Autor Wątek: [Atos Prime] [Atos Prime] Niestabilne wolne obroty, mruganie światłami  (Przeczytany 3305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pioootr

  • Gość
[Atos Prime] Niestabilne wolne obroty, mruganie światłami
« dnia: 13 Grudzień 2013, 23:47:44 »
Cześć, witam wszystkich na forum. Nie dawno dostałem w rozliczeniu Atosa niestety ze wszystkimi jego problemami.
Chodzi o to, że auto ma jakiś problem z układem elektrycznym. Na wolnych obrotach zaczyna mrugać światłami (światła przygasają na ułamki sekund) oraz auto przygasa (też na bardzo krótko).

Od czego zacząć poszukiwania problemu i co po kolei sprawdzać?

Dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:23:42 przez Brt »

felkner

  • Gość
[Atos Prime] Niestabilne wolne obroty, mruganie światłami
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudzień 2013, 06:55:15 »

pioootr

  • Gość
[Atos Prime] Niestabilne wolne obroty, mruganie światłami
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Grudzień 2013, 18:53:16 »
Sprawdziłem.

Odłączony aku ma 12,5V

Po odpaleniu silnika napięcie wyniosło 15V po chwili ustabilizowało się na 14,8V

Po włączeniu nadmuchu, ogrzewania tylnej szyby i świateł drogowych napięcie spadło do 14,5V i powolutku spadało dalej. Po kilku minutach pracy silnika na wolnych obrotach (pod obciążeniem elektrycznym) napięcie spadło poniżej 13V. Po zwiększeniu obrotów napięcie wracało do okolic 15V - światła drogowe świeciły jaśniej, zauważalne mruganie, a na wolnych spadało po chwili poniżej 13V - światła świeciły ciemniej, ale nie mrugały.

Alternator ?

felkner

  • Gość
[Atos Prime] Niestabilne wolne obroty, mruganie światłami
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Grudzień 2013, 05:19:43 »

pioootr

  • Gość
[Atos Prime] Niestabilne wolne obroty, mruganie światłami
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Grudzień 2013, 19:29:43 »
Super link, dzięki.

W wolnej chwili rozbiorę alternator i sprawdzę co w środku, tym bardziej, że wydaje z siebie jakieś dziwne dźwięki (pasek zdrowy i napięty poprawnie). Znalazłem w papierach, że altek był już dwa razy naprawiany, ale nie wiem co szczegółowo było robione.