Autor Wątek: sprzęgło  (Przeczytany 5765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lotug

  • Gość
sprzęgło
« dnia: 30 Grudzień 2013, 14:38:58 »
Witam.
Po przejechaniu niespełna 60kkm zaczelo mi sie slizgac sprzeglo. Co moze byc przyczyna? tarcza sprzegla? Docisk? Czy konieczna jest wymiana czy mozliwa jest regulacja?
P.S. To moj pierwszy post, prosze o wyrozumialosc:)

Struna

  • Gość
sprzęgło
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2014, 14:39:16 »
Objawy zużycia sprzęgła

I na drugi raz użyj opcji szukaj. To nie boli.

lotug

  • Gość
sprzęgło
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Luty 2014, 07:13:07 »
Witam szanownych forumowiczów.
Jednak czeka mnie wymiana sprzęgła w i30. Biorę pod uwagę 3 firmy: Sachs. Luk, Valeo. Którą firmę najlepiej wybrać biorąc pod uwagę, że zestawy Luk i Valeo są w podobnej cenie (okolo 300-320PLN) natomiast Sachs prawie dwukrotnie drożej (prawie 600PLN)?

ParadoxalShadow

  • Gość
sprzęgło
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Luty 2014, 07:57:17 »
Zależy ile jeździsz. Valeo miałeś oryginalnie zamontowane a aucie i po 60kkm padło. Ja bym brał Sachsa.

Patrz też, żeby w zestawie było wszystko, łącznie z łożyskiem oporowym.

Pzdr.

lotug

  • Gość
sprzęgło
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Luty 2014, 08:13:03 »
Tak, zestawy te  składają się z tarczy sprzęgła, docisku sprzęgła oraz łożyska oporowego. Dziwi mnie, że sprzęgło padło tak szybko. Być może poprzedni włąściciel jeździł na "półsprzęgle" i skrócił jego żywotność. Też zastanawiałem się nad Sachsem pomimo jego wyższej ceny.
Jeśli chodzi o mnie to planuje około 15 tys. km rocznie, w zasadzie tylko w mieście wiec sprzęgło będzie mocno eksploatowane.

ParadoxalShadow

  • Gość
sprzęgło
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Luty 2014, 15:59:32 »
Zwróć uwagę na to, że cena za części to tylko pewnie połowa całkowitych kosztów. Pewnie drugie tyle wezmą Ci za wymianę.

Najlepiej jednak niech wypowie się ktoś, kto ma Sachsa, czy czuje jakąś różnicę. W mieście sprzęgło dostanie w d...

lotug

  • Gość
sprzęgło
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Luty 2014, 19:36:06 »
Tak, wiem, że trzeba doliczyć jeszcze koszt wymiany. W moim warsztacie koszt to ok. 350-400 pln wiec nie jest źle.