Autor Wątek: [Santa Fe CM] Bicie pedału sprzęgła  (Przeczytany 6542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Woj44

  • Gość
[Santa Fe CM] Bicie pedału sprzęgła
« dnia: 30 Listopad 2013, 22:19:27 »
Witam,zauważyłem w swoim aucie delikatne drgania pedału sprzęgła przy lekkim jego wciśnięciu,czyżby kończyła się dwumasa?Może miał ktoś podobne objawy.
Pozdro. :?:

santafanta

  • Gość
[Santa Fe CM] Bicie pedału sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudzień 2013, 17:04:32 »
też to mam, już ponad rok odkąd kupiłem, autko jeździ świetnie, drganie nawet lekko osłabło przez ten rok jako że posługuję się sprzęgłem z wyczuciem. szef autoryzowanego serwisu, który mi auto sprzedał, powiedział że dwumas został wymieniony w akcji serwisowej ponieważ te modele miały wadę fabryczną dwumasu i serwisy wzywały do wymiany... w każdym razie ufam mu na 50% bo w innej kwestii mnie okłamał (jak to sprzedawca samochodów ma we krwi).

poprzednio miałem auto (francussssskie), w którym sprzęgło było bardzo delikatne, powiedziałbym że w stanie przedzawałowym, i jak wsiadałem do auta po tym jak żona nim jeździła, a wtedy była początkującą kierowniczką, to czułem że sprzęgło się dziwnie nerwowo zachowuje, ale jak sam pojeździłem dłużej to się uspokajało więc myślę że styl jazdy, odpowiednie używanie pedału sprzęgła ma duże znaczenie, zwłaszcza jak się wie jak sprzęgło wygląda i jak działa. ponad 20 lat za kółkiem i jeszcze mi sprzęgło nie padło

Woj44

  • Gość
[Santa Fe CM] Bicie pedału sprzęgła
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Grudzień 2013, 18:09:25 »
Dzięki b. za info,trochę mnie uspokoiłeś zobaczę co będzie się działo dalej.W poprzednich autach (mazda,seat) nie zaobserwowałem podobnego objawu mimo sporych przebiegów,pożyjom uwidiom jak mawiają nasi wschodni sąsiedzi.
Pozdro.

santafanta

  • Gość
[Santa Fe CM] Bicie pedału sprzęgła
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Grudzień 2013, 19:10:36 »
spoko, myślę że sprewa jest błacha, możliwe że dwumas gdy wysprzęglony nie jest idealnie wyśrodkowany więc zasprzęglając trąca go bardziej po jednej stronie powodując drgania, ale jak zasprzęgli to trzyma mocno jak to dwumas powinien tak że generalnie należy sobie powiedzieć 'ten typ tak ma' i o tym zapomnieć.

uczuliłbym Cię jedynie na fakt że silnik ma bardzo mocny moment obrotowy, więc tak jak to w łańcuchu - zawsze pierwsze pójdzie najsłabsze ogniwo, tak i tutaj trzeba mieć świadomość tej siły. Auto jest ciężkie ale mocny silnik sprawia że jest zrywne. Ja na początku trochę wariowałem, parę razy przypaliłem gumę na dwójce itp. ale w pewnym momencie poszedł mi przegub więc dało mi to do myślenia. Wydaje mi się że raz ostro przygazowałem w zakręcie z mocno skręconymi kołami w lewo i dlatego poszedł lewy przegub... Dalej lubię docisnąć (to się nie zmieni, he he) ale jestem znacznie, że tak powiem, łagodniejszy na pierwszym i drugim biegu. Jak ktoś się ściga z bramek na autostradzie to już na trójce go biorę i zostawiam daleko  ;-)

pozdrawiam

Offline Stachhu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[Santa Fe CM] Bicie pedału sprzęgła
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Sierpień 2015, 15:17:54 »
[ Dodano: 2015-08-12, 15:18 ]
Cytat: "santafanta"
też to mam, już ponad rok odkąd kupiłem, autko jeździ świetnie, drganie nawet lekko osłabło przez ten rok jako że posługuję się sprzęgłem z wyczuciem. szef autoryzowanego serwisu, który mi auto sprzedał, powiedział że dwumas został wymieniony w akcji serwisowej ponieważ te modele miały wadę fabryczną dwumasu i serwisy wzywały do wymiany... w każdym razie ufam mu na 50% bo w innej kwestii mnie okłamał (jak to sprzedawca samochodów ma we krwi).


Mam podobny objaw sprzęgła w swoim Tucsonie, czy ktoś może się jeszcze z czymś takim spotkał? Po jakimś czasie czasem ustaje. Przejmować się czy nie?

[ Dodano: 2015-08-12, 15:18 ]
Silnik jest 2.0 CRDi 140KM

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Bicie pedału sprzęgła
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Sierpień 2015, 19:35:41 »
Stachhu żeby się nie męczyć napisz na PW do Administratora o uzupełnienie w profilu danych samochodu który posiadasz.

Waldemar

  • Gość
[Santa Fe CM] Bicie pedału sprzęgła
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Sierpień 2015, 20:00:08 »
Stachu ja tak miałem ,podskakiwał pedał okazało się że dwumasa i sprzegło się kończyło,dwumasę wywaliłem i założyłem wieniec