Autor Wątek: Holowanie  (Przeczytany 2320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mancins

  • Gość
Holowanie
« dnia: 15 Lipiec 2009, 10:32:10 »
Witam, jak widać to mój pierwszy post i już dotyczy problemów. Mam pytanie odnośnie holowania, a dokładniej zastanawiam się z kolegą czy Opel Corsa(chyba coś koło 870kg) da bez problemu rade holować Hyundai SCoupe 94' (975kg) po terenach miejskich gdzie znajdują się czasami wzniesienia. Nigdy nie holowałem auta/byłem holowany więc wole najpierw spytać niż później żałować.

Z góry dziękuje za pomoc.

harabin

  • Gość
Holowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipiec 2009, 11:55:01 »
Nawet nie napisałeś jaki silnik w tej Corsie.

 Ja S-coupe holowałem poloneza z 3 osobami i 3 osobami u mnie, ciągnęło to jakoś, jechać się dało :D

mancins

  • Gość
Holowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lipiec 2009, 12:05:54 »
No tak, z tego co wiem to ma chyba 60KM...

No nic, będzie trzeba jakoś dać sobie rade ;]

P.S

Ma ktoś może alternator do niego na sprzedaż ?

on86

  • Gość
Holowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lipiec 2009, 17:04:39 »
Cytat: "harabin"
Ja S-coupe holowałem poloneza z 3 osobami
Ja holowałem na trasie Calibre 4 osoby+bagaż, ja sam-jakoś pociągnął. Teraz ostatnio miałem okazję holować Mercedesa C-klasa W202 i też pociągnął jakoś:D :D :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 8-) W świetle przepisów-o ile się orientuję-nie wolno holować auta o masie całkowitej przekraczającej masy auta holującego, czyli nie wolno holować auta cięższego od swojego.

Cendra

  • Gość
Holowanie
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lipiec 2009, 11:41:45 »
Staram się nie obciążać auta ale ludziom trzeba pomagać i kiedyś Vento holowałem jakieś 15km, dał rade na spokojnie :)
pamiętajcie, że w pojeździe holowanym może znajdować się tylko kierowca :>

Kucol

  • Gość
Holowanie
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lipiec 2009, 14:36:19 »
ja holowałem astrę II hatchback żadnych problemów :)

bartezr

  • Gość
Holowanie
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Lipiec 2009, 09:04:36 »
ja nawet pociagnalem busa i vana swoim Scoupe:D oba waza niecale 2 tony :-) dal rade normalnie... fakt ze przy wzniesieniach byly lekkie problemy :lol:

Cibor

  • Gość
Holowanie
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Lipiec 2009, 13:34:20 »
Jak każdy to i babcia też:P

Miałem okazje holować Poloneza z dwoma panami ponad 100 kg każdy i wyciągnąć ich z podjazdu o kącie nachylenia jakieś 15' poszło gładko jakbym nic nie wlókł za sobą....

mancins, Dacie rade.... nawet malarem pociągniecie..... Tylko pamiętajcie i dobrej lince.... Najlepiej takiej rozciągliwej....


POZDRAWIAM !! !!

Hants

  • Gość
Holowanie
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Lipiec 2009, 21:38:13 »
Holowałem prawie 3 tonową S klasę cabrio z automatem (ufff... ciezko było), byłem holowany przez Rovera 45 Wszystko sie da, ale pomysl o sprzegle holującego...

BartBartez

  • Gość
Holowanie
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lipiec 2009, 10:22:46 »
Kwestia umiejętności obu kierowców.
Najlepiej holuje się automatem.

cezary46

  • Gość
Holowanie
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lipiec 2009, 15:13:57 »
Zobaczcie co czasami maluchy holują. Kiedyś maluchem z przyczepą kempingową Niewiadów zrobiłem trasę do Bułgarii i z powrotem. To była jazda.

mancins

  • Gość
Holowanie
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Lipiec 2009, 15:33:39 »
Autko sholowane bez problemu. Dzięki za odpowiedzi, teraz zostaje tylko znaleźć nowy alternator...