Autor Wątek: [i40 VF] Skrętne reflektory - tylko w prawo?  (Przeczytany 4266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bomen

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
[i40 VF] Skrętne reflektory - tylko w prawo?
« dnia: 04 Grudzień 2013, 18:28:02 »
Witam

Mam wersję ze skrętnymi reflektorami i jestem po ich niedawnej wymianie (paląca się kontrolka AFLS).

I teraz mam taki dziwny efekt, iż przy skręcaniu w prawo snop światła skręca, natomiast przy skręcie w lewo - już nie.  A co jeszcze dla mnie dziwniejsze - ASO twierdzi, że tak ma być.  

Moim zdaniem to głupota i spowodowane błędami jakimś błędem przy przy wymianie, ale zanim pójdę "na noże" - mógłby ktoś sprawdzić, jak to działa w jego aucie?

gregor40

  • Gość
[i40 VF] Skrętne reflektory - tylko w prawo?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudzień 2013, 18:46:33 »
Sprawdziłem własnie u siebie i rzeczywiście skręcają tylko w prawo, a w lewo tylko zapala się dodatkowe doświetlenie przy mocnym skręcie  , tak samo jak w prawo! :lol:

Offline bomen

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
[i40 VF] Skrętne reflektory - tylko w prawo?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudzień 2013, 19:13:01 »
Co lepsze - działa odwrotnie niż pokazano na http://www.hyundai.pl/Samochody/Osobowe/i40_wagon/


A ktoś może zgadnie co hyundai miał na myśli robiąc "połowicznie" skrętne reflektory ?

cruel

  • Gość
[i40 VF] Skrętne reflektory - tylko w prawo?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień 2013, 15:10:06 »
Fakt inaczej, ale na zdjęciu też tylko skręcają w jedną stronę.
Wg mnie normalne u nas, że skręcają tylko w prawo, aby doświetlić pobocze podczas jazdy po krętej drodze. Lewej strony nie ma wielkiej konieczności doświetlać.
A tak jak kolega wyżej pisał przy mocnym skręcie doświetla dodatkowo.

Caastiv

  • Gość
[i40 VF] Skrętne reflektory - tylko w prawo?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudzień 2013, 15:27:45 »
Cytat: "bomen"
Co lepsze - działa odwrotnie niż pokazano na http://www.hyundai.pl/Samochody/Osobowe/i40_wagon/
Obrazek

A ktoś może zgadnie co hyundai miał na myśli robiąc "połowicznie" skrętne reflektory ?

tak mi się coś zdaje, że to pokazane na rysunku jest dla auta z kierownicą po prawej stronie. wnioskuję to po tym, że lewy reflektor świeci mocniej niż prawy. zawsze ten od strony drogi a nie pobocza świeci słabiej. więc może dlatego pokazali, że doświetla lewą stronę przy skręcie a nie prawą.