Autor Wątek: [Accent] Czy turbina z Scoupe będzie pasować?  (Przeczytany 4459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szumi

  • Gość
[Accent] Czy turbina z Scoupe będzie pasować?
« dnia: 22 Lipiec 2008, 13:43:58 »
Tak jak w temacie czy jest możliwość włożenia turbiny z Scoupe(bo wiem że w niektórych modelach były dokładnie te same silniki tylko czy akurat te z turbo :roll: ) jeśli tak to czy dużo z tym zabawy ??

IgoReCzeK

  • Gość
[Accent X3] Czy turbina z Scoupe będzie pasować?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipiec 2008, 14:12:44 »
Cytat: "szumi"
...Kurcze jest jeszcze jeden powód który jest przeciwko instalacji LPG. niewiem ile jeszcze pojeżdze tym wozem...

Witam. Zastanawiam się do czego zmierzasz tworząc ten temat? :roll: Wygląda na to, że nie będzie już instalacji LPG, a montaż turbo jest zdecydowanie droższe. :p Jest to inwestycja przekraczająca wartość Twojego samochodu. Uważam, że temat założyłeś trochę na wyrost albo z nudów. :> Pozdrawiam Igor.

Grzesik1

  • Gość
[Accent X3] Czy turbina z Scoupe będzie pasować?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lipiec 2008, 15:49:24 »
możliwość zawsze jest, ale tak jak napisał IgoReCzeK zastanawiam się po co?

Raz, że turbo ze s-coupe nie należy do najlepszych jeśli chodzi o żywotność
dwa, jeśli chodzi o wydajność, to też pozostawia wiele do życzenia
trzy, koszty i cztery- osoba która to zrobi

ale jest to możliwe

szumi

  • Gość
[Accent X3] Czy turbina z Scoupe będzie pasować?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lipiec 2008, 16:17:58 »
Igor - pytam z czystej ciekawości , wiem jakie konsekwencje niesie za sobą założenie turbo ( i nie chodzi tutaj tylko o koszty) i raczej jestem temu przeciwny .. ale chciałem sie dowiedzieć czy jest to mozliwe , no i czy w scxoupe jest dokladnie ten sam silnik co w accencie.?

Vex

  • Gość
[Accent X3] Czy turbina z Scoupe będzie pasować?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lipiec 2008, 18:45:11 »
Nie jest taki sam silnik bo jest silnik pod turbo. 132 roznice dotyczace wszystkiego lacznie z osprzetem w odroznieniu do Accenta N/A a czy tylko mozliwe, to wszystko jest mozliwe. Mozesz sobie z subaru przelozyc turbine a intercooler z volvo FH12. <pomocy>

szumi

  • Gość
[Accent X3] Czy turbina z Scoupe będzie pasować?
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lipiec 2008, 19:29:13 »
Cytat: "Vex"
Nie jest taki sam silnik bo jest silnik pod turbo. 132 roznice dotyczace wszystkiego lacznie z osprzetem w odroznieniu do Accenta

a jednak pozory mylą na kilku aukcjach widziałem w scoupe silnik jakby żywcem wyjęty z accenta , ale widać to tylko wygląd taki sam.

BartBartez

  • Gość
Re: turbina z Scoupe do accenta??
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lipiec 2008, 20:46:31 »
Cytat: "szumi"
Tak jak w temacie czy jest możliwość włożenia turbiny z Scoupe


Pewnie, że można!!!!
Najlepiej włożyć ją do bagażnika :lol:

premek

  • Gość
[Accent X3] Czy turbina z Scoupe będzie pasować?
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lipiec 2008, 00:03:12 »
Szumi - częściowo masz rację. W Scoupe po 93 roku silnik ma taki sam blok i taką sama głowicę. Przypuszczam, że wersja wolnossąca nie różni się od tej z accenta.
Ta z turbo jednak na pewno ma inne kolektory, musi mieć zasilanie turbiny olejem i na 100% inny układ zasilania paliwem (czyli wydajniejsza pompa, większe wtryskiwacze i zupełnie inaczej zaprogramowane ECU). Teoretycznie może mieć także mocniejszy układ korbowo tłokowy, ale w to raczej wątpię. Turbina jest maleńka i auto nie ma nawet intercoolera co by wskazywało na niewielkie doładowanie, a wiele seryjnych turbodoładowanych silników wcale nie ma wzmocnionego układu korbowo-tłokowego. Z resztą przy doładowaniu na poziomie 0,5 bara (a pewnie tyle ma Scoupe) zupełnie nie jest to konieczne.
Przełożyć turbo do accenta możesz, ale chyba najprościej kupić komplet w postaci rozbitego, ale sprawnego Scoupe i uzbroić się w cierpliwość, bo taka operacja pociąga zwykle za sobą masę nieprzewidzianych trudności. Lepiej chyba kupić sobie Scoupe turbo :)
No chyba, że accenta chcesz mieć do dłubania a nie do jazdy.

