Autor Wątek: [ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne  (Przeczytany 252050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #345 dnia: 27 Październik 2015, 13:49:06 »
Nie za bardzo, w każdym razie przed wymianą, skuteczność inaczej wyszła na przeglądzie technicznym a inna w serwisie.

Offline zbyniuw48

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #346 dnia: 27 Październik 2015, 21:08:15 »
Gdybyś kiedyś to sprawdził, to napisz proszę.

histe

  • Gość
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #347 dnia: 28 Październik 2015, 09:01:34 »
Ja jeszcze w temacie wad i zalet ix20. W związku z tym, że mojego ix20 uszkodził matoł na motocyklu dostałem auto zastępcze Focusa 1.6 2014r czyli podstawowe dane jak moim aucie i tak małe porównanie bo  przed wyborem H ogladałem takiego F w salonie ( nota bene był droższy o ok 5 tys zł):

- silnik Hyundai 1.6 cudem nie jest ale fordowski 1.6 105km to tragedia- przyspieszenie gorsze, elastyczność żadna a zużycie paliwa ok o.4l wieksze

-ilość miejsca w środku...mhy na tylniej kanapie niby ciut więcej miejsca na szerokość, bo na nogi na pewno nie, bagażnik porównywalny

-F jest nieco lepiej wygłuszony/wyciszony zarówno w zakresie pracy silnika, jak i opływu powietrza

-zawieszenie -tu nie ma co porównywać F bije H o  wyrażnie -jest i ciszej i bardziej komfortowo.

- plastiki w środku porównywalne, ale wyprofilowanie kokpitu w F sprawia mi pewną trudność przy wsiadaniu/wysiadaniu.

Suma sumarum, gdybym dziś  miał dokonać wyboru  między tymi dwoma samochodami chyba mimo wszystko wybrałbym H bo ta  niewielka przewaga F nie jest warta 5 tyś zł, a przecież sa to auta z dwóch różnych segmentów

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #348 dnia: 28 Październik 2015, 10:23:46 »
Może inne segmenty, ale w ix20 naprawdę jest dużo miejsca z tyłu. Ostatnio porównywałem z suzuki s-cross, i właściwie miejsce jest porównywalne (poza bagażnikiem który jest większy).
Jeżdżę teraz zastępczym i20 nowy model, chyba ciut lepiej wyciszony (bardziej bassowo), zawieszenie twarde, tył nie podskakuje tak jak w ix20. Ale miejsca dużo mniej, szczególnie z tyłu. Wsiadanie i wysiadanie dużo gorsze, wiadomo niższe auto.
Spalanie mocno na plus (silnik 1.2 85KM) spala praktycznie 1 litr mniej od ix20.
W jeździe po mieście udało się zejść do 5,1 l (droga praktycznie bez świateł). Aktualnie na komputerze 5,7 litra. Wersja praktycznie golizna, cena około 53000 zł :(

