Autor Wątek: [ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne  (Przeczytany 215205 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Maolma

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 106
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #405 dnia: 17 Grudzień 2017, 16:37:10 »
Cytat: "rekin323i"
Cześć Maolma,

Z jednej strony cieszy fakt że zagadka rozwiązana, przez Aso prozaiczna rzecz - pływak, ale diagnoza widoczna jak tankujesz, a tej operacji ASO rzadko wykonują na rzecz klienta stąd długie poszukiwania
Grunt że auto naprawione, teraz tylko wypada się spotkać może jeszcze w 2017 na kawę, przyjadę swoim :) to porównamy w końcu te osiągi 1.4 vs 1.6 ;-)


Dzięki Rekinie...nie dam rady

Offline rekin323i

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #406 dnia: 21 Grudzień 2017, 09:32:29 »
Cytat: Dider


Nie chodzi o żadne mega testy, bardziej z chęcią zamieniłbym się na 10-15km na auta bardziej porównując zawieszenie, hamulce, silnik z czystej ciekawości,  itd.

u mnie występuję hałas od tylnej półki, ten klips przy mocowaniu rolety zginał wiec jest luz nowy kosztuje 65 zł x2 bo kiedyś się ix20 przeprowadzałem  :shock:  teraz wychodzi mi rachunek 150zł tyle co używana półka -ponoć sam zepsułem, dla przeciwwagi u mnie nigdy nie trzeszczało podszybie.

Pomijając silnik mamy z "Maolma" auta identyczne 1 do 1.

Offline Dider

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #407 dnia: 23 Grudzień 2017, 13:06:55 »
Cytat: "rekin323i"

u mnie występuję hałas od tylnej półki, ten klips przy mocowaniu rolety zginał wiec jest luz ... ponoć sam zepsułem, dla przeciwwagi u mnie nigdy nie trzeszczało podszybie.


Zauważyłem w swojej Vendze, (w ix20 nie zwróciłem uwagi), że czasem półka przy zamykaniu klapy nie opadnie całkiem na płasko, tylko zostaje tak jakby w powietrzu około 2cm tylna krawędź półki od podstawy półki, i wtedy klapa jak się zamknie to wciska półkę do przodu i może z tego pękły uchwyty - nieświadomie. Dzieje się tak jak powoli opuszczamy klapę i półka też powoli opada to się nietypowo zatrzymuje, jak szybko pociągnę klapę w dół to półka od razu położy się tak jak ma być. Za miesiąc mam przegląd to się zapytam co z tym zrobić i czy to nie spowoduje wyłamania tych zatrzasków. :) U mnie raz zatrzeszczało podszybie, albo raczej gdzieś za radiem, ale raz i na razie nigdy więcej.

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #408 dnia: 28 Grudzień 2017, 22:40:37 »
Zauważyłem u siebie podobny problem. Półka nie opadała do końca opierając się w miejscu gdzie są wciśnięte gumowe odbojniki. Podejrzewam że ten problem pojawił się kiedy to mechanik zapakował opony do bagażnika nie zwracając uwagi na to by były ułożone pochyło i go zamknął. Poradziłem sobie z tym przeginając miejsca gdzie są odbojniki do środka tak by półka była węższa.
 A skoro jesteśmy przy bagażniku. Czy ktoś z szanownych forumowiczów odczuwa brak lepszego oświetlenia bagażnika?
Fabryczne oświetlenie uznałem za zdecydowanie nie wystarczające i około rok temu pod tylną krawędź półki podkleiłem taśmę LED i podłączyłem w miejsce żarówki oświetlenia bagażnika. Dziś nie wyobrażam sobie by było inaczej. Kiedyś to dokończę lecz puki co małą niedogodnością jest to że gdy mam potrzebę wyjąć półkę muszę też wyjąć to co mam w miejscu żarówki, ale w mojej ocenie efekt jest tego wart.
Stan fabryczny ;

Po modyfikacji;

Porównanie;

Może ktoś z Was dokonał innych ciekawych modyfikacji w "hultaju" ?
Pochwalcie się.

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 336
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #409 dnia: 09 Styczeń 2018, 16:10:27 »
Z moich informacji wynika, że ix20 ma się bardzo dobrze. Została zwiększona o ponad 25% produkcja zegarów, dotychczasowa miesięczna produkcja, była w okolicy 1350 sztuk. I została przedłużona umowa na produkcję ix20.

