Autor Wątek: Dorobienia kluczyka do Lantry 2000 rok i... PROBLEM :(  (Przeczytany 1340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Joshi

  • Gość
Dorobienia kluczyka do Lantry 2000 rok i... PROBLEM :(
« dnia: 16 Lipiec 2009, 15:52:15 »
WITAM!

Czy ktoś z kolegów / koleżanek spotkał się z problemem dorobienia kluczyka do swojego cacka? Chciałem dorobić klucz, bo mam tylko jeden [a już nie raz zdarzyło się zatrzasnąć je w aucie] i tu się okazuje to wielkim problemem. W jednym zakładzie powiedzieli 300PLN od sztuki !! :o A w kolejnych stwierdzono, że tylko w serwisie. Ok serwis to serwis. Ale tam zaś cenowy szok... kilka stówek :o O co chodzi, w czym tkwi problem? Jednym kluczem i odpalam auto, otwieram klapę oraz otwieram/zamykam centralny. Proszę o pomoc :(

BartBartez

  • Gość
Dorobienia kluczyka do Lantry 2000 rok i... PROBLEM :(
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lipiec 2009, 16:28:46 »
immobilizer

Joshi

  • Gość
Dorobienia kluczyka do Lantry 2000 rok i... PROBLEM :(
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lipiec 2009, 21:00:34 »
Może źle to rozumiem, ale w BMW mam immobilizer, klucz dorobiłem za 45PLN i nie było żadnego problemu a tu... :(

Dareq36

  • Gość
Dorobienia kluczyka do Lantry 2000 rok i... PROBLEM :(
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lipiec 2009, 21:09:38 »
Witam . Ja bym się nie zrażał wejśc do serwisu i zapytać jaki jest koszt surowego klucza. (..sam zamawiałem do Santa Fe i koszt takiego to ok148 zł netto (180 ) - zamawiałem na telefon , przez podanie numeru VIN samochodu ) ) .Do ceny należało by doliczyc : dorobienie oraz ..kodowanie imobilajzera (. jeżeli masz w kluczyku ..) . Za podłączenie do kompa i uaktywnienie imobilajzera koszt 70 ziko.
Generalnie ..(..tak jak powiedzieli w serwisie ..) ..komputer pamięta tylko max. kluczyki .., A więc co za tym idzie .., nawet jeżeli "ktoś" bedzie posiadał 3 kluczyk .to będzie on "nieaktywny". tzn. . otworzy samochód ., ale nie odpali ..
Pozdro

Marcin Wojtal

  • Gość
Dorobienia kluczyka do Lantry 2000 rok i... PROBLEM :(
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Lipiec 2009, 10:17:27 »
Cytat: "Joshi"
Może źle to rozumiem, ale w BMW mam immobilizer, klucz dorobiłem za 45PLN i nie było żadnego problemu a tu... :(


A na pewno immobilizer w BMW jest sprawny..?
Poza tym zależy, jakie to BMW i z którego roku.
Generalnie nie mają w uchwycie kluczyka transpondera od imm, tylko tzw. elektronikę, którą - rozbierając uchwyt - można łatwo przełożyć.
Albo dorobić drugą.

valdii

  • Gość
Dorobienia kluczyka do Lantry 2000 rok i... PROBLEM :(
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Lipiec 2009, 11:18:45 »
Też mam ten problem, chodziłem po wielu punktach dorabiania i najniższa cena jaką mi zaoferowano to 180 zł. Jakimś wyjściem jest dorobić sobie kluczyk bez immobilisera, co prawda nim nie odpalisz ale w razie zatrzaśnięcia wejdziesz do auta.

Dareq36

  • Gość
Dorobienia kluczyka do Lantry 2000 rok i... PROBLEM :(
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Lipiec 2009, 12:18:07 »
Wracając jeszcze do tematu; też chodziłem swego czasu po różnych zakładach ..i ceny jakie oferowali ..to kosmos!!!(..między 300 - sama surowka- a 650 zł..).
Będąc już na " straconej " pozycji (..i pogodzony z dużym wydatkiem )..zajechałem do serwisu w Łodzi (..będąc przejazdem..)..i zapytałem ..Odpowiedź brzmiała , cyt: "jest bardzo drogi ..ok 148 zł ( 180zł brutto ).., ale ..nie mamy w tej chwili na miejscu .., 2, max 3 dni i jest -ściągamy z Warszawy".