Autor Wątek: [Santa Fe SM] Podświetlane przyciski  (Przeczytany 14348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ferudin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 89
[Santa Fe SM] Podświetlane przyciski
« dnia: 14 Styczeń 2012, 10:21:02 »
Witam Wszystkich na nowym forum. Chciałem uzupełnić tylko informacje do tematu z poprzedniego forum. Otóż sprawdziłem organoleptycznie i w hyundaiu Santa Fe I są podświetlane biegi przy automacie. Mam tu na myśli P,N,R,D oraz +i -. Tak samo podświetlany są przyciski od podgrzewania foteli, regulacji położenia świateł, podświetlany jest jeden przycisk od opuszczania szyb (ten od strony kierowcy)- rozbierając zestaw przycisków do opuszczania szyb-ten od strony kierowcy zauważyłem, że na płytce jest miejsce i wyprowadzenia pod kolejne diody do podświetlenia reszty przycisków od opuszczania szyb. Problem jest taki że nie ma na tych gniazdach na płytce drukowanej napięcia więc trzeba by doprowadzić je od tej diody która jest w przycisku od kierowcy. Podświetlane też są wszystkie przyciski konsoli środkowej czyli klimatronik, światła awaryjne, włączniki świateł halogenowych, awaryjnych, ogrzewanie szyby etc. nie wiem tylko czy jest podświetlany przycisk od regulacji ściemniania oświetlenia deski rozdzielczej i podświetlania wszystkich podświetlanych przycisków, ale to niebawem sprawdzę. To chyba tyle jeśli chodzi o temat podświetlania przycisków w Santa Fe I. Podświetlanie jest ogólnie mówiąc trochę ubogie. Pozdrawiam wszystkich!

OlafLarry

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlane przyciski
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń 2012, 18:54:27 »
Ja w Santa Fe I po liftingu mam podświetlone wszystkie przyciski szyb - 4 w drzwiach kierowcy i pojedyncze w drzwiach pozostałych. Regulację podświetlania mam nie podświetloną - w tym miejscu podświetlone jest jedynie podgrzewanie przednich wycieraczek. A najbardziej brakuje mi podświetlenia przycisku 4wd lock....

Offline Yaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1007
Re: Podświetlane przyciski
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Styczeń 2012, 20:19:08 »
Cytat: "ferudin"
Witam Wszystkich na nowym forum. Chciałem uzupełnić tylko informacje do tematu z poprzedniego forum. Otóż sprawdziłem organoleptycznie i w hyundaiu Santa Fe I są podświetlane biegi przy automacie. Mam tu na myśli P,N,R,D oraz +i -. Tak samo podświetlany są przyciski od podgrzewania foteli, regulacji położenia świateł, podświetlany jest jeden przycisk od opuszczania szyb (ten od strony kierowcy)- rozbierając zestaw przycisków do opuszczania szyb-ten od strony kierowcy zauważyłem, że na płytce jest miejsce i wyprowadzenia pod kolejne diody do podświetlenia reszty przycisków od opuszczania szyb. Problem jest taki że nie ma na tych gniazdach na płytce drukowanej napięcia więc trzeba by doprowadzić je od tej diody która jest w przycisku od kierowcy. Podświetlane też są wszystkie przyciski konsoli środkowej czyli klimatronik, światła awaryjne, włączniki świateł halogenowych, awaryjnych, ogrzewanie szyby etc. nie wiem tylko czy jest podświetlany przycisk od regulacji ściemniania oświetlenia deski rozdzielczej i podświetlania wszystkich podświetlanych przycisków, ale to niebawem sprawdzę. To chyba tyle jeśli chodzi o temat podświetlania przycisków w Santa Fe I. Podświetlanie jest ogólnie mówiąc trochę ubogie. Pozdrawiam wszystkich!

Kurcze taka chora oszczędność, żeby nie podświetlić reszty przycisków, u mnie w lantrze nie była podświetlana kontrolka świateł mijania, co się okazało po rozebraniu licznika, trzeba było tylko włożyć żarówkę i przysłonić zieloną folią ikonkę świateł mijania.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Santa Fe SM] Podświetlane przyciski
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Styczeń 2012, 23:27:06 »
Przepraszam w której Lantrze ? J1 czy J2 ?

Offline Yaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1007
[Santa Fe SM] Podświetlane przyciski
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2012, 19:41:48 »
J1

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Podświetlane przyciski
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Styczeń 2012, 20:36:45 »
Cytat: "OlafLarry"
Ja w Santa Fe I po liftingu mam podświetlone wszystkie przyciski szyb - 4 w drzwiach kierowcy i pojedyncze w drzwiach pozostałych. Regulację podświetlania mam nie podświetloną - w tym miejscu podświetlone jest jedynie podgrzewanie przednich wycieraczek. A najbardziej brakuje mi podświetlenia przycisku 4wd lock....


