Autor Wątek: [Getz] [Getz] Piski ze skrzyni biegów  (Przeczytany 7782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

keni

  • Gość
[Getz] Piski ze skrzyni biegów
« dnia: 15 Styczeń 2012, 18:34:08 »
Witam koledzy!
Jako, że jest to mój pierwszy post, witam wszystkich gorąco (no tak... w końcu zima przyszła ;-))

Mam do Was pytanie, ale na początku opiszę cała sytuację (krótko ;-))
Dzisiaj w moim Getzie (2005r, 63KM, skrzynia manualna) podczas jazdy na 4tym biegu usłyszałem jakby "piski" z okolic silnika. Objawia się to tylko tym, że ten "pisk" słyszalny jest tylko na 4tym biegu oraz tylko w momencie dodawania gazu (wydawało mi się, że raz również usłyszałem na wysokich obrotach na 3cim biegu). Jadą na 3 biegu, przerzucenie na 4ty bieg, gaz (słychać piski), wrzucam na 5 i pisków nie słychać. Co za tym idzie, wydaje mi się, że problem związany jest ze skrzynią biegów. Jak na razie Gacek stoi, nie chcę nim jeździć niepotrzebnie. Czy przyczyną tych "pisków" może być ubytek oleju w skrzyni biegów? Łożyska się zacierają i wydają taki dźwięk? Dodatkowo pytanie, w którym miejscu jest korek do spuszczania oleju ze skrzyni biegów i gdzie umiejscowiony jest korek do jego wlewania (chciałbym zobaczyć jaki jest poziom oleju w skrzyni)?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 17:55:41 przez Brt »

Kurako

  • Gość
[Getz] Piski ze skrzyni biegów
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2012, 15:45:33 »
ubytek oleju jest możliwym sprawcą, ale zastanawiający jest w takim razie brak pisków na 1 2 5 biegu :P

gacus2004

  • Gość
[Getz] Piski ze skrzyni biegów
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń 2012, 17:39:49 »
Upewnij się czy to od sprzęgła jest.Ta opcja bardziej realna mi się wydaje.

keni

  • Gość
[Getz] Piski ze skrzyni biegów
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Styczeń 2012, 18:02:01 »
Dzisiaj będę miał chwilę aby temu się przyjrzeć. Doleję oleju do skrzyni i zobaczę czy to jest winowajca. Jeśli nie pomoże to trzeba będzie zdiagnozować sprzęgło (nie chciałem już wczoraj męczyć Gacka, ale nie sprawdziłem wcześniej czy podczas gazowania na 4tym biegu i wciśnięciu sprzęgła ten głos jest słyszalny...) Dziś będzie chwila prawdy ;-)

[ Dodano: 2012-01-16, 22:22 ]
No i stało się ;-) Zapuściłem się w kanał i faktycznie za mało miałem oleju. Nie dolewałem, wymieniłem na nowy i jak ręką odjął -- brak pisków ;-) A i jakby biegi jeszcze lepiej wchodzą.