Autor Wątek: [ix35] 2.0 a LPG (problem z gwarancją)  (Przeczytany 5549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Becel74

  • Gość
[ix35] 2.0 a LPG (problem z gwarancją)
« dnia: 15 Styczeń 2014, 08:11:18 »
Witam.
Chciałbym zainstalować instalację gazową do mojego ix 35, mam jeszcze 3 lata gwarancji. Hyundai Motor Poland poinformował mnie że jeżeli to uczynię stracę całkowicie gwarancje na samochód. Słyszałem że są w Polsce dealerzy, którzy zakładają takową instalację i przy przeglądach niejako jej nie widzą a gwarancja obowiązuje dalej. Wiąże się to jednak z tym, żę  musisz do nich jeździć na przeglądy. Proszę o jakiekolwiek info na ten temat, gdyż spalanie benzyny jest nie wiarygodne (śr. około 12-13 l./100 km). Dzięki

lotug

  • Gość
Re: ix 35 2.0 a LPG (problem z gwarancją)
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2014, 09:30:50 »
Owszem, tez slyszalem o takich ASO, ktore "nie widza" instalacji. Jezdzisz do nich, placisz spore pieniadze za przeglady, oni "nie widza" instalacji. Ale jesli stanie sie jakas kosztowna i powazna usterka wowczas "przeczyszczaja okulary" i zauwazaja" instalacje. "Widza" juz na tyle dobrze, ze sa w stanie przeczytac warunki gwarancji i wskazac Ci odpowiedni punkt. Jesli chodzi o mnie to zaryzykowalem i zagazowalem i30 bedacy na gwarancji ale moj znajomy mial sytuacje "nie widzą, a nagle widzą" z i20. Reasumujac albo ryzykujesz, montujesz i oszczedasz jezdzac na gazie albo czekasz na koniec gwarancji.

Nie cytujemy całości wypowiedzi będącej ostatnim postem w wątku. Usunięcie cytatu. tekla

Offline enigma

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
Re: ix 35 2.0 a LPG (problem z gwarancją)
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń 2014, 08:58:54 »
Cytat: "Becel74"
Witam.
Chciałbym zainstalować instalację gazową do mojego ix 35, mam jeszcze 3 lata gwarancji. Hyundai Motor Poland poinformował mnie że jeżeli to uczynię stracę całkowicie gwarancje na samochód. Słyszałem że są w Polsce dealerzy, którzy zakładają takową instalację i przy przeglądach niejako jej nie widzą a gwarancja obowiązuje dalej. Wiąże się to jednak z tym, żę  musisz do nich jeździć na przeglądy. Proszę o jakiekolwiek info na ten temat, gdyż spalanie benzyny jest nie wiarygodne (śr. około 12-13 l./100 km). Dzięki


Kolego, niestety raz widzą raz nie. Ja ryzykuję i zakładam do mojego ix35.

I sprawa kolejna, nie tracisz gwarancji na cały samochód. Tracisz tylko na silnik, elektrykę silnika i układ wydechowy. Na całą resztę nadal jest gwarancja. Nie mogą ci nie naprawić np uszkodzonego ręcznego na gwarancji, czy np fotela kierowcy, układu zawieszenia itp.

Odpowiednie zapisy są w książce gwarancyjnej, to samo mi potwierdzili a HMP. Niżej wycinek maila z HMP:

"Niestety nie ma w ogóle możliwości instalacji w samochodzie używanym.
Instalacje oferujemy tylko do samochodów nowych i20 1.2 i i30 i ix20 1.4.
Zainstalowanie przez Pana instalacji będzie wiązało się z utratą gwarancji na silnik i instalację eklektyczną."

ASO jak ktoś wspomniał czasami nie widzą instalacji jak się robi przeglądy u nich i tylko na ich częściach i po ich cenach, ba czasami sami zakładają (mi np chcieli montować TARTARINI za 5 tyś!), ale ostrzegli że jak sobie serwisant "zapomni o zapominaniu" i wpisze adnotacje to koniec.

Te silniki są tak proste do zagazowania że nie ma ryzyka - jedna podstawowa sprawa zaj**isty sterownik z OBD, dobre wtryski np HANA niebieska i kumaty instalator. (STAG ISA lub najlepiej Tech OBD, to autko ma spore korekty i algorytmy Techa lepiej sobie z nim radzą). Bak wpakujesz 71l.

Pamiętaj jak zagazujesz nie daj sobie wmówić że autko straciło cała gwarancję!

P.S. W przypadku odmowy naprawy prosić o pisemne uzasadnienie, zazwyczaj to już skutecznie działa. Jeśli nadal są problemy zostaje UOKiK, albo rzecznik.

kml

  • Gość
[ix35] 2.0 a LPG (problem z gwarancją)
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Styczeń 2014, 15:18:29 »
Nieco off topi: masz 2l oraz 4wd z  ASB a 12l jest niewiarygodne? :) Jeżeli masz jakieś wątpliwości do tego czy wszystko w samochodzie działa to przy następnym przeglądzie dogadaj się i niech Ci zrobią diagnostykę pełną i dadzą wydruk, że wszystko jest ok.

W kwestii "nie widzenia" instalacji to dam sobie rękę uciąć, że jak się wysra coś naprawdę drogiego i poważnego to od razu wszystko zobaczą i będzie pozamiatane więc nie jestem do końca przekonany czy gra jest warta świeczki.

Moją instalację (nie do Hyundaia) zakładałem w gzw.pl i jestem ultra zadowolony. Montaż oraz jakość działania absolutnie bez problemów a do tego gwarancja na 100 tys km bez limitu czasu. Do silnika 4 cyl koszt to ok 3.000 PLN (stag, hana etc)