bezpiecznik od tylnych lewych pozycyjnych,mialem pod nie podpiete swiatla stop,ale jak wypielem wogole wtyczke od tylnych lamp tp tez przepala,moglo sie cos zjarac gdzie indziej przez te wpiete swiatla stop ?

maspex

  • Gość
Ciagle sie przepala bezpiecznik od podswietlenia zegarow
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sierpień 2009, 17:44:33 »
Cytat: "Cendra"
mi kiedyś się palił bezpiecznik w Ponym odpowiedzialny za podświetlenie zegarów i światła pozycyjne, okazało się że wine za to ponosi beznadziejne podłączanie radia...



Dziekuje Cendra,wyciagnelem radio i znalazlem jakis ukryty luzny kabelek pod napieciem :-) Wczesniej go nie widzialem wogole jak montowalem radio bo pod AKU podlaczalem. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi.