Autor Wątek: [Elantra XD] Elantra'02 - łożysko tylna oś  (Przeczytany 1362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgrod

  • Gość
Elantra'02 - łożysko tylna oś
« dnia: 25 Lipiec 2009, 16:54:50 »
Witam!

Czy ktoś z Was wymieniał już może łożysko tynej osi w elantrze XD? Czy łożysko występuje osobno czy może w komplecie z piastą? Z tego co widzę na allegro to z piastą kosztuje w granicach 300-400 zł. Trochę to drogo.

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2020, 14:21:30 przez Brt »

Tajniaczek

  • Gość
Elantra'02 - łożysko tylna oś
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lipiec 2009, 19:50:09 »
Cytat: "mgrod"
Czy ktoś z Was wymieniał już może łożysko tynej osi w elantrze XD? Czy łożysko występuje osobno czy może w komplecie z piastą? Z tego co widzę na allegro to z piastą kosztuje w granicach 300-400 zł. Trochę to drogo


Witaj kolego :mrgreen: zmieniałem co prawda z przodu i też Serwis zapewniał mnie że jest razem z piastą :!: Po 3 tygodniach czekania na część jak już przyszła okazało się że jest bez łożyska :evil: i jakimś cudem szef serwisu załatwił samo łożysko i tylko ono zostało wymienione :-D koszt naprawy o 1/2 zmniejszył się :> Pozdrawiam serdecznie Taj

valdii

  • Gość
Elantra'02 - łożysko tylna oś
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lipiec 2009, 22:31:57 »
Nie wiem jak jest z Elantrą, ale wymieniałem tylną piastę w mojej Lantrze J2 i na pewno nie da się wymienić samego łożyska ponieważ korpus piasty jest zarazem zewnętrzną bieżnią. Z kolei na przedniej osi da się wymienić samo łożysko. Możliwe że w Elantrze jest podobnie.

cezary46

  • Gość
Elantra'02 - łożysko tylna oś
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lipiec 2009, 18:04:59 »
Cytat: "valdii"
Nie wiem jak jest z Elantrą, ale wymieniałem tylną piastę w mojej Lantrze J2 i na pewno nie da się wymienić samego łożyska ponieważ korpus piasty jest zarazem zewnętrzną bieżnią. Z kolei na przedniej osi da się wymienić samo łożysko. Możliwe że w Elantrze jest podobnie.

W mojej Lantrze podobnie, z przodu samo łożysko, tył komplet z piastą.