Autor Wątek: [Santa Fe CM] dziwne buczenie  (Przeczytany 2906 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grzecho811

  • Gość
[Santa Fe CM] dziwne buczenie
« dnia: 14 Grudzień 2013, 12:00:08 »
Witam.
Mam taki problem w moim sanciaku(automat),otóż:przy zimnym silniku po załączeniu D lub R i wciśnięciu hamulca  pojawia się dość głośne" buczenie"
 na P i N tego nie na .Gdy silnik jest gorący wszystko jest ok. Poza tym wszystko jest pieknie.Czy ktoś miał może taką  przypadłośc ,i co to może być?

Offline cezaros

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Santa Fe CM] dziwne buczenie
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudzień 2013, 13:52:05 »
Miałem tak w toyocie kiedy było za mało oleju po rozgrzaniu oleju było ok. po wymianie oleju w skrzynce wszystkie przypadłości zniknęły. Tylko zaznaczam wymiana oleju w automacie to STRASZNIE POWAŻNA SPRAWA!!! po pierwsze mało który fachowiec wie jak wymieniać olej w ASB, po drugie leją pierwszy lepszy olej jaki im w ręce wpadnie (były przypadki że i silnikowy lali).
Jeżeli myślisz poważnie o tym aucie zafunduj mu wymianę oleju, jak wyselekcjonować pseudo-fachofców podzwoń i zapytaj czy dynamicznie zmieniają olej jak będą wiedzieć o co chodzi to już jesteś prawie w domu. Olej kup najlepiej orginalny jaki ma być (wiem koszt ale to sie robi raz na 100 tys. km) lub wysokiej jakości zamiennik dobrany wyłącznie do tej skrzynki biegów i 2 litry co najmniej więcej żeby przepłukac dynamicznie skrzynkę. I trzecia najważniejsza sprawa olej podczas spuszczanie ze skrzyni nie powinien mieć więcej jak 38 stopni C. niestety wiąże się to z tym że jak przyjedziesz na wymianę musisz odczekać aż wystygnie, jak nie odczekasz spuścisz ciepły i wlejesz zimny polecą elektrozawory w skrzyni. Jeżeli masz skrzynkę typu miskowego to kup filtr oleju z uszczelką miski skrzyni biegów, jeżeli masz przepływowy nie kupuj bo dobranie się do niego wiąże się z rozebraniem skrzyni (stanie się to wtedy kiedy olejesz któryś z powyższych punktów i będziesz musiał i tak naprawiać).
Miałem troche do czynienia z ASB różnego typu i to co napisałem powyżej to tylko dobre rady (robiłem i robię na ASB setki tys. km), zrobisz jak uważasz. Pisząc powyższy elaborat staram się uchronić jak najwięcej dusz od klubu "automat jest do dupy i się psuje"

grzecho811

  • Gość
[Santa Fe CM] dziwne buczenie
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Grudzień 2013, 14:46:47 »
Olej był zmieniony około 2000 km temu w firmie Samko oni naprawiają automaty co do stanu jak ostatnio sprawdzałem też ok ,ale jutro jak pojeżdżę to się zobaczy.Wycieków nigdzie nie ma ale kto wie

Offline cezaros

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Santa Fe CM] dziwne buczenie
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudzień 2013, 20:07:44 »
A to spoko w samko są jedni z najlepszych fachmanów od ASB. Mogli jedynie troche inny olej wlać i dlatego wiskoza zimna może tak robić. Ale to z czasem przejdzie (pod warunkiem że poziom oleju jest ok) nie musze pisać ze sprawdzasz na N itd.

grzecho811

  • Gość
[Santa Fe CM] dziwne buczenie
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Grudzień 2013, 09:57:19 »
olej jest ok oczywiście że na N dzięki