Autor Wątek: silnik wycieraczek s-coupe 1,5 turbo  (Przeczytany 2240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

carl_ldz

  • Gość
silnik wycieraczek s-coupe 1,5 turbo
« dnia: 04 Sierpień 2009, 09:24:01 »
niestety ale nie ma już siły działać dalej idzie kilka centymetrów i staje :( da sie go jakoś reanimować bo z kupieniem mam problem u mnie na szrotach już sprawdziłem i nie ma nic praktycznie a od anglika nie pasuje
jak ktoś ma na zbyciu albo zna jakiś sposób na reanimacje lub zna jakis zamiennik pasujacy prosze o kontakt

Cendra

  • Gość
silnik wycieraczek s-coupe 1,5 turbo
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Sierpień 2009, 10:14:02 »
To nie jest wina silniczka, tylko pewnie tulejek której zacierają się i blokują cały układ, wyjmij ramiona i mechanizm, przeczyść i przesmaruj te tulejki. Jam miałem to samo, już w pewnym momencie nie chciały ruszyć, w taki sposób można zabić silniczek :roll:
Ps: może być tak, że nie będzie chciało zejść, pamiętaj o zabezpieczeniu, żeby zdjąć (taki jakby pierścień ;) )

mancins

  • Gość
silnik wycieraczek s-coupe 1,5 turbo
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Sierpień 2009, 16:19:23 »
Mi kiedyś mechanizm wycieraczek wyrwał kawałek podszybia bo się coś w nim zblokowało i trzebał było spawac i mechanizm wymieniać ;](dodan że jeszcze spory kawał czasu wycieraczki" jako tako" działały) A nowy to koszt 200-250 zł w serwisie :( Trzeba było szukać po necie ;] Więc lepiej robić póki sie jeszcze da ;]

carl_ldz

  • Gość
silnik wycieraczek s-coupe 1,5 turbo
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Sierpień 2009, 20:49:33 »
jeszcze nic mi nie wyrwalo a silnik ciagnie kilka centymetrow wiec szybko rozbiore i moze zreanimuje
sam silnik ktos rozbieral i tez go czyscil i wymienial tulejki i szczotki? czy tylko mechanizm sprawdzic?

bratekX

  • Gość
silnik wycieraczek s-coupe 1,5 turbo
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Sierpień 2009, 22:29:14 »
Sprawdź sam mechanizm:) Działałem w tym temacie 2 tygodnie temu. Wycieraczki w ogóle się nie ruszały. Od razu powiem żeby delikatnie wybijać bolce mocowań wycieraczek z tylejek:) ja sobie tak załatwiłem jedno mocowanie:/ przy wybijaniu rozsypało się na 3 części, że to jest jakieś durr aluminium to nie każdy pospawa. Naszczęście gość jakoś te puzle poskładał i teraz hula jak trzeba.

harabin

  • Gość
silnik wycieraczek s-coupe 1,5 turbo
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Sierpień 2009, 00:33:41 »
Przy pierwszym S-coupe też mi wyrwało kawałek podszybia, trzeba było spawać :-? Ale kumpel przy nowym audi A6 miał podobny problem tak że to normalka. To się powinno co jakiś czas smarować 8-)

Cendra

  • Gość
silnik wycieraczek s-coupe 1,5 turbo
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Sierpień 2009, 11:15:06 »
Cytat: "carl_ldz"
jeszcze nic mi nie wyrwalo a silnik ciagnie kilka centymetrow wiec szybko rozbiore i moze zreanimuje
sam silnik ktos rozbieral i tez go czyscil i wymienial tulejki i szczotki? czy tylko mechanizm sprawdzic?
bierz się za mechanizm, jak nie chcesz uwierzyć to spróbuj ruszyć ręką mechanizm po rozpięciu od silniczka, wtedy się dowiesz dlaczego silnik nie ma siły tego ruszyć :>

carl_ldz

  • Gość
silnik wycieraczek s-coupe 1,5 turbo
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Sierpień 2009, 19:29:52 »
no i mieliscie racje jeden z ruchomych elementow tych do ktorych juz sie przytwierdza wycieraczke zapiekl sie na amen ze musialem go palinikiem rozgrzewac aby go wybic
udalo sie wyczyscilem nasmarowalem i dziala
rzeczywiscie uwaga na ten metal peka strasznie jak sie w niego wali na szczescie nie uszkodzilem znacznie i szybko przestalem robic to na sile
uwaga tez na ringi zabezpieczajace tez delikatne i pekaja ale mozna dostac na szczescie w tym rozmiarze
w kazdym razie dzieki za pomoc
pozdrawiam