U mnie regulacja podświetlenia jest podświetlona

outdoor5

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlane przyciski
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Styczeń 2012, 13:20:56 »
Witam na nowym forum, ucieszyłem się z poruszonego tematu bo na poprzednim forum zakładałem wątek o wspomnianym oświetleniu  :-)  Czyli u mnie jednak brakuje podświetlenia przy automacie (PRND), natomiast jest  przy regulacji jasności, przy wszystkich przyciskach szyb i konsola główna. Wiecie może jak się dobrać do podświetlenia  ów P R N i D ?? Dużo z tym roboty?? Za podpowiedzi będę wdzięczny.

Offline ferudin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 89
[Santa Fe SM] Podświetlane przyciski
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Styczeń 2012, 15:13:34 »
Cytat: "outdoor5"
Dużo z tym roboty?? Za podpowiedzi będę wdzięczny.

Roboty z tym nie jest dużo. Trzeba najpierw wyjąć popielniczkę i odkręcić dwie śrubki następnie wyjąć ten jeden segment z konsoli środkowej-ten dolny co jest popielniczka z zapalniczką, trzeba to robić z wyczuciem, konsola jest na wcisk. Następnie odkręcić po dwie śrubki z każdej ze stron środkowego tunelu - umieszczone są po bokach tunelu po dwie  i potem dwie śruby które umieszczone są w schowku środkowego tunelu i zdejmujemy go. Teraz możemy wyjąć górną osłonę tunelu i tym samy dobrać się do żaróweczek od PRND. A i jeszcze trzeba wypiąć kabelki z przycisków od podgrzewanych foteli jeżeli takie są i od opuszczania świateł- troche trudny jest dostęp bo miejsca mało, ale da się to zrobić. Trzeba tylko delikatnie zdjąć osłonkę plastikową-jest na zaczepach, która osłania lewarek i na której są wytłoczone PRDN, tą srebrną płytke i mamy już dostęp do dwóch żaróweczek jedna jest do PRND, druga do + i -. Żaróweczki są niestety w tych niebiesko-zielonych kondonikach które przykleiły się do żaróweczek i cięzko je zdjąć więc radze robić to ostrożnie. W razie co kondoniki bardzo podobne do tych oryginalnych można kupić-nie są drogie 1,80szt.Aha potrzebne są 2 żarówki 5W5. Składać należy w odwrotnej kolejności i to chyba tyle. Mnie zajęlo to ok.20min pracy. Życzę powodzenia.

[ Dodano: 2012-01-16, 15:21 ]
Cytat: "outdoor5"
natomiast jest  przy regulacji jasności, przy wszystkich przyciskach szyb .

No właśnie chyba potem koreańczyki kapnęły się że trochę za bardzo oszczedzają na tych żaróweczkach i zaczęli je montować. U mnie jak pisałem wyżej (santa z 2001r) miejsca na diody są w panelu sterowania wszystkimi szybami, a jest tylko jedna dioda. Reszta przyciskow od szyb nie jest podświetlana i nie zaglądałem jeszcze do nich, ale wydaje mi się że raczej nie ma nawet takiej możliwości. Do pokrętła od jasności podświetlania tez jeszcze nie zaglądałem ale na logike to wydaje mi się że to pokrętło powinna akurat być podświetlane, ale w Korei może mają inne logiczne myślenie niż my....bez obrazy dla Koreańczyków.

ziomalV8

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlane przyciski
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Styczeń 2012, 22:18:32 »
witam , a ja sie zastanawiam czemu mi regulacja podswietlenia wogóle nie działe hmmmm.... :shock:

OlafLarry

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlane przyciski
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Styczeń 2012, 13:35:51 »
hmm skoro regulacja podświetlenia jest .... podświetlona :) to może ktoś mi doradzi jak się dostać do tych przycisków. Może okazać się że 4wd Lock też jest podświetlane tylko poszła żaróweczka.

kkorbik

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlane przyciski
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Marzec 2012, 21:58:12 »
a jak się ma sprawa jeśli chodzi o wskaźniki temp.płynu i poziomu paliwa u mnie podświetlone są tylko wskazówki a co z tarczą?
pzdr

JKowalski

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlane przyciski
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Wrzesień 2012, 11:32:22 »
Witam wszystkich.

Czy ktoś z osób, które wymieniały żarówki podświetlenia przycisków (halogeny, ogrzewanie szyby, itd) w SM może powiedzieć mi jakie żarówki tam są zastosowane? W5W czy coś innego?
To samo pytanie odnośnie żarówki-kontrolki podgrzewania tylnej szyby (Defogger indicator)
Nie mogę doszukać się tej informacji, a wolałbym mieć odpowiednie części zanim zacznę rozbierać panel.

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlane przyciski
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Wrzesień 2012, 16:34:14 »

JKowalski

  • Gość
[Santa Fe SM] Podświetlane przyciski
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Wrzesień 2012, 09:33:34 »
Dziękuję serdecznie.
W moim żarówki były T3 3mm zarówno do podświetlenia przycisków jak i do kontrolek.

Pozdrawiam