Autor Wątek: drgajaca kierownica powyzej 120-130  (Przeczytany 1328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rufuz

  • Gość
drgajaca kierownica powyzej 120-130
« dnia: 22 Lipiec 2008, 12:46:45 »
Witam

Czy to normalne ze w elantrze przy predkosciach powyzej 130 lekko drga kierownica góra-dół kiedy zwolnie do ok 120 wszystko jest ok.
Jesli to nie jest normalne to gdzie moze byc przyczyna, czy juz teraz powienienem sie tym przejmowac.

dopisano:
P.S.
Jest tak ze nie zawsze drga. Wydaje mi sie ze zaczyna drgac kiedy jade np 130-140 jest ok ale kiedy zwolnie aby skrecic i potem znow pojade ta sama predkoscia to wtedy zaczyna drgac.

[ Komentarz dodany przez: Jarek: 2008-07-22, 13:32 ]
Nie pisz co 3 minuty nowego posta, używaj opcji edytuj!

IgoReCzeK

  • Gość
[Elantra XD] drgajaca kierownica powyzej 120-130
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipiec 2008, 14:45:22 »
Cytat: "rufuz"
...Jesli to nie jest normalne to gdzie może być przyczyna, czy już teraz powinienem się tym przejmować...

Witam. Najwyraźniej jest to prędkość rezonansowa i drgania mogą być spowodowane nierównomiernym zużyciem opon, felgami delikatnie podbitymi na krawężniku albo zużytymi gumowymi elementami zawieszenia. Jeśli chodzi o przejmowanie się, to jest to sprawa osobista i nie powinieneś bynajmniej tego lekceważyć lecz śledzić, czy problem zaczyna narastać ( zwiększająca się amplituda drgań kierownicy ), czy pozostaje constans. Ja przy Accencie miałem krzywe felgi i prędkość rezonansowa wynosiła 120km/h mimo wyważonych kół. ;-) Pozdrawiam Igor.

bombel

  • Gość
[Elantra XD] drgajaca kierownica powyzej 120-130
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lipiec 2008, 15:05:09 »
kolega ma swieta racje

ale zaobserwoj
sa takze drogi (mowa o nawierzchni) tak spierdzielone ze na nich drga a na innych nie
i nie sugeruj sie ze asfalt nowy
czasem te nowe sa gorsze od tych starych

i koniecznie zacznij od wywazenia kol tak dokladnie (strona wew. ma byc na 0 i zewnetrzna takze na 0) czesto jak jest 5 niektorzy wulkanizatorzy dopuszczaja takie odchyly - nie godz sie na to nigdy

rufuz

  • Gość
dzieki za info
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lipiec 2008, 18:14:13 »
dzieki za info

Pozdrawiam