Autor Wątek: [Santa Fe SM] Kontrolka ABS-U  (Przeczytany 8297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Waldemar

  • Gość
[Santa Fe SM] Kontrolka ABS-U
« dnia: 18 Styczeń 2012, 17:26:21 »
Witam!
Mam pytanie do starszych użytkowników Hyundai Santków czy przy włączeniu stacyjki zapala Wam się kontrolka ABS-u bo u mnie nie i nie wiem czy jest wszystko ok.Abs działa przy hamowaniu żarówka dobra .Dorwałem instrukcję obsługi po Polsku u nas na forum i tam pisze że powinna się włączać przy zapłonie a po chwili zgasnąć.Jak jest U was ,lub proszę o sugestię co może być przyczyną nie świecenia ;-)  ;-)

Pozdrawiam

IcEpOl

  • Gość
Re: Kontrolka ABS-U
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń 2012, 19:43:42 »
U mnie kontrolka ABS-u zapala się po przekręceniu kluczyka w stacyjce a później gaśnie.

OlafLarry

  • Gość
[Santa Fe SM] Kontrolka ABS-U
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Styczeń 2012, 13:58:54 »
Potwierdzam, zapala się i gaśnie. A przypadłość dziwna - bo jeżeli działoby się coś z ABSem powinna się świecić cały czas.

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Kontrolka ABS-U
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Styczeń 2012, 15:09:43 »
Mam taką propozycję: są sprzyjające warunki więc przetestuj działanie ABS'u, jeżeli działa, tzn że układ jest ok tylko ma problem z podaniem sygnału na kontrolkę. Może być też tak że slftest przechodzi pozytywnie co objawia się zapaleniem i po chwili zgaśnięciem kontrolki po przekręceniu stacyjki (przy sprawnym układzie), a błędem rzuci przy pierwszym uruchomieniu systemu ABS i wtedy kontrolka świeci się na stałe do momentu wyłączenia stacyjki. Przerabiałem podobny problem w poprzednim mondeo.

Waldemar

  • Gość
[Santa Fe SM] Kontrolka ABS-U
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Styczeń 2012, 18:13:41 »
Problem rozwiązany tak nawiasem mówiąc to 4 lata tak jeżdziłem i nawet nie wiedziałem że ma się zaświecić po włączeniu kluczyka :-D .Sprawdziłem bezpieczniki wszystko było ok ,wypiąłem wtyk abs-u pod maską i spryskałem styki wd i nic dalej,zdemontowałem jeszcze raz zegary i wtyki niby wszystko ok,jest tam na folii napisane abs i wtyk który dociska folie do styków i była ta folia podwinięta, i nie było styku wyjąłem folię popchałem do oporu i spiąłem tą wtyczką i zaświeciło :lol:  :shock:  teraz mucha nie siada,
Dzięki za podpowiedzi
Pozdrawiam

lorarr

  • Gość
[Santa Fe SM] Kontrolka ABS-U
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Luty 2012, 08:42:32 »
Zgadzam się... po włożeniu kluczyka układ się testuje i kontrolka przez kilka sekund się świeci.