Offline Dider

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #349 dnia: 07 Listopad 2015, 14:08:48 »
Co do miejsca w środku ix20, to naprawdę jest go dużo. Ostatnio kolega z pracy (prawie 2m wzrostu i 120kg - kawał chłopa), usiadł z tyłu i stwierdził, : masz tu  więcej miejsca niż w autach wyglądających na większe. To jest duży plus dla ixika. Następny plus  to wyciszenie silnika. Specjalnie pisze silnika a nie kabiny. Jak innego kolegę podwoziłem, który na codzień jezdzi mondeo mk3 w dieslu, jak wsiadł do ix20, to pierwsze zachwycał się ilością miejsca z tyłu, potem jak odpaliłem silnik powiedział: "żartujesz, że już zapaliłeś silnik! Ku..a, nic nie słychać. Ja pie..le i to jest Hyundai" A jak włączyłem światła (ciemno już było). To znowu podobne określenia leciały i zachwyty, ze każdy guziczek jest oświetlony, nawet w tylnych drzwiach. Poza tym ustawialny bagażnik z kołem dojazdowym! a podobno nawet pełne kółko można wsadzić.
Ale są i minusy. Po 10 tys km przebiegu wychodzą pewne sprawy. I tak
Lakier jest taki sobie, łatwo zarysować i odpryski już mam na zderzaku  :-( Chociaż może to wina czarnego lakieru, na którym po umyciu widać smugi i zacieki, trzeba pucować - mięciutką szmatką (najlepiej z mikrofibry, ale taką grubszą) a i tak trzeba uważać, aby się szmatka gdzieś nie pozaginała, bo z takich zagięć to smugi murowane, które trudno potem wypucować, ale się da. przy każdym myciu nakładam wosk w sumie trwa to z dwie godziny  :roll: , podczas których klnę jak szewc i obiecuję sobie i zarzekam się, że już więcej czarnego auta nie kupię  :evil:  Końcowy efekt po woskowaniu odsuwa te myśli  8-)
Potem wnętrze. Za krótkie daszki przeciwsłoneczne - szczególnie dla osób poniżej 1,7 m wzrostu. Przy takich samych warunkach (połozenie słońca) w Matizie, który też ma wielką szybę mocno wysunięta do przodu, takich problemów nie ma. Na fotelu kierowcy nie jest tragicznie, ale mogło by być lepiej, bo można sobie fotel podnieść, ale pasażer to ma kiepsko.
Następnie na minus to tylko jeden zamykany schowek (przed pasażerem). Przydała by się jakaś szuflada pod siedzeniem pasażera, czy pod tylnymi siedzeniami. Brak gniazdka `12V dla pasażerów z tyłu. Są co prawda dwa gniazdka z przodu, ale po włączeniu w nie ładowarki, zajmuje ta ładowarka schowek/półkę w której jest gniazdo. Mogło być gniazdo na tylnej ścianie kieszenie/ schowka pomiędzy fotelami.
Brak nawet w opcji podłokietnika  dla pasażera, który występuje w Vendze!
Brak uchwytu na kubki w podłokietniku tylnego oparcia.
Na minus jest wyciszenie opon. Silnika prawie nie słychać, ale za to słychać  czy asfalt jest gładki czy chropowaty, czy nawet jak koło wpada w dziurę lub jedziemy po kostce brukowej. No nie popisali się chociaż może to też od opon zależeć. Ja do ix20 miałem zamontowane salonowo  Continentale na lato i Barumki na zimę (które dopiero tej zimy sprawdzę  ;-) ).

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #350 dnia: 26 Grudzień 2015, 18:19:08 »
I kolejny przegląd kłania sie przy 80 tyś.km
- klocki przód i Tył ( drugi raz wymiana )
-wszystkie filtry i olej
-świece

Koszt z materiałami 549,99l taka mam wycenę za przegląd pełny w Hyundai Auto Kopex

Awarie o tym serwis wie i ma części zamienne
- rdzewienie maski od środka
- skrzypiące plastiki w drzwiach przednich
- aktualizacja oprogramowania do skrzyni biegów (bo znowu zaczął palić 9L w mielecie ), do tej pory aplił 8,2L ( po wymianie oprogramowania w Austrii)
- szlak trafia pompę paliwa
- w tym pływak bo pokazuje cały czas pełen bak i niema rezerwy
- kolejne sprawdzenie silnika bo znowu dolewałem olej ( silnik rok temu został kapitalnie wyremontowany
- regulacja maski


Auto ma 4 lata i do tej pory ani jednej żarówka nie była wymieniana

Jest od 28 listopada nowa aktualizacja do silników żeby mnie paliły

Offline cepcio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #351 dnia: 30 Grudzień 2015, 20:17:02 »
Ma informację z ASO - potwierdza dostępność aktualizacji oprogramowania dla IX20. Wydane zostało 23.12.2015 - nie mają jednak wiedzy czy napewno poprawia spalanie, ale jest sporą aktualizacją komputera samochodu.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #352 dnia: 08 Styczeń 2016, 15:49:06 »
Odrazu powiem. Mi spadł zużycie paliwa o 1.5l na 100km. Aktulizacja nie dotyczy wszystki silników 1.4 i 1.6 . Moje auto jest na liście VIN ( nie dotyczy to wszystkich silników ja np mam 1.6 Automat, aktualizacja nie dotyczy skrzyni biegów  ). Już nigdy nie powiem ile zapłaciłem za serwis. Potem przyjezdża połowa polski i chce w tych samych cenach serwis. Kupujecie auto to nrgocjujcie ceny serwisów i cześći zamiennych.

