Autor Wątek: problem z tylnimi drzwiami Lantra 1994  (Przeczytany 890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pakson

  • Gość
problem z tylnimi drzwiami Lantra 1994
« dnia: 29 Lipiec 2009, 19:25:16 »
witam, mam problem z klamką zewnętrzną mianowicie: klamką wewnętrzną można bez problemu otworzyć drzwi(cięgno tej klamki bez problemu radzi sobie z otwarciem) natomiast klamka zewnętrzna nie odchyla mechanizmu do końca przez co nie da się otworzyć drzwi... może ktoś miał taki problem i jakoś sobie z nim poradził ja już z tym kombinuję jakiś czas i co bym nie wymyślił to efekt marny, wiem że wymiana klamki była by najprostrza i najszybsza ale w Częstochowie nie dostanę takiego czegoś... może rozwiązanie jest proste i nie trzeba będzi wymieniać klamki:)

Będę wdzięczny za radę
Pozdrawiam!!
Pakson

cezary46

  • Gość
problem z tylnimi drzwiami Lantra 1994
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lipiec 2009, 19:40:04 »
U mnie poluzowała się kaseta zamka.Wystarczyło dokręcić dwie śruby i przesmarować prowadnicę po której "chodzi" wodzik. Teraz drzwi otwierają się bez problemu.

Siala

  • Gość
problem z tylnimi drzwiami Lantra 1994
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lipiec 2009, 20:49:42 »
Nie wiem jak jest rozdiązana klamka w Lantrze.
Ja mam Accenta i już dwie mi się urwały. Nie całe tylko taki PALEC który naciska na mechanizm zamka.
Klamka z zewnątrz niby dobra. Sprężyna wraca klamkę w wyjćsiowe położenie tylko nie czuć oporu.
Patrzyłem na Allegro i zamiennik kosztuje około 60 zł.
Nie mając nic do stracenia wziąłem gwoździa, wygiąłem pod odpowiednim kątem, rozgrzałem nad kuchenką gazową i wtopiłem w zamian złamanej części.
Rok czasu i nadal działa.
A u Ciebie może tylko się wytarła ( naturalne zużycie).
Dokręć kasete jak sugeruje cezary46, i może spróbuj coś podłożyć ( przykleić , nadtopić) w miejcsu styku klamki z mechanizmem zamka.( Cały czas myślę że jest to tak samo rozwiązane).
Pozdrawiam.

pakson

  • Gość
problem z tylnimi drzwiami Lantra 1994
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Lipiec 2009, 22:59:41 »
jutro będę kombinował z wykręceniem całej klamki + mechanizm i porównam z mechanizmem z drugich drzwi... mam nadzieje że to tylko zmęczenie... dziś nie dałem rady wykręcić bo śruba trochę skorodowała i nie chce puścić dlatego jutro będę walczył wd40... mam nadzieję że to pomoże...:)

pakson

  • Gość
problem z tylnimi drzwiami Lantra 1994
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Lipiec 2009, 19:18:10 »
No i problem rozwiązany :) okazało się że zaczep w zamku od wodzika klamki zewnętrznęj był trochę wykrzywiony wystarczyło lekko odgiąć tak żeby wszystko do siebie było równoległe i zarazem prostopadłe także teraz drzwi które były robione najlepiej się otwierają ze wszystkich:) zupełnie inny dźwięk zamykania i otwierania:)(taki głuchy) aż miło i bez siłowo się je teraz otwiera:)
dzięki Panowie za pomoc

Pozdrawiam!!