Autor Wątek: [Getz] Bezpieczniki w getzie 1,5 crdi 12v  (Przeczytany 1960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

p_lipa

  • Gość
Bezpieczniki w getzie 1,5 crdi 12v
« dnia: 22 Lipiec 2009, 09:56:59 »
Czy ktoś mógłby mi pomóc w rozszyfrowaniu bezpieczników w komorze silnika w moim getzie 1,5 crdi 12v u mnie to wygląda następująco
http://picasaweb.google.pl/pawlipa/1#5361187521889830738
Patrząc na te bezpieczniki i plastikową przykrywkę, która pokazuje ich miejsce i oznaczenia, jest niezgodność.Nie wiem też czy nie brakuje jakiś bezpieczników. U mnie w miejscu strzałki jest jeszcze jeden bezpiecznik(który do zdjęcia wyciągnąłem),prawdopodobnie pompy paliwa, gdyż po jego wyciągnięciu nie słychać jej pracy,natomiast na pokrywce to miejsce jest puste? Czytając instrukcję obsługi w zaznaczonym na czerwono miejscu najbardziej po lewej nie powinno być wolnego miejsca na listwie bezpieczników,u mnie jest.Wg instrukcji tam powinien być bezpiecznik pompy paliwa u mnie go nie ma.
Jak to jest w Waszych getzach?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 22:08:50 przez Brt »

RADTUS

  • Gość
Bezpieczniki w getzie 1,5 crdi 12v
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lipiec 2009, 08:36:52 »
Zamawiana fotka :)
foto
Zerkałem wieczorem na instrukcję i układ bezp/przek wyglada na zgodny z jej zapisami.

pozdr,
p.s super, że nabierasz odwagi i zaczynasz sam majsterkować przy autku ;-)

podpowiem jeszcze, kup sobie próbnik to znacznie ułatwi diagnozowanie i precyzyjne lokalizowanie interesujących Cię obszarów elektryki.
próbnik

p_lipa

  • Gość
Bezpieczniki w getzie 1,5 crdi 12v
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipiec 2009, 11:06:48 »
Mam miernik napięcia i natężenia:) Ja widzę jednak różnice w fotografiach. Widzę, że wartości bezpieczników są pozamieniane, tych większych. Poza tym, Ty masz 5 miejsce wolne(tam gdzie zaznaczyłem u siebie na zdjęciu strzałką),jak w instrukcji, ja natomiast mam tam bezpiecznik pompy paliwa, oraz masz 15 amperowy na 4 miejscu ja na 3 od lewej,na 4 od lewej Ty masz pusto a ja mam ten właśnie 15 amperowy. Są więc różnice i zastanawiam się ile wnoszą,nie jestem 1 właścicielem autka i było ono bite z tej strony.Chciałbym się dowiedzieć jak powinno być i jak mogę to sprawdzić?

RADTUS

  • Gość
Bezpieczniki w getzie 1,5 crdi 12v
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipiec 2009, 11:44:35 »
To zakładamy, że sprzątasz tylko sekcję z "małymi" bezpiecznikami.
Spróbuj rozpoznać czy z dołu uda się zamienić pola/sloty i doprowadź do konfiguracji instrukcyjnej lokalizacja/wartości. Sprawdzaj po kolei wył poszczególne sekcje np.: wyjmujesz bezpiecznik od ABS, jeżeli zostanie wył lokalizacja i system - jest OK.
Zweryfikuj tak wszystkie, co pozwoli określić czy to faktycznie tylko zamieniony slot.
W/w podpowiedzi to tylko sugestia ciekawskiego amatora, który właśnie tak by to sprawdził/próbował sprzątać :)

p_lipa

  • Gość
Bezpieczniki w getzie 1,5 crdi 12v
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lipiec 2009, 09:41:34 »
Dzięki za podpowiedz,jak najbardziej słuszna. Ale umówiłem sie w poniedziałek z elektrykiem, ma ni to sprawdzić,nie chcę czegoś pomieszać w elektryce :)