szumi

  • Gość
[Accent X3] Czy turbina z Scoupe będzie pasować?
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Lipiec 2008, 00:16:02 »
dzięki za odpowiedź wreszcie się czegoś dowiedziałem czyli jednak silniki same w sobie były takie same , ale tak jak podejrzewałem musiały się czymś różnić , ale taka operacja tak jak piszesz chyba nie bardzo ma sens lepiej juz scoupe kupić , cóż pozostało walczyć z dolotem :mrgreen: ale to już inny temat :-) :-)

IgoReCzeK

  • Gość
[Accent X3] Czy turbina z Scoupe będzie pasować?
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Lipiec 2008, 08:17:40 »
Witam. szumi kreując podobną tematykę będziesz spotykał się z podobną reakcją klubowiczów. Prawda jest taka, że po przeczytaniu kilku postów wynika, że silniki są podobne a jednak różne, a najlepiej to sprzedać Accenta i kupić Scoupe GT. Nie wiem, czy Twoja ciekawość została zaspokojona tak do końca? Pozostańmy więc przy stwierdzeniu, że się da zamontować turbinę (wraz z dodatkami) z Scoupe do Accenta, ale jest to nieuzasadnione ekonomicznie. Choć podejrzewam, że kolektor wydechowy z Scoupe nie pasuje do bloku silnika od Accenta, bo widzielibyśmy dużo takich modyfikacjina drogach a tak nie jest. Co do samej turbiny z Scoupe, to można by ją pewnie teraz podmienić na jakąś nowszą o większej kompresji, sprawiającej radość z większej mocy jednostki napędowej. Pozdrawiam Igor.

kml

  • Gość
[Accent X3] Czy turbina z Scoupe będzie pasować?
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Lipiec 2008, 09:41:41 »
Na poprzednim forum rozmawialiśmy kiedyś na ten temat i koszt uturbienia accenta, wersja soft turbo ok 0,3 bara był szacowany na minimum 7,5 tys PLN Bez cienia wątpliwości widać, że operacja jest możliwa, nie mniej jednak jest totalnie bez sensu imo. Koszty poniesione na przeróbkę są nieadekwatne do potencjalnych korzyści. O problemach z przeniesieniem napędu to nawet nie wspominam :>

Edit: gdyby jakims cudownym sposobem dało się założyć np 1,8 T wraz ze skrzynią do accenta to byłby czad :mrgreen: 8-)

premek

  • Gość
[Accent X3] Czy turbina z Scoupe będzie pasować?
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Lipiec 2008, 16:49:39 »
Cytat: "IgoReCzeK"
Choć podejrzewam, że kolektor wydechowy z Scoupe nie pasuje do bloku silnika od Accenta, bo widzielibyśmy dużo takich modyfikacjina drogach a tak nie jest.


Sam kolektor myślę, że pasuje - z ciekawości sprawdzę - w sobotę jadę po siłownik do szyby a na tym szrocie stoi scoupe turbo, więc jak się uda porównam (wg katalogu uszczelki kolektora pasują)

Co do ilości modyfikowanych accentów - jakoś nie zauważyłem aby to auto było chętnie modyfikowane, więc i to może być przyczyna.

kml

  • Gość
[Accent X3] Czy turbina z Scoupe będzie pasować?
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Lipiec 2008, 18:46:35 »
premek, przyczyna to mało potencjału. Skutek to zero gratów tuningowych.

premek

  • Gość
[Accent X3] Czy turbina z Scoupe będzie pasować?
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Lipiec 2008, 18:48:54 »
Cytat: "kml"
premek, przyczyna to mało potencjału. Skutek to zero gratów tuningowych.


To fakt. Z drugiej strony na youtube można znaleźć nie mało tuningowanych accentów.
Łatwiej natomiast każdemu tuningować VW, opla czy choćby fiata, bo ścieżki przetarte, efekty przewidywalne i badziewia kupić można tony.

Vex

  • Gość
[Accent X3] Czy turbina z Scoupe będzie pasować?
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lipiec 2008, 00:44:02 »
Cytat: "kml"
premek, przyczyna to mało potencjału. Skutek to zero gratów tuningowych.


W USA co drugi Accent to turbo, graty tez sa.

Co to za roznica czy od scoupe. Lepiej kupic nowa turbine, skoro i tak trzeba wladowac dobrych kilka tysiecy. Sama turbina to maly koszt.