Forum > Matrix / ix20
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
Maolma:
--- Cytat: "rekin323i" ---Cześć Maolma,
Z jednej strony cieszy fakt że zagadka rozwiązana, przez Aso prozaiczna rzecz - pływak, ale diagnoza widoczna jak tankujesz, a tej operacji ASO rzadko wykonują na rzecz klienta stąd długie poszukiwania
Grunt że auto naprawione, teraz tylko wypada się spotkać może jeszcze w 2017 na kawę, przyjadę swoim :) to porównamy w końcu te osiągi 1.4 vs 1.6 ;-)
--- Koniec cytatu ---
Dzięki Rekinie...nie dam rady
rekin323i:
--- Cytat: Dider ---
Nie chodzi o żadne mega testy, bardziej z chęcią zamieniłbym się na 10-15km na auta bardziej porównując zawieszenie, hamulce, silnik z czystej ciekawości, itd.
u mnie występuję hałas od tylnej półki, ten klips przy mocowaniu rolety zginał wiec jest luz nowy kosztuje 65 zł x2 bo kiedyś się ix20 przeprowadzałem :shock: teraz wychodzi mi rachunek 150zł tyle co używana półka -ponoć sam zepsułem, dla przeciwwagi u mnie nigdy nie trzeszczało podszybie.
Pomijając silnik mamy z "Maolma" auta identyczne 1 do 1.
--- Koniec cytatu ---
Dider:
--- Cytat: "rekin323i" ---
u mnie występuję hałas od tylnej półki, ten klips przy mocowaniu rolety zginał wiec jest luz ... ponoć sam zepsułem, dla przeciwwagi u mnie nigdy nie trzeszczało podszybie.
--- Koniec cytatu ---
Zauważyłem w swojej Vendze, (w ix20 nie zwróciłem uwagi), że czasem półka przy zamykaniu klapy nie opadnie całkiem na płasko, tylko zostaje tak jakby w powietrzu około 2cm tylna krawędź półki od podstawy półki, i wtedy klapa jak się zamknie to wciska półkę do przodu i może z tego pękły uchwyty - nieświadomie. Dzieje się tak jak powoli opuszczamy klapę i półka też powoli opada to się nietypowo zatrzymuje, jak szybko pociągnę klapę w dół to półka od razu położy się tak jak ma być. Za miesiąc mam przegląd to się zapytam co z tym zrobić i czy to nie spowoduje wyłamania tych zatrzasków. :) U mnie raz zatrzeszczało podszybie, albo raczej gdzieś za radiem, ale raz i na razie nigdy więcej.
irekmiecz:
Zauważyłem u siebie podobny problem. Półka nie opadała do końca opierając się w miejscu gdzie są wciśnięte gumowe odbojniki. Podejrzewam że ten problem pojawił się kiedy to mechanik zapakował opony do bagażnika nie zwracając uwagi na to by były ułożone pochyło i go zamknął. Poradziłem sobie z tym przeginając miejsca gdzie są odbojniki do środka tak by półka była węższa.
A skoro jesteśmy przy bagażniku. Czy ktoś z szanownych forumowiczów odczuwa brak lepszego oświetlenia bagażnika?
Fabryczne oświetlenie uznałem za zdecydowanie nie wystarczające i około rok temu pod tylną krawędź półki podkleiłem taśmę LED i podłączyłem w miejsce żarówki oświetlenia bagażnika. Dziś nie wyobrażam sobie by było inaczej. Kiedyś to dokończę lecz puki co małą niedogodnością jest to że gdy mam potrzebę wyjąć półkę muszę też wyjąć to co mam w miejscu żarówki, ale w mojej ocenie efekt jest tego wart.
Stan fabryczny ;
Po modyfikacji;
Porównanie;
Może ktoś z Was dokonał innych ciekawych modyfikacji w "hultaju" ?
Pochwalcie się.
kri$:
Z moich informacji wynika, że ix20 ma się bardzo dobrze. Została zwiększona o ponad 25% produkcja zegarów, dotychczasowa miesięczna produkcja, była w okolicy 1350 sztuk. I została przedłużona umowa na produkcję ix20.
Nawigacja
[#] Następna strona