Autor Wątek: Kontrolka paliwa.  (Przeczytany 4775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

oli

  • Gość
Kontrolka paliwa.
« dnia: 12 Styczeń 2014, 11:14:17 »
Witam wszystkich użytkowników... Mam do was takie pytanie... Posiadam od niedawna Trajeta... I jeszcze w ogóle nie zapaliła mi sie kontrolka rezerwy od paliwa i tak sie zastanawiam czy w ogóle sie zapali... Jak ktos wie to prosze o odp... Mój Model to z roku 2003 2.0crdi...

ed. Orty. Jesteśmy w dziale Trajeta, więc nie trzeba w tytule krzyczeć, że to Trajet (: Dodałam opis tematu. tekla

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Kontrolka paliwa.
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2014, 14:28:20 »
Najpierw zacznij od tego http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=10&postdays=0&postorder=asc&start=1305

Przyczyny mogą być trzy:
1.spalona żarówka lub jej brak
2.uszkodzone przewody od czujnika poziomu paliwa w zbiorniku paliwa
3.uszkodzone elementy elektroniczne na płytce czujnika poziomu paliwa w zbiorniku paliwa  

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1360&highlight=termistor


Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
Kontrolka paliwa.
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń 2014, 14:48:52 »
Przyczyną może być również to, że masz jeszcze w baku więcej paliwa, niż wynosi rezerwa.  ;-)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Kontrolka paliwa.
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Styczeń 2014, 14:52:25 »
4.poziom paliwa w zbiorniku nie uruchamia jeszcze kontroli rezerwy  :mrgreen:
Dziękuję za podpowiedz Albert

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
Kontrolka paliwa.
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Styczeń 2014, 15:00:16 »
Jeśli chcesz upewnić się, czy kontrolka rezerwy paliwa działa, to kanister z ON do bagażnika i jazda, aż w baku będzie pusto. Wtedy będziesz miał pewność.  :-P

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Kontrolka paliwa.
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Styczeń 2014, 14:04:18 »
Zapowietrzy układ. U mnie zapaliła się dopiero jak wskazywał komp że pozostało mi 50 km do przejechania na paliwie.

dodek200

  • Gość
Kontrolka paliwa.
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Grudzień 2014, 19:23:25 »
mam taką sytuacje
dopiero gdy wskaznik paliwa pokazuje 0, zaczyna migac kontrolka paliwa. Jesli przy stanie 0  zatankuję, to wchodzi mi 53-55 litrów paliwa. Z danych technicznych wynika ,że zbiornik powinien miec 65 litrów.
i pytanie
czy były montowane inne zbiorniki w H. Trajecie czy może producent tak ustawił skalę, że rezerwa faktycznie wynosi ok 10 litrów i zapala sie dopiero jak osiagnie wskażnik 0
wolałbym nie testowac z karnistrem, bo znając mojego pecha, mógłbym stanąc w godzinach szczytu na głownym skrzyżowaniu. Może ktoś coś wie, dla mnie ta marka to nowość od 2000km
pozdrawiam