Autor Wątek: Hamulcowy problem ;(  (Przeczytany 1371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arcziramm

  • Gość
Hamulcowy problem ;(
« dnia: 22 Sierpień 2009, 20:28:53 »
Hej mam problem z hamulcami :(

Wymienilem klocki ładnie pieknie:) a tu lipa :/ paedał pracuje głeboko, a dokładniej jak pompka..ehh nie wiem zapowietrzył sie? Czasem jest tak ze po hamowaniu slychac jak klocki tra o tarcze z tylu jakby nie miala sily sie cofnac ;/ raz z lewe raz z prawej zalezy jak sie ulozy...

Co to moze byc? Prosze o porady i pomoc.

bzyk

  • Gość
Hamulcowy problem ;(
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpień 2009, 10:24:14 »
prawdopodobnie masz jakas nieszczelnios w tylnym zacisku... proponuje demontaz obu rozebranie.. wymiane uszczelniaczy i nowe klocki....

P.S.
Niestety tylne zaciski w lantrze nie znosza dojezdzania klockow... jezeli wymienia je sie przy 50% zuzyciu, nie ma zadnego problemu z zaciskami... W kazdym innym przypadku staja i taki wlasnie jest efekt :(

arcziramm

  • Gość
Hamulcowy problem ;(
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sierpień 2009, 13:10:38 »
Byłem na warsztacie... poprawili wszystko by bylo ok:) w ramach gwarancji po zmianie klockow:)

Złośnik

  • Gość
Hamulcowy problem ;(
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpień 2009, 13:33:00 »
Jak mozesz kolego to podziel się co zostało zrobione byśmy na przyszłość wiedzieli w razie potrzeby?
Czy też nic mechanicy nei przekazali co wymagało poprawy ?

arcziramm

  • Gość
Hamulcowy problem ;(
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sierpień 2009, 14:41:39 »
Hej:)
oczywiscie moje amatorskie oko przygladalo sie:)

echanik zeszlifowal naszerszy rant klocka bo zrobil sie bardzo ostry i stad to piszczenie. Mowil ze teraz powinno byc ok... zobaczymy :)

krzysiekf

  • Gość
Hamulcowy problem ;(
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Sierpień 2009, 18:13:32 »
Troche sie dopne bo mialem podobny problem
W mojej Lanterce pedal hamulca wpadal do konca
Wymienilem plyn hamulcowy klocki tarcze czyli mozna powiedziec ze wiekszosc I NIC :(
po rozebraniu dokladniej zaciskow okazalo sie ze byly to prowadnice zacisku
tj. prowadnica zardzewiala i stanela po wyeliminowaniu tego problemu (co ciekawe tylko cola mi pomogla to oderdzewic)
 :) wszystko jest OK
Pedal staje deba :)

Złośnik

  • Gość
Hamulcowy problem ;(
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sierpień 2009, 18:29:52 »
A ja też zapytam skoro juz o hamulcach.
Kolego krzysiekf i inni mający ten model J-2, czy u was również po skręceniu zacisku na prowadnicach jest wyczuwalny lekki luz ? Nie ogromny oczywiśćie heh tylko lekki jak poruszać zaciskiem głównie w kierunku tarczy i do siebie ?
To normalne czy też zaciski prowadnice należałoby powoli wymienić lub całe zaciski ?

krzysiekf

  • Gość
Hamulcowy problem ;(
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Sierpień 2009, 17:25:05 »
U mnie tez tak jest wiec pewnie to jest normalne po prostu nie ma cisnienia i zacisk sobie chodzi :)

Złośnik

  • Gość
Hamulcowy problem ;(
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Sierpień 2009, 18:03:44 »
OK dziękuję :)