Autor Wątek: [Santa Fe CM] Padły świece żarowe? Czy może pompa paliwa?  (Przeczytany 3780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sebix78

  • Gość
[Santa Fe CM] Padły świece żarowe? Czy może pompa paliwa?
« dnia: 25 Styczeń 2014, 14:46:36 »
Witam,
Dziś rano przy nieudanej probie odpalenia mojego sanciaka pojawiło się dziwne buczenie w prawej części od silnika, nie wydobywa się ono z samego silnika. Wydaje mi się że może to być pompa paliwa, aczkolwiek pewności nie mam ponieważ nie znalazłem nigdzie schematu budowy silnika i oprzyrządowania więc trudno mi nazwać rzecz po imieniu.
Buczenie cichnie chwile po zgaśnięciu kontrolki świec żarowych. auta niestety nie udało mi się uruchomić.
Może ktoś z zacnych forumowiczów posłuży dobrą radą, za wszystkie podpowiedzi serdecznie dziękuję.

santafanta

  • Gość
[Santa Fe CM] Padły świece żarowe? Czy może pompa paliwa?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Styczeń 2014, 17:46:47 »
mysle ze silnik nie dostaje paliwa. pod maska na filtrze paliwa jest mala pompa i ona powinna pompowac paliwo jak wlaczysz zaplon, wiec skoro glosno buczy to mysle ze dlatego ze chodzi na sucho. druga pompa jest w baku, mozliwe ze to ona nie podaje. tutaj jest filmik jak sie tam dostac,



proponuje zaczac sprawe od upewnienia sie czy paliwo dochodzi do filtra paliwa. czasem moze sie zdarzyc ze masz malo w baku i zaparkujesz na pochylym itp.

pozdrawiam

sebix78

  • Gość
[Santa Fe CM] Padły świece żarowe? Czy może pompa paliwa?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2014, 19:24:03 »
Wymiana filtra paliwa załatwiła sprawę , ostatnie tankowanie miałem na jednej ze stacji Inter Marche i już wiem że była to ostatnia wizyta u nich, zaczynam lać porządnego diesla na lokalnym Shellu. Chytry dwa razy traci , jak mówi przysłowie .