Autor Wątek: [Lantra J2] Angel eye  (Przeczytany 11938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tabasco

  • Gość
[Lantra J2] Angel eye
« dnia: 30 Lipiec 2009, 18:23:31 »
Witam wszystkich, szukam świateł typu angel eye lub jakiś innych do lantry j2. Nie widziałem jeszcze takich jak macie jakiś namiar to bardzo proszę napiszcie, prześlijcie linka lub fotosy.

Joshi

  • Gość
[Lantra J2] Angel eye
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipiec 2009, 21:32:11 »
Ja też szukam ale niestety kolego prawdopodobnie nie ma nic, chyba że gdzieś w Korei :P Dlatego za jakiś czas sam zabieram się za modowanie coś z oryginalnymi lampami [można samemu wykonac ringi do kazdgo auta w domowym zasiszu :)]

KacperooSonata

  • Gość
[Lantra J2] Angel eye
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Wrzesień 2009, 02:22:29 »
joshi pochwalisz sie mam nadzieje na forum jak to zrobiłeś?

Joshi

  • Gość
[Lantra J2] Angel eye
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Wrzesień 2009, 15:49:09 »
Póki co brak czasu niestety na dalsze mody... praca, praca, praca :(

KacperooSonata

  • Gość
[Lantra J2] Angel eye
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Październik 2009, 14:08:21 »
a do angel eye'sów trzeba przerabiać znacznie lampe? jak jest z montazem xenonow do lantry j2?

Kaluzny15

  • Gość
[Lantra J2] Angel eye
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Październik 2009, 14:45:46 »
Zakładając ringi raczej nie trzeba przerabiać lamp tylko trzeba jakoś je w tej lampie umocować, na pewno trzeba rozklejać klosz lampy. Sam ostatnio chciałem zakupić ringi żeby zrobić angel eyes ale nie mam przezroczystego klosza lamp więc żeby było dobrze widać te ringi trzeba było by kupić ringi CCFL bądź diodowe SMD, gdyż ringi zwykłe LED święcą bardzo słabo. A co do montażu xenonów to pewnie zaraz posypie się parę opinii że jest to nie legalne, a jeżeli legalne to kosztuje to krocie. Ja osobiście też rozważałem montaż ksenonów gdyż bardzo słabo świecą mi światłą, lecz jest jeden problem, do normalnej lampy będzie na pewno bardzo oślepiać kierowców jadących z naprzeciwka. Ja rozważałbym zeszlifowanie klosza reflektora i montaż soczewki bi xenonowej co w jakimś stopniu zminimalizowało by efekt oślepiania kierowców jadących z naprzeciwka. Według mnie idzie to zrobić tylko trzeba trochę popracować bądź iść po łatwiźnie i dać do zrobienia to fachowcom ale i w tym przypadku nie uzyskamy homologacji reflektora. Na razie walczę ze zeszlifowaniem klosza od wewnątrz tak by był przezroczysty. Nie wiem czy mi się to uda ale mam wcześniejsze amerykańskie reflektory to mogę spróbować się pobawić. Pozdrawiam.

MixhaL

  • Gość
[Lantra J2] Angel eye
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Październik 2009, 09:23:40 »
nie zakladajcie angeli bo to niemodne obecnie, na to byla moda pare lat temu, nei psujcie wizerunku aut

KacperooSonata

  • Gość
[Lantra J2] Angel eye
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Październik 2009, 17:20:57 »
zależy na kim komu zależy bo gdybym miał iść w parze z modą na tuning to najlepiej bym pozostawił wszystko w serii ;] auto ma sie podobać mi nie ludzia takie jest moje zdanie ;]

dzieki za znak ze to nie modne ale w sumie angele to co trzecie bmw... a jakies podobnie ładne pomysly na przerobke przednich lampek? moze diody? Pozdrawiam

Kaluzny15

  • Gość
[Lantra J2] Angel eye
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Październik 2009, 18:18:49 »
Wszystko zależy od gustu. Choć ponoć o gustach się nie dyskutuje. Mi osobiście się ringi podobają. Myślę że można by było coś zrobić typu nowe audi rs6 z paskiem świecącym w lampie. Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje na przeróbki przedniej lampy to proszę pisać. Jeżeli wystarczy mi cierpliwości to może uda mi się zrobić reflektory clear. Pozdrawiam.

