Autor Wątek: [Sonata EU4] Niedziałający obrotomierz, mulenie i CHECK, zam  (Przeczytany 15821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dygi69

  • Gość
Witam otóż stałem się szczęśliwym posiadaczem Hyundaia Sonaty 2004r 2.0 96KW z nową instalacją gazową, I od razu po kupnie mam kilka problemów.

1. Nie działa obrotomierz, czasem skoczy na parę tys. i spadnie, a czasem potrafi cały dzień pokazywać poprawnie.

2.Wydaje mi się, że jest to również z tym związane że podczas przyśpieszania czasem zaczyna mulić nie wchodzi na obroty i zaczyna mrugać CHECK.

3.W końcu przyszła zima i kolejny problem jak jest przymrozek w nocy rzędu -6 rano gdy chcę się do niego dostać drzwi są przymarznięte i jak otworzę je od wew. to później w ogóle nie da się ich zamknąć, trzeba nagrzać samochód od wew. i po jakimś czas dopiero po nagrzaniu środka drzwi zaskakują.

ed. Tytuł i ort w treści. Tak w ogóle to dla każdego z problemów powinieneś założyć osobny temat. tekla


dygi69

  • Gość
[Sonata EU4] Niedziałający obrotomierz, mulenie i CHECK, zamarzające zamki
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Styczeń 2014, 21:25:38 »
Ok zabiorę się za ten czujnik ale z tymi drzwiami to myślę że to będzie jakaś inna przypadłość bo gdy one przymarzną i otworze je od środka to nie mogę ich zamknąć wogle trzaskam nimi i wogle nie zaskakują tylko odbijają się więc chyba to musi być coś z tym zamkiem który jest w drzwiach. Dzisiaj miałem kolejny problem z drzwiami kiedy próbowałem otworzyć je z pilota to było widać i słychać jak się otwierają i po chwili zamykają kilka razy klikałem to samo musiałem wychwycić moment kiedy się otworzą i szarpnąć drzwiami wtedy udało mi się je otworzyć.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata EU4] Niedziałający obrotomierz, mulenie i CHECK, zamarzające zamki
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2014, 22:05:09 »
Zapomniałem o zamku, też tak miałem dwa lata temu i pomogło rozruszanie+odrobina oleju silnikowego na tą zapadkę w zamku drzwi. Zapadka się nie cofa i dlatego drzwi przy zamykaniu odbijały.

dygi69

  • Gość
[Sonata EU4] Niedziałający obrotomierz, mulenie i CHECK, zamarzające zamki
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Styczeń 2014, 09:42:43 »
Ja popsikałem dość sporą ilością WD-ka zbytnio nie pomogło ; / wydaje mi się że chybha coś z mechanizmem jest nie tak że do końca nie odbija jak przymarźnie musze go poprostu solidnie wysuszyć może gdzieś się wilgoć dostała.

mik03

  • Gość
[Sonata EF] Nie działa obrotomierz 2.0 136km automat
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Listopad 2014, 15:06:24 »
Witam,
obrotomierz po uruchomieniu silnika nie reaguje. Początkowo myślałem, że problem jest w alternatorze, niestety po wymianie problem pozostał. Czy jest to wina samego wskaźnika, czy może kabli prowadzących do alternatora?
Proszę o pomoc!

[ Dodano: 2014-11-06, 17:31 ]
Dodam tylko, że przy obrotomierzu zdecydowanie jest "ciemne" miejsce, w którym nie działa oświetlenie. Może to ma związek z usterką obrotomierza?

dawid0405

  • Gość
[Sonata EU4] Niedziałający obrotomierz, mulenie i CHECK, zamarzające zamki
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Styczeń 2016, 11:37:07 »
A co jesli czujnik IFS został wymieniony i dalej obrotomierz nie działa i słyszałem ze czujnik odpowiadający za pokazywanie obrotów jest w skrzyni biegów

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata EU4] Niedziałający obrotomierz, mulenie i CHECK, zamarzające zamki
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Styczeń 2016, 15:09:07 »
W manualnej skrzyni biegów jest czujnik od prędkościomierza i włącznik świateł cofania. Przeczytaj ten temat od początku.

dawid0405

  • Gość
[Sonata EU4] Niedziałający obrotomierz, mulenie i CHECK, zamarzające zamki
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Styczeń 2016, 23:11:50 »
Czytam i nie widzę nic o manualnej skrzyni wiec skoro mam manuala to ten czujnik odpowiada za obroty i swiatlo cofania? I od razu drugie pytanie żeby nie spakować jesli tak jest ze to ten czujnik w skrzyni to czy może byc tak ze swiatla wsecznego będą działać a obrotomierz nie?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata EU4] Niedziałający obrotomierz, mulenie i CHECK, zamarzające zamki
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Styczeń 2016, 23:30:03 »
Chodziło mi że jedyne elektryczne rzeczy w manualnej skrzyni biegów to czujnik od prędkościomierza i włącznik wstecznego.

Sprawdź kostkę przy zegarach. Na pinie 13 jest sygnał do obrotomierza pewnie potrzebny będzie oscyloskop. Jeśli tam będzie ok to zostają zegary.  


Offline fulos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 51
[Sonata EU4] Niedziałający obrotomierz, mulenie i CHECK, zamarzające zamki
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Luty 2016, 22:41:23 »
Ja miałem podobny problem ponad rok temu. Samochód zapalał - obrotomierz dziwnie się zachowywał - samochód nie miał mocy przy przyspieszaniu i zapalał się check engine. Podpiołem diagnostykę i wyszło uszkodzonie cewki WN. Zakupiłem nowe i problemy wszystkie ustały nawet obrotomierza.

dawid0405

  • Gość
[Sonata EU4] Niedziałający obrotomierz, mulenie i CHECK, zamarzające zamki
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Luty 2016, 20:40:44 »
Ja juz wymieniłem cewki swiece czujnik IFS rozebralem zegary i nic zero rzeczy które mogą szkodzić obrotomierzowi i moja sonata ma moc i takie pytanie żeby nie spakować nowym gdzie jest silniczek krokowy?

[ Dodano: 2016-03-14, 19:13 ]
Wie ktos może gdzie jest czujnik obrotów w alternatorze i jak on wygląda w senacie 2k4r 2.0 16v

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata EU4] Niedziałający obrotomierz, mulenie i CHECK, zamarzające zamki
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Marzec 2016, 19:51:00 »
Post#4 z tego tematu http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5386 inaczej to co napisałeś przed chwilą nikt nie przeczyta bo post wyświetla się jako przeczytany.




dawid0405

  • Gość
[Sonata EU4] Niedziałający obrotomierz, mulenie i CHECK, zamarzające zamki
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Wrzesień 2016, 00:45:26 »
Czy aitorpwi postu udalo sie rozwiazac problem niedzialajacego obrotomierza ?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata EU4] Niedziałający obrotomierz, mulenie i CHECK, zamarzające zamki
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Październik 2016, 20:44:51 »
BluePrint ADC47203 w opakowaniu powinien być oryginał Mitsubishi J5T.