Offline Mans

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #410 dnia: 10 Styczeń 2018, 13:31:41 »
Ciekawe jak długo ten model i blizniacza Kia Venga będą jeszcze w produkcji.
Generalnie ze sprzedażą ix20 szału w Polsce nie ma i zdecydowanie lepiej sprzedaje się wspomniana Venga,pewnie z racji ceny i lepszego wyposażenia ;-)
W zeszłym roku klienci indywidualni kupili 1628 sztuk tego modelu.

https://www.samar.pl/__/3/3.a/96811/TOP30-modeli-dla-Kowalskiego-w-minionym-roku-2017--Rzutem-na-taśmę-wygrywa---.html?locale=pl_PL

https://www.samar.pl/__/3/3.a/96104/TOP30-modeli-dla-Kowalskiego--Hyundai-Tucson-atakuje-podium.html?locale=pl_PL

A tak przy okazji to pojawił się od 2018 nowy kolor dla ix20 Clean Slate Metallic

http://www.gezet.pl/pl/oferta/4951/hyundai-ix20-1-4-mpi-90-km-classic-plus-clean-slate-.html


https://konfigurator.hyundai.de/configure/ix20/14/V3/42/trims/3/colors-and-rims

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
Odp: [ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #411 dnia: 14 Grudzień 2021, 20:13:54 »

Offline Dzius

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: [ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #412 dnia: 23 Grudzień 2021, 22:49:51 »
W Warszawie wręcz przeciwnie.

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
Odp: [ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #413 dnia: 06 Czerwiec 2023, 08:25:48 »
Temat dość obszerny, opcja szuka nic mi nie wskazała, także piszę. Może było, a jak było to przypomnę. WADA. A czy dotyczy wszystkich egzemplarzy, niech każdy sprawdzi. Mój ix20 z 2017 roku zaczyna rdzewieć pod uszczelkami drzwi. Proszę zerknąć od  strony wewnętrznej drzwi, głębiej pod uszczelkę, odchylając ją lekko. Proponuję w pełnym słońcu. No i warunek, suche auto  Wtedy jest to lepiej widoczne. Lekki rdzawy nalot głęboko pod uszczelką. W innych warunkach (mokre auto, słabe nasłonecznienie/oświetlenie itp.), defekt praktycznie nie do zauważenia.  W moim jak na ten moment problem pojawił się tylko na tylnych prawych drzwiach w ich górnej części. Stojąc przy otwartych drzwiach (tak, jakbyśmy chcieli wsiąść do auta), najwięcej rudego po prawej stronie drzwi.  Sprawdźcie w swoich. Jeśli ktoś jeszcze ma auto na gwarancji, proponuję zgłosić do naprawy. Problemu się człowiek zapewne nie pozbędzie, ale przeprowadzona naprawa, wykonana lepiej, lub gorzej, zdecydowanie opóźni  postęp korozji.

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
Odp: [ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #414 dnia: 05 Marzec 2024, 22:33:48 »
Zaliczyłem kilka jazd testowych rożnymi nowymi autami i niestety większość to totalne rozczarowanie a te którymi przyjemnie się jechało zawsze pod jakimś względem zostawiają niedosyt.
Pomimo tego że hultaj nie jest moim autem marzeń i kilku wad bardzo mi pasuje.
Czasem "chodzi mi po głowie" wymienić obecnego hultaja na jak najnowszego, lepiej wyposażonego, może nawet z automatem i potraktować go już jako moje ostatnie.
Taki materiał dziś znalazłem.


Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: [ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #415 dnia: 06 Marzec 2024, 16:41:23 »
Teżmyślałem nad zmianą getza na iX20. Jednak na rynku używek jest ich mało i wybór słaby. Do tego znając jakość hyundaia znów będzie walka z rdzą i jakością części typu chłodnice, sanki czy inne itp.

Offline Dzius

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: [ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #416 dnia: 23 Marzec 2024, 09:01:12 »
Mój Ix20 dobija już do 181 tys. km przebiegu i nie ma w nim problemów z jakością i rdzą. Fakt że używane "nie stoją na każdym rogu".

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: [ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #417 dnia: 23 Marzec 2024, 19:54:30 »
Niestety główna wada ix20 dla mnie to był mały wybór i próg cenowy. Zostało mi tylko kupić coś z fiatowskim silnikiem 1,4T plus gaz lub 1,6Jtd. I kupiłem Giuliette z 2011r ropniaka 1.6 105KM.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Odp: [ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #418 dnia: 21 Kwiecień 2024, 00:06:31 »
Ix20 nadspodziewanie dobrze trzyma wartość. To chyba jego największa zaleta. Po za tym auto jest głośne, twarde i dużo pali  ;)