Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Niesprawna instalacja elektryczna w roczniku 20  (Przeczytany 9863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Remiporter

  • Gość
[Elantra XD] Niesprawna instalacja elektryczna w roczniku 20
« dnia: 13 Styczeń 2012, 22:31:48 »
Witam wszystkich użytkowników forum.Mam poważny problem z moja elantra która posiadam już kilka miesięcy.Podczas jazdy:
-same włączają się wycieraczki,
-miga kontrolka od zapinania pasów
-gaśnie całe podświetlanie  deski rozdzielczej i wszystkich przycisków(w tym tez tylne światła)
-nie działa podgrzewanie tylnej szyby
-czasami tez nie działa zamykanie pilotem.
Wszystkie te usterki powtarzają się jedna za drugą podczas jazdy.Bezpieczniki w aucie są sprawdzone i wszystkie w porządku. Nie wiem jak sprawdza się przekaźniki i które sprawdzić.Wymieniłem  całą skrzynkę z bezpiecznikami w kabinie ale to nie pomogło.Dodam jeszcze że jak to wszystko się dzieje to słychać "TYKANIE" takie jakby coś tam pod deska rozdzielczą się włączało.Zanim pojadę do serwisu chciałbym spróbować sam to naprawić(może to tylko kwestia jakichś przekaźników lub luźnych wtyczek) może się uda.
Pozdrawiam serdecznie i proszę pomóżcie.Jutro mam wolne więc spróbowałbym coś pogrzebać.Dziękuję
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 18:18:37 przez Brt »

tomek27

  • Gość
[Elantra XD] Niesprawna instalacja elektryczna w roczniku 2005.
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń 2012, 22:39:33 »
objawy jak w popowodziowym aucie albo jak w angliku przerobionym w garazu.

podejrzewam przecieta/uszkodzona wiazka prowadzaca do tylnej czesci auta.

Remiporter

  • Gość
[Elantra XD] Niesprawna instalacja elektryczna w roczniku 2005.
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2012, 22:42:39 »
Z anglikiem to trafiłeś,tylko ze nie przerabianym bo mieszkam w Irlandii.A z ta wiązką to gdzie szukać?Pozdro

Offline waldi678

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 95
[Elantra XD] Niesprawna instalacja elektryczna w roczniku 2005.
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Styczeń 2012, 06:11:22 »
Tykanie pod deską wskazuje na uszkodzony przekaźnik  lub zwarcie wlącza go poprostu na momoent chyba bez elektryka samochodowego się nie obejdzie :-(

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Niesprawna instalacja elektryczna w roczniku 2005.
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Styczeń 2012, 08:58:10 »
jedź do magika z elektryką nie ma żartów ewidentnie ktoś już coś grzebał. A radio normalnie odbiera bez zakłóceń?

Remiporter

  • Gość
[Elantra XD] Niesprawna instalacja elektryczna w roczniku 2005.
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Styczeń 2012, 11:18:07 »
Witam.Radio działa super zadnych problemów.Zapomniałem wczoraj dopisac w pierwszym poście że kasuje mi sie też licznik dziennych kilomertrów(kililka razy dziennie).Być może ktoś cofał licznik lub grzebał coś przy komputerze.Czy to jest możliwe może to być przyczyna?CZy jak podłączę pod komputer to pokaże akieś błedy w elektryce?

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Niesprawna instalacja elektryczna w roczniku 2005.
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Styczeń 2012, 13:05:50 »
idź do serwisu z tym. Na kompie może coś wykazać a CHECK ogólnie świeci? Ewidentnie jest ECU uwalone

Remiporter

  • Gość
[Elantra XD] Niesprawna instalacja elektryczna w roczniku 2005.
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Styczeń 2012, 14:19:00 »
CHECK nie świeci.Zauważyłem dzisiaj kilka kabelków odciętych od alarmu i jakiś bezpiecznik założony na lewo.Odłączyłem to ale nic nie pomogło centralny zamek teraz działa ale tylko kluczykiem w dzwiach.Wyciągnąłem także licznik ale tam wogóle nic niema tylko trzy przewody.Po udezenu ręką w górę kokpitu(prawie przy samej szybie po prawej stronie)włączyły się wycieraczki "MASAKRA".Rozkręce jeszcze ten plastik pod maską zeby sprawdzić silniczek wycieraczek.Po której stronie znajduje się ten silniczek?I gdzie znajduje się to ECU bo ewentualnie sprawdziłbym to może trzeba wymienic.dzięki za pomoc.