KacperooSonata

  • Gość
[Lantra J2] Angel eye
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Październik 2009, 21:24:42 »
myslałem właśnie nad paskiem do jazdy dziennej i nad ciagle świecącym paskiem widoczności nic nie zaszkodzi :-P na myśl tez przychodziło mi pomalowanie miejsc poza lustrem na czarno... a jak wyglada sprawa z xenonami?

Kaluzny15

  • Gość
[Lantra J2] Angel eye
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Październik 2009, 16:07:09 »
No żarników xenonowych legalnie nie można zainstalować. Coś przeszło mi koło uszu że po odpowiednich przeróbkach lampy da się wszystko zalegalizować ale jest to nie opłacalne bo koszta są bardzo wysokie. Można włożyć xenonowe żarniki ale jest to nie legalne, choć ponoć poprawia to widoczność. Są gotowe zestawy typu plug&play na allegro. Jednak w lampie takiej jak jest w lantrze j2 włożenie takiego żarnika prawdopodobnie będzie bardzo oślepiało kierowców jadących z naprzeciwka.

k7s5a2

  • Gość
[Lantra J2] Angel eye
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Październik 2009, 19:24:11 »
Ja uważam, że zamiast bawić się w doklejanie listew z diodami lepiej kupić regulator świateł dziennych i podłączyć je w obwód świateł długich.
A co do tzw. "ksenonów". Musisz chyba mieć pecha dużego i trafić na nadgorliwca aby Ci zabrali ten dowód. Jeśli je odpowiednio ustawisz to nie będziesz mocno oślepiał, 3/4 kierowców świeci w powietrze więc i tak nie zrobi to różnicy czy oślepisz ksenonami czy zwykłą żarówką.

Kaluzny15

  • Gość
[Lantra J2] Angel eye
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Październik 2009, 19:42:34 »
Też tak uważam że większość kierowców ma poustawiane światła za wysoko. Co do ksenonów to myślę że przy barwie 4300K jest ponoć najlepsza widoczność i najmniej policja się przyczepia gdyż żarniki takie świecą barwą zbliżoną do białej. Nie tak jak 8000K na niebiesko, kiedy na pierwszy rzut oka widać że jest to na pewno xenon. Uważam, że soczewka w pewnym stopniu zminimalizowała by efekt oślepiania. Tylko niestety nie ma jej w Lantrze/Elantrze j2. Jest tylko próba dopasowania innego reflektora lub przeróbka seryjnego reflektora.

KacperooSonata

  • Gość
[Lantra J2] Angel eye
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Październik 2009, 22:41:11 »
w naszym Accencie 2003 klosz lampy jest "gładki" tak samo w Sonacie 2007 a w lantrze u mnie sa na kloszu tj "nadlewy" czy przy mocniejszej zarowce one sa widoczne? chodzi mi o to czy swiecac np na mur widze te wzory z klosza lamp? a co sądzicie o żarówkach znanych firm typu +30% light np philips itd? Pozdrawiam

k7s5a2

  • Gość
[Lantra J2] Angel eye
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Październik 2009, 17:21:05 »
Nie chwalcie tych soczewek tak mocno bo wcale nie są bez wad.
Owszem precyzja i odcięcie lepsze ale już niektóre parametry wypadają słabiej.
Ot choćby zwykły reflektor oświetla w pewnym stopniu znaki drogowe natomiast soczewka oświetla je mniej ponieważ nie produkuje tyle światła rozproszonego co odbłyśnik (czy jakoś tak).
Ja nie wiem czy nie lepiej kupić nowe reflektory albo oddać je do regeneracji niż płacić 500 zł. za zestaw HID. Regeneracja bodajże 100 zł. od reflektora.
@kacperoosonata - te nalewy to "ryfle". Służą do odpowiedniego ukierunkowania źródła światła z odbłyśnika. Jak się dobrze przyjrzysz to zobaczysz na reflektorze linię odcięcia światła i cienia.
Żarówki +30 są godne polecenia ale tylko w czystych, nie zmatowiałych reflektorach. W innym wypadku nie ma sensu bo może być gorzej niż było. Jak mamy dobre reflektory to NightGuide ludzie polecają. Podobno bardzo fajne. Do tego jakieś ładne postojówki białawe i jest Ok.