Autor Wątek: [Santa Fe CM] Olej w intercoolerze  (Przeczytany 17006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agusia_x

  • Gość
[Santa Fe CM] Olej w intercoolerze
« dnia: 04 Grudzień 2013, 13:10:03 »
:arrow:

Offline cezaros

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Santa Fe CM] Olej w intercoolerze
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudzień 2013, 17:07:28 »
Niestety z dieslami koreańsko-japońskimi jest więcej problemów niż z silnikami benzynowymi. według mnie silnik diesla jak to mówią nie warta skórka za wyprawkę - może oszczędniejszy jest ale niestety kosztem częstych napraw. Najprawdopodobniej u ciebie występuje zjawisko tzw. zamarzającej odmy przez co olej płynie wszędzie tylko nie tam gdzie trzeba. rozwalona turbina narzygała oleju zakleiła odme przez co ta się zacina. jak wymiana odmy nie pomoże to pewnie silnik dmucha kompresją do ssania i wtedy faktycznie kapitalny cię czeka.

felkner

  • Gość
[Santa Fe CM] Olej w intercoolerze
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudzień 2013, 17:44:07 »

agusia_x

  • Gość
[Santa Fe CM] Olej w intercoolerze
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Grudzień 2013, 08:44:54 »
:arrow:

felkner

  • Gość
[Santa Fe CM] Olej w intercoolerze
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Grudzień 2013, 14:02:24 »

Offline attex

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 132
[Santa Fe CM] Olej w intercoolerze
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Styczeń 2014, 21:57:07 »
Witam
Gdzie znajduje się odma, oraz jak się do niej dostać (jakieś fotki,rysunki)

Mój samochód to Hyundai Santa Fe (2002)2,0 16v CRDI 4WD

felkner

  • Gość
[Santa Fe CM] Olej w intercoolerze
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Styczeń 2014, 09:10:00 »

Offline attex

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 132
[Santa Fe CM] Olej w intercoolerze
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Styczeń 2014, 11:14:27 »
Dzięki
Zlokalizowałem,mam jeszcze pytanie czy wymienić na nową (tylko gdzie ją kupić?),czy też wyczyścić (w jaki sposób?)
Pozdr.

felkner

  • Gość
[Santa Fe CM] Olej w intercoolerze
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Styczeń 2014, 12:36:26 »

Offline attex

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 132
[Santa Fe CM] Olej w intercoolerze
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Styczeń 2014, 13:18:25 »
Tak zrobię,mam nadzieję że to tylko odma a nie turbosprężarka(olej w przewodach intercoolera,przyśpiesza bardzo ładnie,nie dymi, jedynie biały, dym para wodna zaraz po uruchomieniu silnika)jakie mogą być jeszcze objawy awarii turbiny?

Herbinek

  • Gość
[Santa Fe CM] Olej w intercoolerze
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Styczeń 2014, 08:44:48 »
Na moje oko, to żadna odma tylko turbina leje do wewnątrz układu dolotowego. Miałem to samo w dwóch silnikach 1.9 JTD Fiata i Lanci. Wlałeś rzadki olej który jest prawie jak woda, a gdy dostanie tylko temperatury, ucieka wszystkimi nieszczelnościami. Do regeneracji masz uszczelnienia na turbinie. Mimo, że jest sprawna i daje dobre ciśnienie. Poprawić tę sytuację na chwilę może tylko zalanie gęstszego oleju, ale to nie daje żadnej gwarancji. Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-01-29, 11:03 ]
Dodam jeszcze do poprzedniego postu...
Zdejmij rurę z turbiny i sprawdź czy nie jest zaolejona. Łopatki turbiny rozbryzgują olej w mgiełkę i rura od interkulera może wyglądać na w miarę czystą, będzie się tylko błyszczeć a interkuler wyłapuje drobinki, które osadzają się na żeberkach i dlatego jest zaolejony. Nie wiem co ma do tego odma. Bo jeśli jest zatkana, to olej i tak się nie dostanie do układu, ponieważ nawet nie wyjdzie bloku silnika, aczkolwiek warto to sprawdzić

I nie ma to znaczenia jaki to samochód, jak to ktoś napisał. Czy jest koreański, chiński, włoski lub niemiecki, we wszystkich występują te same problemy. Nie ma złych samochodów, są tylko kiepscy kierowcy. Bo jak nie robi wymiany płynów olejów i konserwacji z oszczędności, to potem nawalają podzespoły. Wiadomo, że jeżeli ktoś kupuje tanie auto, to go na to może nie być stać, a jak ktoś kupuje drogie to zawsze ma kasę na serwis. I z tego się bierze opinia, że jak koreańskie, to złe, a to bzdura !!!

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2014-01-29, 19:54 ]
Ja również podzielam Twoje poglądy lecz zgodnie z zapisami regulaminu III, 9, c zmuszony byłem poprawić to i owo w w. wym. wypowiedzi.
Ode mnie na fioletowo. tekla

Offline attex

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 132
[Santa Fe CM] Olej w intercoolerze
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Styczeń 2014, 09:58:01 »
Jeżdżę na mobilu 10w40(wymieniony tydzień temu).Prawdę mówiąc ,też stawiam na turbinę zamierzam zająć się tym na wiosnę.Dowiadywałem się jaki jest (koszt około 390 zł+części) na razie mam zamiar przejeżdzić zimę,mam nadzieję że nic się przez ten czas nie stanie.Na razie żadnych innych objawów poza olejem w przewodach nie widać.

drkowal

  • Gość
odma czy raczej turbo?
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Listopad 2014, 17:22:28 »
Mam pytanie, generalnie to mam dokładnie taki sam problem z moim autem 2.2 crdi 2007, olej w intercoolerze , który skrapla się na pokrywę silnika tworząc kałuże. Więc pytanie moje jest takie czy zawracać sobie głowę odmą, egr-em czy po prostu zająć się turbiną  i nie tracić czasu ani pieniędzy? Szkoda ,że kolega nie napisał czy czyszczenie odmy pomogło czy jednak regenerował turbo.

agusia_x

  • Gość
[Santa Fe CM] Olej w intercoolerze
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Listopad 2014, 09:24:31 »
W naszym przypadku nie była to ani wina turbiny ani odmy. Olej dalej zbierał się w intercoolerze mimo regeneracji turbiny i wymiany odmy.

drkowal

  • Gość
[Santa Fe CM] Olej w intercoolerze
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Listopad 2014, 11:06:11 »
Czyli tak ma być i już? Hehe dziwny ten samochód

[ Dodano: 2014-11-07, 10:08 ]
Rozwiązaliście ten problem jakos?