Autor Wątek: Pomoc w kupnie sonaty 96r 3.0 V6  (Przeczytany 1766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karol208

  • Gość
Pomoc w kupnie sonaty 96r 3.0 V6
« dnia: 02 Sierpień 2009, 19:46:01 »
Witam wszystkich użytkowników.
Mam zamiar kupić sonatę 96r 3.0 V6 w automacie full opcja
Na co zwrócić szczególną uwagę, nigdy nie miałem automata, jaka powinna być kompresja w tym silniku i czego można się spodziewać?

women

  • Gość
Pomoc w kupnie sonaty 96r 3.0 V6
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień 2009, 19:56:02 »
Proszę użyć opcji: szukaj. Były posty na temat aut z ASB. Jeśli to za mało, to proponuję zajrzeć na tę stronę:
http://automat.pl/vademecum/index.html

karol208

  • Gość
Pomoc w kupnie sonaty 96r 3.0 V6
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpień 2009, 20:01:55 »
Czytałem już wszystkie te posty, ale dowiedziałem się tylko o rodzajach oleju do skrzyni.
Chciałbym się dowiedzieć co może być uszkodzone zebym nie wsadził się na mine.

Hants

  • Gość
Pomoc w kupnie sonaty 96r 3.0 V6
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień 2009, 12:12:10 »
Najprostszy test - to po prostu jazda i sprawdzenie koloru/poziomu oleju.

Po odpaleniu zimnego silnika, wcisnij hamulec i wrzuc na D. Silnik nie powinien zgasnąc, ani przygasać (od razu sobie przepustnice sprawdzisz). Spusc noge z hamulca - auto nie powinno szarpac podczas proby ruszenia.

Wrzuc L i pojezdzij tak max do 30 km h - wciskajac i puszczajac gaz- po zupelnym zatrzymaniu wrzuc R - sprawdz plynnosc poruszania sie do tyłu. Potem załącz '2', potem D w wylaczonym overdraftem i z włączonym. Po porzadnym rozgrzaniu - wio na autostrade i po rozbujaniu sie do jakiejsc sensownej predkosci typu 110 - wcisnij gaz do dechy - powinna nastepic redukcja biegów i Sonatka wystrzeli do przodu. Potestuj tez tempomat i przełacznik Eko- Power i guzik od OD
 Acha - szarpniecia przy zmienianiu biegow powinny byc lekko wyczuwalne, po uzyskaniu zadanej predkosci prawa noga ma lekko muskac gaz.

No i jeszcze jedno - na czas testow... schowaj sobie lewa noge pod fotel, chociaz z drugiej strony.. tak najprosciej sobie sprawdzisz pasy ;-)

IgoReCzeK

  • Gość
Pomoc w kupnie sonaty 96r 3.0 V6
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sierpień 2009, 08:55:10 »
Witam. Od siebie dodam, że jazda na tempomacie również pozwoli wychwycić ewentualne niedomagania ASB. Obsługa tempomatu została opisana na forum, a sam test polegał by na przykład na zaprogramowaniu tempomatu przy 100km/h, zatrzymaniu samochodu i przy ponownym jego rozpędzaniu załączeniu go przy prędkości 45km/h i zdjęcia nogi z gazu. Kolejny test polega na zaprogramowaniu prędkości w przedziale 50-60km/h na wypłaszczeniu i podjechaniu na tych ustawieniach pod strome wzniesienie tak, by skrzynia przełączyła automatycznie się z wyższego biegu na niższy bez jakichkolwiek szarpnięć. W zasadzie co do innego sposobu sprawdzenia ASB od zaproponowanego przez Hantsa i tutaj opisanego nie ma. Można pokusić się ewentualnie o testy na hamowni, ale nie każda obsługuje samochody z ASB ( jak się całkiem niedawno dowiedziałem ) i trzeba liczyć się z wydatkiem minimum 100 PLN. Pozdrawiam Igor.

kml

  • Gość
Pomoc w kupnie sonaty 96r 3.0 V6
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Sierpień 2009, 09:25:50 »
Ja proponuję zeby ten temat przykleić w FAQ albo jakoś tak bo w zaledwie 2 postach jest ogrom bardzo waznych informacji.

karol208

  • Gość
Pomoc w kupnie sonaty 96r 3.0 V6
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Sierpień 2009, 22:55:01 »
Dziękuje wszystkim za pomoc autko zakupione, ta skrzynia nie ma tempomatu ma tylko pwr/ econ i guzik OD (chyba że nie wiem jak włączyć). Biegi zmieniają się bardzo ładnie, praktycznie nie czuć kiedy następuje zmiana. Skrzynia 1,5roku po remoncie. Olej klarowny taki czerwonawy jak Dextron,