[ Dodano: 2016-01-10, 17:07 ]
Tyle teraz spalił mi jeżdżąc po miesicie .
Powtórze aktulizacja nie dotyczy wszytkich silników . Ja mam 1.6 automat
Nie patrzcie na wskaźnik paliwa bo to jest prawie rezerwa 80 km do końca baku. Mam zepsuty pływak a teraz okazuje się że za niedługo szlak trafi też pompę paliwa

[ Dodano: 2016-01-10, 17:13 ]
Do każdego użytkownika ix20 model ten cierpi na słabą izolacje kabli w silniku od świateł po silnik i elektronikę. Mi w dwóch przypadkach widać gole kable ,jak ktos ma to niech od razu wali do serwisu , pierwsze ix20 maja tendencje do rdzewienia maski od środka od komory silnika , tam gdzie sa otwory

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #353 dnia: 14 Styczeń 2016, 10:15:47 »
Cytat: "cepcio"
Ma informację z ASO - potwierdza dostępność aktualizacji oprogramowania dla IX20. Wydane zostało 23.12.2015 - nie mają jednak wiedzy czy napewno poprawia spalanie, ale jest sporą aktualizacją komputera samochodu.


Cepcio, możesz podać nazwę ASO, które tak twierdzi? Rozmawiałem z dwoma i nie potwierdzają powyższego.

Offline cepcio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #354 dnia: 17 Styczeń 2016, 23:59:59 »
Motortest Szadkowski. Jestem po aktualizacji.

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #355 dnia: 18 Styczeń 2016, 13:41:52 »
Dzięki za namiary. Możesz napisać szerzej o zmianach, które zauważyłeś?

Z ostatniej chwili... Napisałem do tego ASO, ale po sprawdzeniu VIN nic dla mnie nie mają (i jak twierdzą, wcześniej też nie mieli). Zatem sprawa aktualizacji do ix20, obecna już wcześniej na forum, nadal jest jak widać niejednoznaczna...

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #356 dnia: 06 Luty 2016, 09:48:36 »
Jestem po przeglądzie 4 letnim, po wymianie świec, płynów hamulcowego i sprzęgła. Aktualizacji do mojego samochodu nie było.
Przy okazji oglądałem, ix20 po liftingu wersja taka jak moja + czujki cofania, alu felgi, cena 69000 zł. W życiu nie dał bym tyle kasy.

Offline Dider

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #357 dnia: 10 Luty 2016, 17:29:17 »
Mòj ix20 też już zaliczył pierwszy przegląd w M&M cars Katowice. Standardowa procedura plus czyszczenie klimy - 640 zł. Nawet auto umyli :) W raporcie z przeglądu nie ma wpisu o aktualizacji oprogramowania, jedynie jest wyszczególnione podpięciu do komputera. A zapomniałem o to zapytać. Co ciekawe, auto zatankowałem do pełna po przeglądzie i jak na razie komputer pokazuje średnie spalanie 6,4-przejechałem na razie 100km. Wynik był lepszy bo 5,9!!! ale teraz z 5 dni auto jeździ krótkie trasy (do 3km) i o do tylu wzrosło.  Ciekawe czy jak wyjadę na autostradę to też mniej będzie pokazywać :)

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #358 dnia: 11 Luty 2016, 10:15:18 »
Auto zawsze myją, bo muszą zrobić przegląd lakieru.

jack55

  • Gość
[ix20] zalety, wady, testy i uwagi ogólne
« Odpowiedź #359 dnia: 12 Luty 2016, 10:59:51 »
Jak widać po poniższej ilości wpisów w książce serwisowej ix20 to niestety mocno usterkowy model :-/
http://otomoto.pl/oferta/hyundai-ix20-ID6yh2kl.html#11b05695fa
A tak na marginesie lukasz.zst czy to aby nie twój egzemplarz :?:
Na pocieszenie flagowy nowy model Tucson też zaczyna łapać tzw.choroby wieku dziecięcego ;-)
https://web.facebook.com/mojTucson/